reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pomocy

MagdaMamaKubusia

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Maj 2009
Postów
33
witam, bardzo prosze o pomoc sama nie wiem co o tym myslec. Mój Kuba ma 3 miesiace, bylismy dzisiaj u p. neurolog u kontroli. Wczesniej bylismy w czerwcu i pani dr dala nam skierowanie na dno oka i usg głowki, no i z wynikami mielismy przyjechac na kontrole. Wyniki w porzadku, a ona przyczepila sie do czegos innego. Podnosila go jak on lezal za raczki ze ma usiasc.No i Kubie lekko zachwiała sie głowka. Oznajmila ze to nie moze tak byc!on ma 3 mieisce głowka powinna byc stabilna!-tak powiedziala i kazala mi robic z nim takie podnoszenia i kłasc na brzuszku bo mało podnosi głowke. Dziewczyny czy naprawde on musi stabilnie miec te główke?podnosi ja do góry , lekko sie chwieje ale mi sie zdaje ze jest jeszcze mały?powiedziala ze jak nie bedzie we wrzesniu głowka stabilna to rehabilitacja!prosze pomózcie:-(
 
reklama
Hej Ty mnie nawet nie strasz:szok:, moj synek ma prawie 5 m-cy , ale jak go podnosze do siedzenia lub do stania trzymając pod paszkami tez mu się kiwa glowa na wszystkie strony,...:eek:, nie tak mocno, ale nie jest stabilna az tak calkiem..ale 3 pediatrów konsultowało nie raz moje dziecko i nikt na to nie zwrócił uwagi...:baffled:
 
wiesz co ta pani dr chyba przesadza, masz racje kazde dziecko jest inne jedno słabsze jedno mocniejsze. Pojade jeszcze do nie raz we wrzesniu ale juz wiecej nas nie zobaczy.Pozdrawiam
 
jak ma 3 miechy to jestes mamą kwietniową? jak tak zapraszam do nas na watek nasze dxzieci maja po 3 -4 miesiące i w postepach opisujemy nasze dzieci i nie wolno dziecka podnosic i pierwsze słysze że zachwiane to jakis defekt a nie każde dziecko 3 miesięcze trzyma mocno główke
 
Mój pediatra sprawdzał jak mała trzyma główkę przy podnoszeniu do siadania wtedy, gdy miała 4,5 miesiąca. Z tego co wiem, raczej nie wolno w wieku 3 miesięcy tak dziecka podnosić :baffled:
 
Ja też jestem zdania że wszystko z Twoim dzidziusiem jest ok. A tak na marginesie lekarzy to my tez byliśmy u neurolog która skierowała nas na rehabilitację (bo niby zbyt małe napięcie mięśniowe) skonsultowałam to u innego neurologa który stwierdził że wszystko jest ok. więc co lekarz to opinia, ale co się nadenerwowaliśmy.... szkoda gadać....
 
mojemu synkowi po trzech miesiacach tez sie chwiała główka, dopiero po czterech miał sztywną... co dziwne- lekarz mówił ze tak moze byc i nie kazał panikowac:tak:
 
reklama
też byłam u neurologa i robił podobne badania mojej sarze (w podobnym miesiącu była) główka sie chwiała ale stwierdził że wszystko jest ok. Dużo zależy też od siły malucha. Moja mała jest nadwyraz silna i że tak określe gigantyczna (wygląda na 10 a nie 7 miesięcy)
Więc nie martw się to indywidulana sprawa dzieci kiedy i jak wykonują pewne rzeczy. Mojej znajomej syn miał chwiejną główke do 6 m (a to długo) a potem jak przyśpieszył z "dojrzewanie" to zaczoł chodzić jak miał 9 m.
 
Ostatnia edycja:
Do góry