reklama

pomocy!!!

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez kami87, 24 Kwiecień 2009.

1. kami87

kami87 Początkująca w BB

hejka, pierwszy raz piszę na takim forum więc może nie być to idealne wystąpienie:)) ale mam taki dość naglący problem;// jestem w 39 tyg ciązy, wczoraj wyszłam ze szpitala gdyż stwierdzono u mnie gestazę<zatrucie ciążowe>. po zejściu opuchlizny z nóg stwierdzono, że mogę udać się do domu i spokojnie czekać;/// wiele osób mówi mi, że tak się stać nie powinno, bo gdy zaczne znowu chodzic a nie leżeć w szpitalnym łóżku obrzęki powrócą;/// poza tym dziecko moje waży już 3650kg... do tego termin z usg miałam na 9.o4 i 16.04. co prawda wg okresu na 3 maja, ale trochce sie juz niepokoje... a tak w gratisie to przytyłam 25 kg, startując z 50, a w ostatnim miesiącu 6, a gdzies tu czytałam, że w ostatnim miesiacu juz sie nie tyje... wiec czy tylko mi sie wydaje, ale cos jest nie tak??? czy nie powinni mi zrobic cesarki lub chodziaż podać jakiś zatrzyk na wywołanie???

2. marlena8115

marlena8115 Początkująca w BB

No cześć!Tak to jest z lekarzami,że trudno jest im zmienić zdanie wcześniej powiedziane(chodzi mi o datę porodu).Ze mną było podobnie wegług okresu lekarz prowadzący wyznaczył mi poród na20.08.07 i było ok.Po jakimś czasie wg usg(które robił mi inny lekarz) miałam dwa terminy na 04.08 i 12.08.Czułam się świetnie aż do siódmego sierpnia,wtedy dostałam bardzo wysokiego cisnienia(myslałam że głowe mi rozwali)zostałam od razu skierowana do szpitala.Dowiedziałam się,że wysokie ciśnienie można dostać gdy ciąża jest przenoszona,wtedy pomyślałam,że może faktycznie ten drugi lekarz miał rację,że termin był na 04.08.Prosiłam swojego lekarza,że może powinnam dostać coś na wywołanie,ale on upierał się,że poczekamy do20.08.Ciśnienie nadal miałam wysokie mimo,że dostawałam leki.Dopiero po interwencji mojego męża zdecydowano,że zaczęli podawać mi zastrzyki na przyspieszenie porodu i tak szczęśliwie 11.08 urodziłam naszego wspaniałego synusia:-).Powinnaś pogadać ze swoim lekarzem prowadzący,przecież mozesz spokojnie urodzić w 39tygodniu,lekarze na siłę chcą czekać do42tygodnia,powiedz o swoich obawach..Rób co możesz,nie daj się zbyć,tak jak to było ze mną.Pozdrawiam Cię gorąco

3. reklama
  4. kami87

kami87 Początkująca w BB

marlena bardzo dziekuje za szybką odpowiedź:)) mój lekarz prowadzący jest niestety na urlopie i nie mam z nim żadnego kontaktu;/// ale jeżeli dzisiaj ciśnienie dalej sie utrzyma to pojade na inne pogotowie;// a co u Ciebie znaczyło wysokie ciśnienie?? bo u mnie waha sie miedzy 145/95 a 170/110... a twierdzą, że to normalne...

5. Anna25

Anna25 wrzesień2006/lipiec2012

Kochana normalne ciśnienie to jest 120/80. Ty się nie zastanawiaj z takim ciśnieniem, moim zdaniem powinnaś mieć wywoływany poród lub cc,ale ja tamspecjalistą nie jestem,może zadzwoń chociaż do sowjego lekarza pomimo urlopu?

6. kami87

kami87 Początkująca w BB

no własnie lipa, bo kom tez ma wyłaczony... moje cisnienie w tym momencie - 153/101... ale znowu obrzeki sa juz małe wiec moga sie znowu rzucac, ze nie mam z czym sie na pogotowiu pokazywac;///

7. Anna25

Anna25 wrzesień2006/lipiec2012

jak dla mnie to i 150-100 jest za wysokie, Kami moe skonsultuj sie z innym ginekologiem?po co masz sie niepotrzebnie zamartwiac

8. marlena8115

Hejka!Sorki,że od razu nie odpisałam ale dopiero teraz jestem na kompie:sorry:.Mój lekarz cały czas twierdził,że ciśnienie 156/114 bo takie miałam to normalne pod koniec ciąży,ale wydaje mi się,że się wystraszyli w szpitalu i dali mi na wywołanie.Moi zdaniem u Ciebie też tak powinni postąpi,bo wysokie ciśnienie jest niebezpieczne.Wydaje mi się,że miałam przenoszoną ciąże,w twoim przypadku chyba też tak jest.Nie jestam lekarzem ale tak myśle.Nasz Kacperek urodził się niedotleniony,owinięty pępowiną ale na szczęście nic mu poważnego nie było:-).Sontaktuj się jak najszybciej z jakimś lekarzem.Trzymam kciuki,daj znać co i jak.Pozdrawiam:-)

9. marlena8115

A może nie jedź na pogotowie ale do szpitala na oddział patologii ciąży.Ja jak miałam to wysokie ciśnienie zadzwoniłam na komórkę do swojego lekarza prowadzącego i powiedział mi,że jak w ciągu pół godziny ciśnienie nie spadnie to mam jechać do szpitala.Pojechałam,zbadali mnie nie miałam rozwarcia niby wszystko w porządku mówili,ale na oddział mnie przyjęli.Cóż Ci na pogotowiu mogą powiedzieć,spróbuj ze szpitalem może?Buziaczki

10. reklama
  11. kami87

kami87 Początkująca w BB

dziekuje za odp:) w niedziele urodziłam prześliczną córeczkę, ale przyjeli mnie tylko dlatego, że miałam skurcze co 5 min... a Maja też była niedotleniona i dostała w 1 min tylko 4 pkt... ale teraz juz jest oki:)) tylko ja do siebie dojśc nie mogę:)) ale takie uroki porodu naturalnego:)

12. marlena8115

Jak się cieszę,że wszystko dobrze się skończyło:-):)Gratuluję córeczki:)Życzę Ci szybkiego powrótu do siebie.Ale tak właśnie bywa po porodzie, ja też przez parę dni byłam oszołomiona.Ale macie już wszystko za sobą,teraz to tylko będziecie przeżywać cudowne chwile patrząc na córcię!Trzymajcie się!Pozdrawiam(martwiłam się jak nie oddzywałaś się tych parę dni,ale tak sobie pomyślałam,że chyba już czas na poród)Buziaczki:)Witamy Majkę na świecie:):-)

Poleć forum