reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy...

To musi się skontaktować z lekarzem psychiatra, a jak przeczyta, że jest wyjście aborcji to właśnie tą drogą pójdzie.
Sorry ale jak dla mnie to przesada, nie jestem prolajfem, ale ludzie miejmy jakieś granice przyzwoitości.
W punkt. Tu jest potrzebny na już psychiatra i psycholog, a nie pisanie, że ktokolwiek, gdziekolwiek pomoże jej w aborcji. Wystarczy spojrzeć, jak się zainteresowała aborcją bez granic. O telefon zaufania jakoś nie dopytuje.

Ja rozumiem depresję, hormony i inne. Ale pisanie, że gdzieś można usunąć ciążę w 15 tygodniu tylko dlatego, że ma się celulit i rozstępy to tak jakby napisać alkoholikowi, że w sumie to potrzebny mu odwyk ale jest miejsce gdzie może się napić dowoli.

Droga autorko, absolutnie nie jest to żaden hejt. Ale serio pomyśl o sobie i o dziecku i poszukaj pomocy. I to jak najszybciej. Bo w obecnym stanie nie myślisz racjonalnie. Szkodzisz tym przede wszystkim sobie.
 
reklama
Serio, mam nadzieję że psychiatra pomoże. Nie jestem jakims religijnym oszołomem, rozumiem różne pobudki, brak środków do życia itd ale usunąć ciążę bo cellulit.. To już przechodzi moje pojęcie. A 15tydzien to już spory plod jednak
 
Musisz poszukać pomocy u psychiatry. Ciąża strasznie wpływa na nasz nastrój, widocznie u Ciebie pogłębił albo spowodował depresję. Co do aborcji to jest Twój wybór. Piszesz, że za granicą nie jesteś w stanie zrobić aborcji. Dlaczego? Kwestie finansowe? Jeśli tak to pomyśl sobie ile kosztuje utrzymanie dziecka. Jestem jednak zdania, że jeśli to zdrowe dziecko to zastanów się nad porodem i oddaniem do adopcji. Ktoś kto nie może mieć dziecka pokocha je za Ciebie. To jest jednak moje zdanie. Co zrobisz to zrobisz. Niech to będzie jednak przemyślana decyzja dorosłej i odpowiedzialnej osoby, a nie przez depresję. Trzymam za Ciebie kciuki byś wyszła z tego dołka.
 
Jak najszybciej udaj się do psychiatry zadbaj najpierw o swoje zdrowie psychiczne i o siebie. Najlepiej skontaktuj się z kilkoma psychiatrami ponieważ jak trafisz do nie właściwej osoby może złe cię zdiagnozować i przepisać złe leki które z czasem będą miały odwrotny skutek. Czy masz rodzine która cię wspiera ? Ja jestem chętna twojemu facetowi szczelic porządnego kopa i polecam terapie najpierw psychiatra potem psychoterapeuta regularnie. Odetnij się od toksycznych osób. postaw na siebie. Co do aborcji przy twoim stanie psychicznym co do przerwania ciąży tak jak pisały niektóre osoby będzie trudno ponieważ nie myślisz trzeźwo. Postaw na siebie niech maleństwo się rozwija zawsze są inne opcje . Zrobisz jak będziesz chciała ale najpierw postaw na swoim zdrowiu psychicznym potem podejmij jakaś decyzje. :*
 
Psychiatra, chłopa kopnąć w dupę i zacząć żyć. On i tak Cię kiedyś puści bokiem. Pogłębia tylko Twoje fobie, patrzy tylko przez pryzmat seksualności. A co by było gdybyś zlamala 2 nogi i trzeba by było pomoc przy higienie ? To jest taka dziecinada bez przyszłości. Skup się na sobie i dziecku. Wygląd przeminie z wiekiem, znam kobiety które całe życie były grubsze, a po ciąży miały formę życia. Rozstępy i cellulit jest NORMALNY !! Na starość też nie będziesz wyglądać jak młoda miss. Zacznij myśleć głębiej, bo to co masz w głowie teraz do niczego nie prowadzi. Nikt w życiu nie pokocha Cię tak jak własne dziecko. Innego argumentu nie mam jeśli Ty sama siebie nie akceptujesz. Życie może przynieść chorobę bliskich, śmierć, zdradę, długi, blizny... Co wtedy ?
Udaj się do specjalisty i uświadom sobie, że życie się zaczyna, a co do faceta to znajdziesz takiego który będzie Cię akceptował w każdej postaci - to jest wyznacznik miłości. (Wiem, że zawsze będziesz o siebie dbała, bo to dla Ciebie ważne). Ale nie tylko fizyczność jest ważna, dbaj też o głowę.
Gdybyś podjęła skrajną decyzję to za parę lat kiedy poznasz już osobę która będzie oparciem -wróci to do Ciebie jak młot... To magicznie nie zniknie ze świadomości, a Tyi tak masz już ciężka psychikę.
Tak jak wyżej- telefony po pomoc doraźna też są..
 
