reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomóżcie, bo już nie wiem co mam robić

Część. Ile miesięcy ma twój synek? U nas ząbkowanie było całkowicie bezproblemowe, ale koleżanki opowiadają co przeżywały lub przeżywają i to może być tym spowodowane. Bardzo polecały Camilie.
Ale mnie się wydaje, że wasz synek może być przestymolowany. Za dużo bodźców, dziecko sobie nie radzi.
Takie problemy mają właśnie dzieci przebodzcowane.
Możesz mieć rację. Nie wiem jednak jak mam go wyciszać. Wczoraj dwie godziny przed spaniem światło przygaszone, zero muzyki, spokojna zabawa a darł się jakby my się coś działo. Jak zasnął to sprawdzałam czy żyje bo nic go nie ruszało a kot wariował. Ma 12 miesięcy.
 
reklama
Mam baranka, który ma nagrana melodyjkę grana na harfie razem z biciem serca. Moje dzieci wycisza i zasypiają. Ale znają go od narodzin. Ja też lubię przy nim zasypiać. Nawet mojego m powala. Może gdzieś na you tube będzie podobne nagranie. Dziecko pamięta bicie serca z czasu plodowego. Warto sprobowac
Szumiący baranek EWAN® DELUXE z sensorem SmartCRY (fioletowy) to to?
 
Dziewczyny :) tez kupilam tego baranka :) Miałam króliczka Tulik, ale się nie sprawdził 🤷‍♀️ młody był zaciekawiony co to za dzwiek i się wybudzal 🤷‍♀️
 
Część. Ile miesięcy ma twój synek? U nas ząbkowanie było całkowicie bezproblemowe, ale koleżanki opowiadają co przeżywały lub przeżywają i to może być tym spowodowane. Bardzo polecały Camilie.
Ale mnie się wydaje, że wasz synek może być przestymolowany. Za dużo bodźców, dziecko sobie nie radzi.
Takie problemy mają właśnie dzieci przebodzcowane.
Zastanawiałam się nad tym przestymulowaniem. Rozumiała bym gdyby to było od czasu do czasu a nie przez cztery miesiące. Zabiorę mu wszystkie grające zabawki i się zobaczy czy jest coś lepiej. Tyle że on się nimi nie bawi codziennie. Nie wiem czego to jeszcze może być wina. Jakby miał za dużo bodźców to by chyba w dzień mi dawał znać nie? A tu zawsze przed spanien walka.
 
Zastanawiałam się nad tym przestymulowaniem. Rozumiała bym gdyby to było od czasu do czasu a nie przez cztery miesiące. Zabiorę mu wszystkie grające zabawki i się zobaczy czy jest coś lepiej. Tyle że on się nimi nie bawi codziennie. Nie wiem czego to jeszcze może być wina. Jakby miał za dużo bodźców to by chyba w dzień mi dawał znać nie? A tu zawsze przed spanien walka.
Nie wiem jak jest u Was, ale też jak dziecko ciągle z kimś przebywa tak może być. Kiedy ani chwili nie zajmuje się sam sobą.
 
Nie wiem jak jest u Was, ale też jak dziecko ciągle z kimś przebywa tak może być. Kiedy ani chwili nie zajmuje się sam sobą.
Daje mu dużą swobodę. Jestem zawsze obok ale bawi się sam czasem albo biega za kotem po mieszkaniu. Może za mało jest sam? Zawsze jestem na wyciągnięcie ręki więc nie wiem mam wychodzić z pokoju?
 
Daje mu dużą swobodę. Jestem zawsze obok ale bawi się sam czasem albo biega za kotem po mieszkaniu. Może za mało jest sam? Zawsze jestem na wyciągnięcie ręki więc nie wiem mam wychodzić z pokoju?
Kiedy wychodziłam, zawsze zostawiałam w kojcu. Samego dziecka w takim wieku nie da się zostawić bez nadzoru. Bardziej mi chodziło czy sam się zajmuje zabawa, czy zawsze musisz na niego chociaż obok blisko patrzeć, uczestniczyć w tym ciągle.
 
reklama
Napiszę może jak to u nas obecnie wygląda. Może ktoś też zwróci na to uwagę. Postanowiłam, że przy małym jest zero telefonu, laptopa, telewizora oraz radia. Jeśli ktoś chce to tylko jak syn śpi albo tak by nie był w stanie nic zobaczyć ani usłyszeć. Zabrałam wszystkie gadające, śpiewające lub świecące zabawki. Zostały tylko klocki i pluszaki. Różnice było widać już następnego dnia. Zasnął bez płaczu, krzyku i męczenia się. Obecnie zależnie od stopnia senności zasypia od 10 do 40 minut. Budzi się raz może dwa razy w nocy. Różnica jest ogromną. Obstawiam, że najbardziej zawiniły zabawki linkinmals z Fisher Price. Śpiewają, gadają i świecą ale jak widać to dla takiego małego dziecka za dużo. Szkoda tylko pieniędzy, które wydaliśmy na niepotrzebne zabawki.
 
Do góry