reklama

Pomocy

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez alicja79, 27 Grudzień 2008.

1. alicja79

alicja79 Początkująca w BB

Witam
    potrzebuje pomocy: mam 10-miesięcznego synka, karmie go piersią . chciałabym zakończyś karmienie, gdyż boję sie,ze później będzie gorzej. Niestety maly nie chce smoczka, nigdy nie chciał, pierś traktuje jako"usypiacz", a w nocy budzi się co godz. domaga się piersi ale tylko po to by pocmoktać. Z kubka niekapka także nie chce pić mleka tylko wodę. pomocy!!!!!!

2. weronia_gw

weronia_gw Zaciekawiona BB

Witam, ja też miałam taki problem, ale gdy Bartek miał 4 miesiące - nie chciał nic innego jak tylko pierś, więc starałam się go zrobić w konia:tak: gdy dosiadał się do piersi pod ręką miałam również smoczek, i gdy już widziałam że tylko sobie cmoka a nie je, to delikatnie wyjmowałam pierś i dawałam smoka. Po wielu próbach i zmiany smoczków udało się:tak: Bartkowi przypadł smoczek Aventu, trawło to jakiś miesiąc, ale warto było:tak:

Musisz popróbować z różnymi smoczkami. POWODZENIA:-)

3. reklama
  4. KasiaSun

KasiaSun zaczarowana

gdy mój maluch nie chciał smoka, maczałam mu go w czymś słodkim - woda koperkowa, napój rumiankowy z hippa i zaczynał ssać
    spróbuj mu moczyć w czymś smoka - może w ulubionym soczku i podawać do buzi :)

5. rapunzel

rapunzel czyli roszpunka

No to masz problem kobieto, ale może synek jeszcze pogodzi się ze smoczkiem. Mój nie chciał i nie chciał, a jak skończył 4 miesiące, to nagle zapałał miłością wielką do smoczka i teraz bez niego się nie ruszam, nadal karmię piersią, ale już dwa razy wieczorem cyc przegrał ze smoczkiem:tak:
    ja mam smoczek wybrany w sklepie przez córkę, nic specjalnego zwykły anatomiczny smoczek firmy nip, podobny chyba trochę do nuka

6. kropecka

kropecka Majowa mama 2006; Mamy lutowe'08

dla mnie to bez sensu uczyć 10 miesięczne dziecko smoczka. Potem będziesz miała jeszcze większy problem z oduczeniem od tego smoczka (wiem z doświadczenia, mój starszy syn nadal w nocy się budzi i muszę szukać smoczka jak mu gdzieś wypadnie - tragedia). Ciesz się że nie chce smoczka, mój młodszy też nie chce i dzięki temu noce mam spokojne. Musisz być po prostu cierpliwa i konsekwentna z oduczaniem od karmienia w nocy. Dawaj wodę zamiast piersi. Kilka nocy pokrzyczy a później się przyzwyczai.

7. ewerysta

ewerysta Fanka BB :)

Ja uwazam ze dziecko wie co dla niego najlepsze: moja corka tez nie chce smoka i w sumie sie nawet z tego ciesze, choc do 5 m-ca to ja bylam jej Super Smokiem :). A w zadnym razie nie moczylabym smoka w slodkim napoju-potem bedziecie mialy problemy z zebami, bo cukier swietnie sie bedzie rozkladal podczas ssania na zabkach. Co innego 4 m-czne dziecko, ktore jeszcze zabkow nie ma. Ja bym sie raczej zastanowila czemu Malenstwo tak czesto chce w nocy cycka?Czy w dzien tez masz taki problem? Sama piszesz ze nie je, tylko cmoka, ma juz 10 m-cy, moze sobie rekompensuje to czego nie dostaje za dnia?Moze to niepopularne i zbyt " nawiedzone", ale ja staralam sie byc na kazde zawolanie, w ciagu dnia nosilam mala na raczkach, jak byla mniejsza, bawilam sie z nia, caly czas cos kolo niej robilam i robie, i teraz potrafi przespac prawie cala noc- sama musze ja budzic bo cycki bola...Oczywiscie zdarzaja sie nam trudniejsze noce. No i kazde dziecko ma inna potrzebe natezenia "milosci"...Slyszalam ze oprocz wody mozna tez dawac pusta piers, np oprozniona wczesniej laktatorem, tylko to "poswiecenie". Ale na pewno postapisz najlepiej w tej sytuacji, zycze powodzenia, cierpliwosci i wyborow ktore przyniosa spokoj obu stronom:)

Ostatnia edycja: 31 Grudzień 2008
  8. elżbieta79

elżbieta79 mama Paulinki i Majeczki

Moja córka też nie chciała smoczka choć usilnie próbowałam ją do tego przyuczyć w czwartym miesiącu bo ssała swoje paluszki. Od paluszków ją odzwyczaiłam ale do smoczka się nie przyzwyczaiła. Ja też myślę że nie ma co uczyć 10-miesięczne dziecko ssać smoka, bo to już czas na oduczanie a nie przyuczanie. Nie piszesz nic o tym czy dziecko pije mleko z butelki. U nas nauka picia mleka z butelki trwała miesiąc czasu, a najgorsze było zabranie piersi na noc. Pierwszy wieczór przepłakała i ona i ja, prawie nic nie wypiła i usnęła. Po tygodniu piła z butelki i nie było problemu z całkowitym zabraniem piesi i przejscia na butelkę. Dodam że Paulinka uwielbiała pierś i spędzała przy niej bardzo dużo czasu. Wszystko da się zrobić tylko trzeba znaleźć dobry sposób. Powodzenia.

Ostatnia edycja: 1 Styczeń 2009
  9. rapunzel

rapunzel czyli roszpunka

No, jak dziecko pije z kubka to przyuczanie go do butelki też nie ma wielkiego sensu, moja córa nie chciała smoczka, za to pokochała butelkę, z którą nie chciała się rozstać przez lata!!!

10. reklama

Poleć forum