reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomóżcie....karmienie

scales

Aktywna w BB
Dołączył(a)
17 Luty 2008
Postów
73
Miasto
Irlandia,Tullamore
Witam...chciałam się podzielić z wami moim problemem dotyczącym karmienia
frown.gif
proszę doradźcie mi coś bo już sama nie wiem co robić,a mieszkam za granicą i nie mam za bardzo do kogo się zgłosić bo jak pójdę do lekarza to i tak mi powie ,że to normalne- tylko ,że u niego wszystko jest normalne,tak więc...na początku karmiłam piersią,ale ponieważ mała zgryzła mi piersi,zaczęłam używać laktatora i tak odciągałam mleko i jej podawałam...potem zachorowałam i nie wiem czy miało to jakiś wpływ,ale mój pokarm ustał na 2 dni i nie było go za dużo więc podałam małej mleko modyfikowane o nazwie Sma , potem jeszcze próbowałam ją przystawiać do piersi,ale nic nam z tego nie wyszło
frown.gif
nie dałam rady jak płakała że jej nic nie leci
frown.gif
w międzyczasie wyskoczyła u niej na prawdę paskudna wysypka...same czerwone swędzące plamy z krostami,na głowie łuszcząc skóra i za uszach takie strupki...poczytałam troszkę i pomyślałam że może to ta skaza białkowa,więc przestałam jeść nabiał...potem tego mojego pokarmu było mniej więc wystraszyłam się i zmieniłam jej to modyfikowane na Cow&Gate Sojowe i jej ze 2 razy dałam...potem pech chciał i złamałam laktator o 22.00 i następny kupiłam dopiero rano i mała piła to sojowe..mojego pokarmu jest teraz mało i jakby się nie na jada i podaje jej to sojowe...wysypka teraz powoli zanika..i tak myśle co to było ta skaza,czy wysypka na tamto mleko czy trądzik
eek.gif
a mała ma teraz zaparcia,już wcześniej miała ale teraz ma częste i nie wiem czy to przez mleko sojowe...nie wiem czy dobrze robie że jej je podaję bo czytałam że soja uczula...chciałabym przejść na modyfikowane normalne tzn.mam takie dla delikatnych brzuszków Aptamil easy digest i nie wiem czy można tak mieszać...a może najpierw zjeść jakiś jogurt i jej podać moje...co robić?? i tak muszę przejść na modyfikowane bo niedługo lecę do Polski i mam troszkę zajęć i po prostu fizycznie nie dam rady dawać jej mojego mleka a poza tym i tak go jest mało bo z jednej piersi mam tylko 20ml
frown.gif
byłyśmy u lekarza i stwierdził że to normalne i przepisał mi krem nawilżający i tyle...ale ja nie wiem...co robić dać jej to normalne?czy najpierw zacząć od siebie?....ech...poradźcie coś...dziś dałam jej tak raz Aptamil i miałam wrażenie że krosty się znowu pojawiały tak delikatnie i wróciłam do Cow&Gate,ale nie wiem czyu to mleko jest w ogóle dobre...z mojego pokarmu bedą już nici:(
 
reklama
scales niestety nie pomogę:no:, ale może spróbuj iść do innego lekarza (może do jakiegoś Polaka), bo na zasadzie prób i błędów chyba ciężko ci będzie samej znaleźć przyczynę
soja niestety też uczula (i to co raz częściej są przypadki alergii po mleku sojowym)
życzę powodzenia i oby wysypka szybko ustąpiła:tak:
 
scales u nas było podobnie, ja miałam w pewnym momencie tylko 30 ml mleka z obu piersi razem :no::-( więc dokarmiać musiałm, dawałam małemu mleko Enfamil ponoc bardzo dobre, jednak mojemu synkowi nie przypasowało, bo po pewnym czasie pojawiła mu sie ciemieniucha i to bardzo duża nie tylko na główce ale także na uszkach, czole, brwiach, pod noskiem, to było okropne, takie jakby strupki :no: W między czasie ja zupełnie straciłam pokarm :-(Pediatra kazała zmienić mleko na Nutramigen i teraz mały pije własnie takie, po tym mleku wszystkie dolegliwości malutkiemu mienęły. Nie sądzę, żeby Michaś miał skazę białkową, bo od dawna je serki, deserki, twarozki czyli produkty ze składnikami mleka krowiego i nic mu po nich nie dolega. Peditra zresztą też tak sądzi. Jemu prawdopodobnie nie podpasował jakis składnik tametgo mleka i taka była reakcja, a do Nutramigenu tak się przyzwyczaił że pije go do tej pory.
Cięzko Ci pomóc, nie znam tamtych mlek :confused: Dobrze by było gdybyś nie mieszała ich, bo wtedy nie dojdziesz od którego dzidzi coś jest. Może cos w Aptamil-u nie pasuje malutkiej a może to faktycznie skaza białkowa :baffled:, jeśli widzisz że po tym mleczku wysypka skórna się powiększa to lepiej je odstawić i przejść na Cow&Gate, a najlepiej idź raz jeszcze do tego lekarza i zapytaj czy możesz dawac jej to drugie melko, bo po tamtym ma coraz większą wysypkę, no bo przecież wysypka nie jest normalna.
Fakt jest faktem, że ciemieniucha -te takie jakby strupki wystepujące przeważnie w okolicach ciemaczka mogą się pojawic z nikąd i faktycznie zdarza się to często i mozna to uznac za "normlane" i nie jest to zazwyczaj objaw niczego złego, jednak jeśli po kilku dniach nawilżania ich i wyczesywania nie bedzie polepszenia to może to oznaczać, że dziecku nie pasuje melczko i wtedy należy je zmienić.

