reklama

Pomocy!

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Dżasta887, 7 Styczeń 2015.

1. Dżasta887

Dżasta887 Zaciekawiona BB

Mam problem z moim 4-letnim synem. Od jakiegoś czasu ( nie potrafię dokładnie określić od kiedy) stał się nieznośny. Bardzo często reaguje złością. Przedszkolanka ciągle skarży się, że atakuje kolegów, wybucha płaczem kiedy nie może czegoś dostać. Na początku wydawało mi sie ze to normalne, że dzieci w tym wieku mają zmienne nastroje. Ostatnio zaczęłam baczniej mu się przyglądać i rzeczywiście- rzuca w meble zabawkami, płacze częściej niż kiedyś. Jak myślicie czy przyczyną tego zachownia może być zazdrość spowodowana narodzinami drugiego dziecka?

2. reklama
  3. aknytsuJ

aknytsuJ Fanka BB :)

oczywiście że może.. dzieci różnie reagują na stres.. a jakby nie patrzec dla dziecka nowe rodzenstwo to wielki stres.. spróbój popracować nad nim.. chwal gdy coś zrobi dobrze, skarć gdy nabroi, ale nie pokazuj mu w zaden sposob, ze kara jest winą nowego rodzenstwa.. np. gdy obudzi dziecko.. nie cichaj ciągle przy maleństwie wytlumacz ze musi spać ze on tez musiał spać.. w takich sytuacjach gdy przychodzi nowe dziecko trzeba starszego zapewniac o swojej miłości do niego.. to tak z mojego terapeutycznego punktu widzenia

Poleć forum