reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pomocy

Dołączył(a)
23 Styczeń 2014
Postów
2
Miasto
londyn
witam. mam problem ale postaram sie strescic. mam syna 10 lat. biologiczny ojciec nie chcial uznac dziecka .mieszkalismy w jednym domu prowadzilismy wspolne gospodarstwo domowe .,kiedy syn poszedl do szkoly biologiczny ojciec tez nie uznal dziecka wszedzie widnialam jako samotna matka lub jezeli korzystalam z pomocy spolecznej konkubent w oswiadczeniu pisal ze mieszka ze mna i z moim dzieckiem nigdy nie mowil w urzedach i nie przyznawal sie do syna. kiedy bartek skonczyl 8 lat powiedzialam dosyc . ucieklam z polski do angli tutaj poznalam mojeg obecnego meza mamy corke i jestesmy szczesliwi. teraz biologiczny ojciec pierwszego dziecka domaga sie kontaktow z synem. nadmieniam ze obecny maz nie uznal jeszcze syna za swojego . ale mamy zamiar zrobic to prawnie. jakie prawa ma bilogiczny ojciec nie uznajac dziecka tyle lat a teraz mu sie odwidzialo. syn nie chce z nim kontaktow poniewaz on traktowal nas bardzo zle, do mnie nigdy nie powiedzial po imieniu tylko uzywal obelzywych nazw , z synem nigdy nie gral w pilke nie chodzil na wywiadowki d szkoly po prostu nie zajmowal sie nim wogole , nazywal go smieciem itp. teraz szuka kontaktow straszy sadem i chce spotkac my nie chcemy z nim zadnych kontaktow. jakie szanse ma biologiczny ojciec i co moze mi zrobic w zwiazku z taka sytuacja , nadmieniam ze nie nastawiam dziecka przeciwko niemu nie obawiam sie pytan od sadu do syna bo on nie jest malutki widzial co sie dzieje. tez nie chce go spotkac bo sie go boi. prosze o pomoc . jestesmy w anglii . biologiczny ojciec tez ale nie z nami
 
reklama
powiem tak, dopóki biologiczny ojciec nie uzna syna - nie ma żadnych praw do niego, może to zrobić udając się z panią do USC albo sądownie gdyby pani nie wyraziła zgody, jeżeli nastąpi uznanie dziecka i wpisanie ojca do aktu urodzenia, to pani obecny mąż nie będzie mógł przysposobić dziecka, a ojciec biologiczny będzie miał prawo do kontaktów z synem nawet gdyby odebrała mu pani prawa, ma też obowiązek łożyć na dziecko, c odo kontaktów to Pani może się bronić tym, że dziecko ojca nie zna i ojciec się z nim nigdy nie kontaktował, przypomniał sobie o nim po 10 latach, a także tym ze zachowuje się brutalnie i boi się pani o dziecko, tak czy siak będzie mógł dziecko odwiedzać ale może na początku tylko u was w domu tak aby syn się do niego przyzwyczaił, poza tym nic pani nie grozi np. za utrudnianie kontaktów ponieważ do momentu uznania dziecka i tak ojciec nie miał do tego prawa ...
 
mam problem ale postaram sie strescic. mam syna 10 lat. biologiczny ojciec nie chcial uznac dziecka .mieszkalismy w jednym domu prowadzilismy wspolne gospodarstwo domowe .,kiedy syn poszedl do szkoly biologiczny ojciec tez nie uznal dziecka wszedzie widnialam jako samotna matka lub jezeli korzystalam z pomocy spolecznej konkubent w oswiadczeniu pisal ze mieszka ze mna i z moim dzieckiem nigdy nie mowil w urzedach i nie przyznawal sie do syna. kiedy bartek skonczyl 8 lat powiedzialam dosyc . ucieklam z polski do angli tutaj poznalam mojeg obecnego meza mamy corke i jestesmy szczesliwi. teraz biologiczny ojciec pierwszego dziecka domaga sie kontaktow z synem. nadmieniam ze obecny maz nie uznal jeszcze syna za swojego . ale mamy zamiar zrobic to prawnie. jakie prawa ma bilogiczny ojciec nie uznajac dziecka tyle lat a teraz mu sie odwidzialo.
Do czasu aż nie zacznie figurować prawnie jako ojciec dziecka (uznanie+przyjęcie uznania przez Panią lub ustalenie ojcostwa przez sąd) jest to obcy mężczyzna, który nie ma do dziecka żadnych praw.
s

yn nie chce z nim kontaktow poniewaz on traktowal nas bardzo zle, do mnie nigdy nie powiedzial po imieniu tylko uzywal obelzywych nazw , z synem nigdy nie gral w pilke nie chodzil na wywiadowki d szkoly po prostu nie zajmowal sie nim wogole , nazywal go smieciem itp. teraz szuka kontaktow straszy sadem i chce spotkac my nie chcemy z nim zadnych kontaktow. jakie szanse ma biologiczny ojciec i co moze mi zrobic w zwiazku z taka sytuacja , nadmieniam ze nie nastawiam dziecka przeciwko niemu nie obawiam sie pytan od sadu do syna bo on nie jest malutki widzial co sie dzieje. tez nie chce go spotkac bo sie go boi. prosze o pomoc . jestesmy w anglii . biologiczny ojciec tez ale nie z nami
Owszem ojciec biologiczny może dochodzić ojcostwa przed sądem. To byłoby proste postępowanie, bo wyniki badań byłyby jednoznaczne. Niemniej, gdyby postępowanie takie wytoczył Pani może nieść o pozbawienie ojca władzy rodzicielskiej.
 
Do góry