reklama

Pomocy !!

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez Kokos223, 11 Sierpień 2016.

1. Kokos223

Kokos223 Zaciekawiona BB

Witam. Długo Spozniala mi się miesiączka, ale to nic takiego, bo mam nieregularne. Postanowiłam zrobić test ( dodam,że razem z narzeczonym pragniemy dziecka). Ogólnie to mam PCOS, nieregularne miesiączki i niedoczynność tarczycy. O dziwo wyszły 2 kreski, więc zrobiłam następny test, żeby się upewnić. Poszłam do gina. Okazało się, że jestem w ciąży, jednak z miesiączki wynika, że to 10ty tydzień, a na USG płód malutki 2mm. Gin stwierdził, że zaszłam później, ale miałam takie delikatne plamienia brązowe i to go zaniepokoilo. Przepisał mi tabletki duphaston, które mam brać 2 razy dziennie. Jednak nie wyklucza obumarcia płodu :( zalecił badania B-HCG i kolejna wizyta za 2 tyg. Jeśli płód się nie rozwinie to ja tego nie wytrzymam :( Doradźcie mi, któraś z Was tak miała ? Boję się, że poronie, a tak długo się staraliśmy. Pomocy !!

2. cytrynowa_

cytrynowa_ Fanka BB :) Członek załogi

Po pierwsze.
    Skoro masz nieregularne cykle to faktycznie owulacja mogla nastapic pozniej. I wtedy nie ma szans aby pecherzyk z usg pasowal wiekowo do tego co wychodzi z ostatniej miesiaczki.

Dla przykladu.
    Kobieta A ma regularne miesiaczki co 28dni. zaczyna cykl 1.07. W 15dc dochodzi do zaplodnienia. Jej malenstwo od 15 lipca zaczyna sie tworzyc.
    Kobieta B ma nieregularne miesiaczki. Owulacja u niej nastapila w 30dc. W ten dzień doszlo tez do zapłodnienia.
    Obie poszły na usg pod koniec sierpnia co oznacza ze byly w ok 8 tyg ciazy liczac z om. Jak myślisz czy obraz usg u obu bedzie taki sam?
    Kobieta A ma duza szanse zobaczyć juz serduszko swojego malenstwa. Kobieta B na widok serca musi jeszcze troche poczekac.

Drugie.
    Jedz duphaston i kwas foliowy.
    Zrob bete jak zalecil lekarz i odpoczywaj.
    Poza tym nie mozesz zrobic nic innego. Natury choć bardzo bysmy chcieli to nie poskromimy do konca.

3. reklama
  4. zuzik85

zuzik85 Fanka BB :)

Nic dodać, nic ująć :)

5. Gość

Gość Gość

Jak masz pcos to owulacja mogla byc pozniej.
    Plamienia sie czesto zdarzaja, wiec nie widze nic niepokojacego.
    Najlepiej zrob dwa razy bete w odstepie 48 godzin, jesli bedzie rosla, to wszystko jest ok

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom

6. Gość

Gość Gość

Oczywiscie, jak dziewczyna napisala wyzej, bierz duphaston i kwas foliowy.

7. Lui :)

Lui :) Czekając na cud :)

Owulacja mogła Ci się przesunąć. A zarodek jeżeli faktycznie jest mały to może się okazać, że w ciągu tygodnia nadrobi to wszystko. Była akcja serca?

U mnie w 6t i 1d zarodek miał 3,7 mm i było już widać serduszko. Tydzień później zarodek miał już jeden cm. A po kilku dniach przestało bić serduszko..

Nie myśl o najgorszym.

8. aneta_ck

aneta_ck Fanka BB :)

Dziewczyny mają rację. Spokojnie bierz leki i czekaj na wizyte. Ja tam kilka tyg plamilam. Krwawilam pare razy i to naprawdę mocno a dzidzia dzielnie trzyma sie mamy i rosnie. Mamy juz 25 tydz a i tak ostatnio zdarzylo nam sie plamienie i niewiadomo skąd. Nawet sobie nie wyobrażasz ile mam tu na forum jest po stracie i mimo to zadna sie nie poddaje i walczy o dzidziusia. Głowa do góry i badz dobrej mysli. Trzymam kciuki zeby wszystko było dobrze :)

9. kinga30

kinga30 Fanka BB :)

Witaj.Odnośnie nieregularnych cykli wszystko juz zostało napisane. A jeżeli chodzi o plamienia to plamilam dostawalam krwotoki bo to nie byly delikatne krwawienia w obu ciazach do 16 tygodnia. Dwojka moich dzieci jest mimo niedowieezania lekarzy.

10. reklama
  11. Gość

Gość Gość

I jak tam? Robilas bete?
    Rosnie?

12. Kokos223

Kokos223 Zaciekawiona BB

Jestem dopiero w 3 tyg także nie było jeszcze akcji serca, bynajmniej lekarz nic nie mówił :) Mam nadzieję, że dzidzia urośnie i będzie dobrze :)

Poleć forum