reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomóżcie, bo już nie wiem co mam robić

Jak zaśnie to jest spokojny. Ma twardy sen. Między fazami snu się wybudza i nie może znowu zasnąć. Musi być cyc na zaśniecie tak jak u Ciebie. On nie pada na twarz jak jest zmęczony. Nie zaśnie szybko. Wczoraj był strasznie zmęczony, usypianie trwało od 21 do 24.
Oj to ciężki zawodnik z tym usypianiem ☝️ Ja jak wprowadziłam jedna drzemke w ciągu dnia to zasypianie trwa krócej (kosztem większego marudzenia, bo jest zmęczony 🙈) . Może u Was jest im bardziej zmęczony tym trudniej zasnąć? Ile trwają Wasze fazy snu? (30 - 45 min)? Tak jest u nas i zaczyna się wiercenie i szukanie cyca. Jak dam to possie, pomarudzi (pozmieniam mu cyce) i śpi dalej. Jak nie dam cyca to się wybudzi. Tylko u nas strasznie czujnie śpi. Wystarczy, że nakryje go kocykiem a on już się wierci do obudzenia (i znów muszę brać do cyca) a co dopiero jak ja się muszę jeszcze położyć 🤷‍♀️ Jak widzę na mieście, w tym halasie jak inne dzieci śpią, to przecieram oczy ze zdziwienia 😲 😀
 
reklama
Oj to ciężki zawodnik z tym usypianiem ☝️ Ja jak wprowadziłam jedna drzemke w ciągu dnia to zasypianie trwa krócej (kosztem większego marudzenia, bo jest zmęczony 🙈) . Może u Was jest im bardziej zmęczony tym trudniej zasnąć? Ile trwają Wasze fazy snu? (30 - 45 min)? Tak jest u nas i zaczyna się wiercenie i szukanie cyca. Jak dam to possie, pomarudzi (pozmieniam mu cyce) i śpi dalej. Jak nie dam cyca to się wybudzi. Tylko u nas strasznie czujnie śpi. Wystarczy, że nakryje go kocykiem a on już się wierci do obudzenia (i znów muszę brać do cyca) a co dopiero jak ja się muszę jeszcze położyć 🤷‍♀️ Jak widzę na mieście, w tym halasie jak inne dzieci śpią, to przecieram oczy ze zdziwienia 😲 😀
Małemu nie przeszkadza jakoś bardzo hałas. W samochodzie przy muzyce zasypia. W wózku jak spał to też nic go nie ruszyło. Teraz nie chce zasypiać w wózku. Odwidziało mu się, za dużo ciekawych rzeczy. Fazy trwają około 45 minut. Jak się obudzi to szuka piersi, marudzi. Czasami wystarczy pogłaskać i śpi dalej ale najczęściej cyc by spał dalej. Z tym przykrywaniem to chyba po prostu dzieci nie lubią. Ja mu daję lekką pieluchę bambusową i się obudzi, a paznokcie mu na śpiocha obcinam i się nie obudzi.
 
Ładnie mu idzie język do góry, nie wiem czy jest tonu niego potrzebne.
Mój też był taki nerwowy pomogło też spowijanie. Bardzo długo spał opatulony w kokon inaczej pobudka co chwilę bo miał odruch moro wzmożony. Mówią że dziecko będzie potem leniwe albo co. Śmiali się że mnie bo długo w tym spał, że go mecze, ale on był szczęśliwy w tym otulaczu. Używałam tulika inne się nie sprawdzały
 
U nas mega efekt dawał śpiwór. 2 lata w nim spala.
Mój też bardzo długo w tym spał nie pamiętam do kiedy. Obecnie ma 4 lata i jest bardzo pogodny i spokojny ale nie leniwy. Wszyscy się potem do tego przekonali jak widzieli jak się wycisza dzięki temu i jak spokojnie śpi. Inne się nie sprawdzały tzn te wiązane bo się z nich odwijał. Poza tym wygoda i szybkość ich zmiany. Mi to wszystko doradca laktacyjna powiedziała jak też o super wyciszającej pozycji do karmienia i specjalnym szu szu nad uchem a przy tym ruch góra dół na przedramieniu.
 
Mój też bardzo długo w tym spał nie pamiętam do kiedy. Obecnie ma 4 lata i jest bardzo pogodny i spokojny ale nie leniwy. Wszyscy się potem do tego przekonali jak widzieli jak się wycisza dzięki temu i jak spokojnie śpi. Inne się nie sprawdzały tzn te wiązane bo się z nich odwijał. Poza tym wygoda i szybkość ich zmiany. Mi to wszystko doradca laktacyjna powiedziała jak też o super wyciszającej pozycji do karmienia i specjalnym szu szu nad uchem a przy tym ruch góra dół na przedramieniu.
Mozesz powiedzieć coś więcej o tych sposobach? :)
 
Mozesz powiedzieć coś więcej o tych sposobach? :)
1. Ciasne owijanie u mnie sprawdził się otulacz tulik
2. Posycja do karmienia taka podobna do tej z obrazka ale bardziej dziecko leży na mamie i nogi dziecka wzdloz na ciele mamy ale ta z obrazka też ok. Ogólnie chodzi by mama była odprężona a nie spięta tym samym dziecko też będzie.
3. Owinięte mocno dziecko kładzie się na złączonych ze sobą przedramionach a z dloni robi sie łódke na głowę nogi oparte o brzuch rodzica i przedramiona podnosi się góra dół i mówi szu szu szu mocny ruch i zdecydowany szu dość głośne 😁
 

Załączniki

  • pozycja-klasyczna-pollezaca.jpg
    pozycja-klasyczna-pollezaca.jpg
    21 KB · Wyświetleń: 32
reklama
Do góry