reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy !!

Kokos223

Początkująca w BB
Dołączył(a)
11 Sierpień 2016
Postów
21
Witam. Długo Spozniala mi się miesiączka, ale to nic takiego, bo mam nieregularne. Postanowiłam zrobić test ( dodam,że razem z narzeczonym pragniemy dziecka). Ogólnie to mam PCOS, nieregularne miesiączki i niedoczynność tarczycy. O dziwo wyszły 2 kreski, więc zrobiłam następny test, żeby się upewnić. Poszłam do gina. Okazało się, że jestem w ciąży, jednak z miesiączki wynika, że to 10ty tydzień, a na USG płód malutki 2mm. Gin stwierdził, że zaszłam później, ale miałam takie delikatne plamienia brązowe i to go zaniepokoilo. Przepisał mi tabletki duphaston, które mam brać 2 razy dziennie. Jednak nie wyklucza obumarcia płodu :( zalecił badania B-HCG i kolejna wizyta za 2 tyg. Jeśli płód się nie rozwinie to ja tego nie wytrzymam :( Doradźcie mi, któraś z Was tak miała ? Boję się, że poronie, a tak długo się staraliśmy. Pomocy !!
 
reklama
Po pierwsze.
Skoro masz nieregularne cykle to faktycznie owulacja mogla nastapic pozniej. I wtedy nie ma szans aby pecherzyk z usg pasowal wiekowo do tego co wychodzi z ostatniej miesiaczki.

Dla przykladu.
Kobieta A ma regularne miesiaczki co 28dni. zaczyna cykl 1.07. W 15dc dochodzi do zaplodnienia. Jej malenstwo od 15 lipca zaczyna sie tworzyc.
Kobieta B ma nieregularne miesiaczki. Owulacja u niej nastapila w 30dc. W ten dzień doszlo tez do zapłodnienia.
Obie poszły na usg pod koniec sierpnia co oznacza ze byly w ok 8 tyg ciazy liczac z om. Jak myślisz czy obraz usg u obu bedzie taki sam?
Kobieta A ma duza szanse zobaczyć juz serduszko swojego malenstwa. Kobieta B na widok serca musi jeszcze troche poczekac.

Drugie.
Jedz duphaston i kwas foliowy.
Zrob bete jak zalecil lekarz i odpoczywaj.
Poza tym nie mozesz zrobic nic innego. Natury choć bardzo bysmy chcieli to nie poskromimy do konca.
 
Po pierwsze.
Skoro masz nieregularne cykle to faktycznie owulacja mogla nastapic pozniej. I wtedy nie ma szans aby pecherzyk z usg pasowal wiekowo do tego co wychodzi z ostatniej miesiaczki.

Dla przykladu.
Kobieta A ma regularne miesiaczki co 28dni. zaczyna cykl 1.07. W 15dc dochodzi do zaplodnienia. Jej malenstwo od 15 lipca zaczyna sie tworzyc.
Kobieta B ma nieregularne miesiaczki. Owulacja u niej nastapila w 30dc. W ten dzień doszlo tez do zapłodnienia.
Obie poszły na usg pod koniec sierpnia co oznacza ze byly w ok 8 tyg ciazy liczac z om. Jak myślisz czy obraz usg u obu bedzie taki sam?
Kobieta A ma duza szanse zobaczyć juz serduszko swojego malenstwa. Kobieta B na widok serca musi jeszcze troche poczekac.

Drugie.
Jedz duphaston i kwas foliowy.
Zrob bete jak zalecil lekarz i odpoczywaj.
Poza tym nie mozesz zrobic nic innego. Natury choć bardzo bysmy chcieli to nie poskromimy do konca.
Nic dodać, nic ująć :)
 
Witam. Długo Spozniala mi się miesiączka, ale to nic takiego, bo mam nieregularne. Postanowiłam zrobić test ( dodam,że razem z narzeczonym pragniemy dziecka). Ogólnie to mam PCOS, nieregularne miesiączki i niedoczynność tarczycy. O dziwo wyszły 2 kreski, więc zrobiłam następny test, żeby się upewnić. Poszłam do gina. Okazało się, że jestem w ciąży, jednak z miesiączki wynika, że to 10ty tydzień, a na USG płód malutki 2mm. Gin stwierdził, że zaszłam później, ale miałam takie delikatne plamienia brązowe i to go zaniepokoilo. Przepisał mi tabletki duphaston, które mam brać 2 razy dziennie. Jednak nie wyklucza obumarcia płodu :( zalecił badania B-HCG i kolejna wizyta za 2 tyg. Jeśli płód się nie rozwinie to ja tego nie wytrzymam :( Doradźcie mi, któraś z Was tak miała ? Boję się, że poronie, a tak długo się staraliśmy. Pomocy !!
Jak masz pcos to owulacja mogla byc pozniej.
Plamienia sie czesto zdarzaja, wiec nie widze nic niepokojacego.
Najlepiej zrob dwa razy bete w odstepie 48 godzin, jesli bedzie rosla, to wszystko jest ok[emoji4]

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Owulacja mogła Ci się przesunąć. A zarodek jeżeli faktycznie jest mały to może się okazać, że w ciągu tygodnia nadrobi to wszystko. Była akcja serca?

U mnie w 6t i 1d zarodek miał 3,7 mm i było już widać serduszko. Tydzień później zarodek miał już jeden cm. A po kilku dniach przestało bić serduszko..

Nie myśl o najgorszym.
 
Dziewczyny mają rację. Spokojnie bierz leki i czekaj na wizyte. Ja tam kilka tyg plamilam. Krwawilam pare razy i to naprawdę mocno a dzidzia dzielnie trzyma sie mamy i rosnie. Mamy juz 25 tydz a i tak ostatnio zdarzylo nam sie plamienie i niewiadomo skąd. Nawet sobie nie wyobrażasz ile mam tu na forum jest po stracie i mimo to zadna sie nie poddaje i walczy o dzidziusia. Głowa do góry i badz dobrej mysli. Trzymam kciuki zeby wszystko było dobrze :)


 
Witaj.Odnośnie nieregularnych cykli wszystko juz zostało napisane. A jeżeli chodzi o plamienia to plamilam dostawalam krwotoki bo to nie byly delikatne krwawienia w obu ciazach do 16 tygodnia. Dwojka moich dzieci jest mimo niedowieezania lekarzy.
 
reklama
Owulacja mogła Ci się przesunąć. A zarodek jeżeli faktycznie jest mały to może się okazać, że w ciągu tygodnia nadrobi to wszystko. Była akcja serca?

U mnie w 6t i 1d zarodek miał 3,7 mm i było już widać serduszko. Tydzień później zarodek miał już jeden cm. A po kilku dniach przestało bić serduszko..

Nie myśl o najgorszym.

Jestem dopiero w 3 tyg także nie było jeszcze akcji serca, bynajmniej lekarz nic nie mówił :) Mam nadzieję, że dzidzia urośnie i będzie dobrze :)
 
Do góry