reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy!

Dżasta887

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Styczeń 2015
Postów
17
Miasto
Kalisz
Mam problem z moim 4-letnim synem. Od jakiegoś czasu ( nie potrafię dokładnie określić od kiedy) stał się nieznośny. Bardzo często reaguje złością. Przedszkolanka ciągle skarży się, że atakuje kolegów, wybucha płaczem kiedy nie może czegoś dostać. Na początku wydawało mi sie ze to normalne, że dzieci w tym wieku mają zmienne nastroje. Ostatnio zaczęłam baczniej mu się przyglądać i rzeczywiście- rzuca w meble zabawkami, płacze częściej niż kiedyś. Jak myślicie czy przyczyną tego zachownia może być zazdrość spowodowana narodzinami drugiego dziecka?
 
reklama
oczywiście że może.. dzieci różnie reagują na stres.. a jakby nie patrzec dla dziecka nowe rodzenstwo to wielki stres.. spróbój popracować nad nim.. chwal gdy coś zrobi dobrze, skarć gdy nabroi, ale nie pokazuj mu w zaden sposob, ze kara jest winą nowego rodzenstwa.. np. gdy obudzi dziecko.. nie cichaj ciągle przy maleństwie wytlumacz ze musi spać ze on tez musiał spać.. w takich sytuacjach gdy przychodzi nowe dziecko trzeba starszego zapewniac o swojej miłości do niego.. to tak z mojego terapeutycznego punktu widzenia
 
Do góry