reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomóżcie i doradzcie

reklama
Rozwiązanie
Racja..dzieki wielkie! Wstyd że dorosła kobieta nie wie o tych rzeczach prawie nic. Ale szczerze gdy rodziłam pierwsze dzieci to miałam 18 i 22 lata, nikt nie uświadamia i nie tłumaczył. Temat tabu i lekarka też nic nie mówiła a ja nawet gdybym chciała to i tak nie wiedziałam o co chodzi z tymi wynikami do konca(co znaczą) teraz chce się nauczyć, trochę czytam na tych forach i wolę zapytać,uczymy się całe życie. Teraz gdy jestem 31 letnia kobieta to już zdaje sobie sprawę że ciąża to coś więcej niż tylko noszenie dziecka. Trzeba dbać i wiedzieć o tym więcej. Wtedy gdy byłam gowniara młoda to nie przywiazywalam takiej wagi do tego.. Było ok czułam się super, dzieci są zdrowe i je kocham ale nie interesowałam się wtedy tak każdym etapem...
Mam nieregularne miesiączki.. Ostatnia była 10 stycznia, później kochalismy się z mężem 22.23 i 27-staramy się o dziecko. Od prawie tygodnia bolą mnie dziwnie jajniki i od 3 dni mam dużo lekko białej kleistej wydzieliny z tamtąd nigdy tak nie było.. Czy mogę już zrobić test z krwi? Napiszcie czy mialyscie podobnie czy tylko schizuje bo chce mieć bobasa... Pozdrawiam
Ból jajników i kleisty śluz to nie objaw ciąży jeśli o to pytasz... Lepki kleisty śluz to norma w 2 fazie cyklu. Za mało danych by cokolwiek stwierdzać. Jeśli owu była ok 27.01 to za wcześnie na testy. Jeśli bliżej wcześniejszych współżyć to za kilka dni można próbować robić.
Swoją drogą jeśli się staracie, to polecam przyjrzeć się swojemu cyklowi. Bo nawet jeśli jest nieregularny to pewne prawidłowości występują zawsze, objawy płodności, podział na fazy. A jeśli nie to też widać w czym problem i łatwiej działać.
 
@ mam dopiero od października bo po depo proverze wróciła wtedy.. Konkretniej mogę wypisać kiedy @ była bo zapisuje... Z tymi jajnika i to nigdy tak nie było.. Zawsze był nagły ból rano i od razu po tym okres.. A teraz jak nigdy dość długo się ciągnie i wydaje się jakby miała przyjść a nic nie ma....
 
Piszesz, że masz nieregularne miesiączki. Bzdura. Twoje cykle trwają od 23-26dni. To jak najbardziej regularne. Choć dziwnie krótkie. Polecam raczej zaznaczać sobie pierwszy dzień okresu i liczyć ile dni miał cały cykl, to więcej nam daje niż zapisywanie długości krwawienia... Na Twoim miejscu przyjrzałabym się kiedy masz owulację. Czy przypadkiem faza lutealna (poowulacyjna) nie jest zbyt krótka - bo wtedy choćbyś chciała to szansa na utrzymanie ciąży jest nieduża i trzeba wspomóc. I zbadałabym tarczycę.
Ból jajników może być bólem okołoowulacyjnym również, jak i może towarzyszyć jakimś stanom zapalnym narządów rodnych. Warto skontrolować to u ginekologa.
 
Mam zamiar jutro pójść do ginekologa.. Dziękuję Ci bardzo za radę. Z dwoma pierwszymi córkami nie było takich cyrkow,cyk i były fasolki a teraz trudniej.. ale wiek robi swoje zdaje sobie sprawę że zastrzyki też mają na organizm duży wpływ a faszerowalam się nimi 2 lata, teraz żałuję ale czasu nie cofne... Jutro wszystko się okaże na wizycie. pozdrawiam
 
Piszesz, że masz nieregularne miesiączki. Bzdura. Twoje cykle trwają od 23-26dni. To jak najbardziej regularne. Choć dziwnie krótkie. Polecam raczej zaznaczać sobie pierwszy dzień okresu i liczyć ile dni miał cały cykl, to więcej nam daje niż zapisywanie długości krwawienia... Na Twoim miejscu przyjrzałabym się kiedy masz owulację. Czy przypadkiem faza lutealna (poowulacyjna) nie jest zbyt krótka - bo wtedy choćbyś chciała to szansa na utrzymanie ciąży jest nieduża i trzeba wspomóc. I zbadałabym tarczycę.
Ból jajników może być bólem okołoowulacyjnym również, jak i może towarzyszyć jakimś stanom zapalnym narządów rodnych. Warto skontrolować to u ginekologa.
U tutaj się mylisz bo regularne miesiączki mogą mieć wahania gora 1 dzień a nie 3-4. W tym przypadku można już powiedzieć, że cykle są nieregularne.
 
No to w takim razie kiedy mogą występować dni płodne? Ile dni po okresie? W sensie jeśli jest nieregularny cykl to te dni też się przesuwają? No przepraszam ale nie znam się na tym i dlatego pytam
 
reklama
No to w takim razie kiedy mogą występować dni płodne? Ile dni po okresie? W sensie jeśli jest nieregularny cykl to te dni też się przesuwają? No przepraszam ale nie znam się na tym i dlatego pytam
Przy nieregularnych cyklach ciężko określić dni płodne. Więc albo zainwestuj w testy owulacyjne albo monitoring cyklu, żeby sprawdzić czy w ogóle występuje.
 
reklama
Do góry