Ostatnia edycja:
Tak jak napisały dziewczyny, najlepsze co dla siebie możesz zrobić to skontaktować się ze specjalistą od zdrowia psychicznego, bo nie ma potrzeby, żebyś tak cierpiała.
Telefon zaufania dla kobiet w ciąży i rodzin
tel. 85 732 22 22

(poniedziałek – piątek od 15:00 do 18:00)
 
Serio, mam nadzieję że psychiatra pomoże. Nie jestem jakims religijnym oszołomem, rozumiem różne pobudki, brak środków do życia itd ale usunąć ciążę bo cellulit.. To już przechodzi moje pojęcie. A 15tydzien to już spory plod jednak
Zwłaszcza, że cellulit i rozstępy już ma. Aborcja to nie zabieg medycyny estetycznej.
 
15 tyg ciąża to już nie zarodek tylko dziecko. Nie będziesz żałować? Widziałas chociaż USG jak twoje dziecko teraz wyglada? W 15 tyg przynajmniej ma z 9 cm już ma wszystkie części ciała a od 7 tyg bije serce. Ja jestem w 17 tyg więc wiem co pisze. Dziecko nie jest winne twojej sytuacji zyciowej... Tak jak piszą wyżej skonsultuj się z psychologiem lub po prostu poszukaj wsparcia w rodzinie. A po ciąży zawsze można schudnąć więc pod tym względem ja nie widze problemu
To płód.
 
Według mnie to kwestia indiwdualna i każdy ma inne postrzeganie dlatego nie ma sensu dyskutować na te tematy. Dziewczyna potrzebuje pomocy i na początek powinna skupić się na swoim zdrowiu psychicznym. Niestety dużo o niej nie wiemy po za kilkoma zdaniami które opisała. Napewno ma zaburzenia, toksycznego faceta, nie wiemy ile ma lat może być młodziutka (brak akceptacji siebie i ze jest mniej 'atrakcyjna') , nie wiemy jaka ma sytuacje rodzinna i sam fakt ze bardziej jest zaciekawiona częścią o usunięciu niż o pomocy dla swojego zdrowia psychicznego dużo znaczy.
 
reklama
Według mnie to kwestia indiwdualna i każdy ma inne postrzeganie dlatego nie ma sensu dyskutować na te tematy. Dziewczyna potrzebuje pomocy i na początek powinna skupić się na swoim zdrowiu psychicznym. Niestety dużo o niej nie wiemy po za kilkoma zdaniami które opisała. Napewno ma zaburzenia, toksycznego faceta, nie wiemy ile ma lat może być młodziutka (brak akceptacji siebie i ze jest mniej 'atrakcyjna') , nie wiemy jaka ma sytuacje rodzinna i sam fakt ze bardziej jest zaciekawiona częścią o usunięciu niż o pomocy dla swojego zdrowia psychicznego dużo znaczy.
W mojej wypowiedzi bylo pytanie czy nie będzie żałować to raz. A dwa też jej doradziłam żeby poszukala pomocy u psychologa. Ja miałam 18 lat jak zaszłam w pierwsza ciąże. Miałam depresje poporodowa przez sytuację rodzinna ale.. Poszukałam pomocy i teraz mam 5 letnia córkę i drugie w drodze i wiem że żałowalabym decyzji jaka chce podjąć ta dziewczyna. Dlatego wyjaśniłam jej jak wygląda dziecko w tym tygodniu ciąży i żeby się zastanowiła. 🙂
 
Do góry