Życzę powodzenia!

PS. Moja koleżanka miała podobne problemy jak Ty, mieszkała w Anglii, w końcu wzieła dziecko i przyleciała do polskiego pediatry i się okzało, że to jednak była skaza białkowa, a tam wmawiali jej że to nic takiego :baffled::confused:
 
scales nie wiem czy pomoge, ale przynajmniej sie psotaram ... mój synus jest alergikiem ... i miał(ma) skazę białkową ... peirwszym objawem była włąsnie sucha skórka i ciemieniucha ... później doszły plamki suche i chropowate na skórze ... kazano Nam przejśc na bebilon pepti - mleko dla alergików ... z czasem przeslismy na bebiko HA ( HA - mleko przeznaczone dla niemowląt, u których istnieje ryzyko wystąpienia alergii pokarmowej na białko mleka krowiego ) ... uzywamy kremów Oilatum, cutibaza ... na ciezsze zmiany cutiviate lub Advanten ... moim zdaniem powinnas odtswaic na jakiś czas wszelki nabiał i próbowac nadal karmic piersią ... oczywiście dokarmianie - mówisz ze masz coraz mniej pokarmu - rozglądnij sie za mlekiem z HA ... a jak bedziesz w polsce koniecznie udaj się do alergologa, który doradzi Ci co i jak z dietą ... lepiej dmuchac na zimne niż zeby miało zaszkodzic maleństwu ... pozdrawiam serdecznie
 
No i wiecie co zgłupiałam już...kurcze...kupiłam dziś ten nutramigen,ale mała zjadła 30ml i koniec...nie smakuje jej...nie wiem czy próbować jeszcze,ale chyba zrobię tak zostanę przy tym mleku modyfikowanym sojowym i moim,za miesiąc lecę do Polski i pójdę do lekarza i zapytam co robić...albo dalej dawać jej sojowe i poczekać do całkowitego wyzdrowienia i wtedy dać jej to na bazie krowy i zobaczyć co będzie dalej....jak myślicie?
 
scales a tamto sojowe ci mala pila?? bo nowe mleko wprowadza sie stopniowo zwlaszcza nutramigen tzn. jesli robisz malej 90 ml mleka to 60 robisz sojowego a w drugiej butli 30 nutramigenu i laczysz razem i tak mozej jej dawac przez 3 dni potem zmniejsz sojowe a zwieksz nutamigen mala musi sie przyzwyczaic do nowego smaku a nie jest on za dobry heheheh moj maly tez ma skaze bialkowa i pije bebilon pepti1 i nie zmieniaj jej tak czesto mleka bo mozesz jej żołądek " zrąbać" jak masz nutramigen to trzymaj sie go tylko stopniowo wprowadzaj
 
witam.ja mam to samo moj syn ma prawie 5msc i pije aptamil wczesniej pil sma i cow &gate.ma uczulenie na policzku tutejsi lekarze(londyn) powiedzieli ze to normalne wiec pojechalismy do polskiego lekarza powiedzial ze to skaza bialkowa dostalismy nutramigen ale maly nie chce pic juz za duzo smakow zna i mu nie smakuje za msc lecimy do polski i sie zobaczy ten polski pediatra powiedzial ze mozemy zostac na zwyklym mleku jesli alergia sie nie rozprzestrzenia i on naprawde nie chce pic tego mleka.jest tez cow&gate pepti i podobno jest lepsze w smaku.
 
scales a ile Twoje dziecko ma miesiecy? Bo takjie miesieczne dziecko to zje może 40ml za jednym razem góra o ile zje? Ja odciagałam po 20 ml z obu piersi i co tak dostawiałam małego aż laktacja sie pobudzila, fakt plakał często, ale teraz nie mam problemu do jednej piersi on a z drugiej laktatorem sciagam 100.
 
reklama
Aha no teraz zjadła 30ml nutramigenu i 40 ml sojowego...najgorsze jest to ,że ja pewna na 100% nie jestem czy ona ma skaze...poprstu miała megaaa wysypkę na twarzy,czerwone plamy na policzkach i w całej główce i łuszcząca skóra za uszkami i potem troszkę na szyi ale nie miała żadnych kupek ze śluzem czy krwią...potem podałam jej sojowe ja przestałam jeść nabiał i wszystko zaczęło przechodzić...dlatego pomyślałam że to skaza, a wczoraj jej podałam butle juz normalnego i zjadłam jogurt i zauważyłam lekkie zaczerwienienie i nie wiem czy ja juz mam schiza czy co?a jak ona jest zdrowa to czy ten nutramigen jej nie zaszkodzi?paskudny strasznie...i nie wiem czy nielepiej poczekać na tym sojowym do całkowitego wyzdrowienia i spróbować jej wprowadzić normalne i zobaczyć co będzie,jak można sprawdzić inaczej u dziecka czy ma skazę?jest jakieś badanie?
 
Do góry