reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pomocy

MagdaMamaKubusia

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Maj 2009
Postów
33
Dziewczyny pomóżcie mi......Kuba nie robił kupki w nocy ani dzisiaj rano. Spi teraz 3 godziny w dzien nie spał tylko popłakiwał...boli go brzuszek. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje. Kuba ma 7 tygodni jak karmialam sama piersia to tak nie bylo, za kazdym razem byla kupka...teraz jak go dokarmiam,bo mam słaby pokarm i karmie bebilonem to tak jest :-(kupka dziennie a dzisiaj wcale...prosze pomóżcie
 
reklama
Ten temat poruszany byl juz wiele razy... Ja jestem nowa na forum, a temat przewinal sie juz przynajmniej z piec razy... U dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym jest to calkowicie normalne... Natomiastr jesli cierpi bo nie moze kupki zrobic to rozrob mu troszke nieslodzonego soku jablkowego w ostudzonej przegotowanej wodzie... Efekt prawie natychmiastowy :-);-)
 
Aj , no niestety przy dokarmianiu może tak być, sam brak kupki nie jest niepojący, bo nowy pokarm to i cykl musi się uregulować. Ale ten ból brzuszka...
Ma napięty?
Słuchaj, podaj mu jakąś herbatkę albo wodę, albo przystawiaj do piersi. Przy sztucznym mleku dziecku musi pić bo są kłopoty z kupką, Hania się strasznie prężyła na początku. Jeśli to kolka to może słaba herbatka z kopru, albo plantex- jest od 1. tyg. życia. Może pomogą masaże delikatne brzuszka, albo kładzenie na brzuchu- to poprawia perystaltykę jelit.
I jeszcze jedno- ja nie z fanek karmienia piersią, więc Cie do niego nie będę nakłaniała. Ale chce obalić mit- nie ma czegoś takiego jak słaby pokarm. Twój organizm to wyspecjalizowana maszyna ze zdalnym sterowaniem- produkuje dokładnie taki pokarm jakiego Kubuś potrzebuje. Zdarza się, że jest za mało pokarmu- to fakt, wtedy się częściej przystawia do piersi. Ale nie ma czegoś takiego jak słaby!!!I nie daj sobie nigdy czegos takie wmówić, nikomu!!!
 
Spróbuj wymasować brzuszek.Możesz też przepajać go herbatką na trawienie z Hippa.U nas akurat pomagała..W ostatecznosci jakby sie bardzo męczył to możesz dać z pół czopka glicerynowego.
 
dokarmianie, dokarmianiem, ale po 6 tygodniach zanika w pokarmie siara, która ma właściwości przeczyszczające. Mam ten temat obcykany, bo Przemek w drugim miesiącu życia zaczął robić jedną kupkę na 5 dni, a nawet raz przerwa trwała tydzień!!! Tak więc nawet gdybyś karmiła sama częstotliwość wypróżnień tez mogłaby się zmniejszyć. Najważniejsze to nie panikować, takiemu maleństwu nie grozi przynajmniej zaparcie nawykowe. Jeśli nadal jeszcze karmisz choć trochę, pojedz śliwkowych powideł, u nas efekt był prawie natychmiastowy.
 
reklama
Dziewczyny pomóżcie mi......Kuba nie robił kupki w nocy ani dzisiaj rano. Spi teraz 3 godziny w dzien nie spał tylko popłakiwał...boli go brzuszek. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje. Kuba ma 7 tygodni jak karmialam sama piersia to tak nie bylo, za kazdym razem byla kupka...teraz jak go dokarmiam,bo mam słaby pokarm i karmie bebilonem to tak jest :-(kupka dziennie a dzisiaj wcale...prosze pomóżcie

tak jak pisze Rapunzel i Saly.Nie ma pokarmu słabego,tylko maluszek rośnie i zwiększa mu się apetyt:-).Przystawiaj częściej do piersi a one zrozumieją,że mają zwiększyć produkcję.Sama pij dużo płynów i zjedz konfiturę śliwkową lub podjedz suszonych śliwek.Efekt murowany;-).A masaż brzuszka dobrze zrobi,połóż sobie dzieciątko brzuszkiem na swoim kolanie i pobujaj malucha w kółeczko.Pomoże na pewno.
 
Do góry