reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomóżcie kochane .

Dołączył(a)
22 Styczeń 2013
Postów
13
Miasto
Londyn/ Streatham
Witam wszystkich serdecznie.Mam na imię Kasia. Jestem w 33 tygodniu ciąży.Przyjechałam do uk miesiąc temu.Miałam spędzić święta z moim partnerem i wrócić do Polski...Po długich rozmowach( namowach) postanowiłam zostać w Londynie i urodzić tu nasze dzieciątko.Wczoraj dostałam NIN.Chciałabym się zapisać do GP i do położnej,ale nie wiem od czego zacząć i jakie dokumenty powinnam mieć ze sobą? Mój angielski jest słaby więc na pewno będę miała kłopot z porozumieniem się w przychodni :baffled: . Pomożecie ? Z góry dziękuje :)
 
reklama
najlepiej wejdz na google i poszukaj najblizszego gp w twojej okolicy, dla pewnosci spisz kilku, wez nin paszport, dowod ze mieszkaszjak nie masz to bez, i powiedz ze chcesz sie zarejestrowac.
 
Będziesz musiała wypełnić aplicację możesz to zrobić w domu. Ważne abyś miała ze sobą kartę ciąży przetłumaczoną na angielski. Po za tym nie wiem czy uwzględnią NIN ponieważ musiałabyś tutaj rok mieszkać więc możliwe że będziesz musiała zapłacić za wszystko no ale tego się dowiesz na miejscu. Najlepiej weź kogoś kto mówi po angielsku, na późniejszym etapie w kontaktach z lekarzem czy położną będziesz mogła poprosić o tłumacza podczas każdej wizyty (trzeba to zgłosić w recepcji) i tłumacz telefonicznie będzie wszystko tłumaczył.
 
raczej płacić nie będziesz musiała,ja jestem tutaj od 5 miesięcy z trójką dzieci i mężem,do przychodni poszliśmy,dostaliśmy aplikacje do wypełnienia i lekarza mamy darmowego,w dodatku najmłodszy z racji przebytej choroby miał wizytę u kardiologa w szpitalu i też nie musieliśmy płacić za nią.Jeśli masz NIN to nie powinnaś za nic płacić.:sorry:
 
Znalazłam 2 przychodnie w pobliżu mojego miejsca zamieszkania :-). Kartę ciąży niestety zostawiłam w Pl. Mam tylko ostatnie usg i wyniki morfologi :-(. Dziękuję za pomoc- kochane jesteście .
 
Kasia jeżeli masz kogo poprosić z Polski to niech Ci kartę ciąży prześle pocztą. Ponieważ jest to 33tc pewnie na wizycie z położną będziesz miała wywiad zrobiony (normalnie na pierwszej wizycie około 10tc jest robiony i trwa około godzinę) Życzę powodzenia ;-)
 
raczej płacić nie będziesz musiała,ja jestem tutaj od 5 miesięcy z trójką dzieci i mężem,do przychodni poszliśmy,dostaliśmy aplikacje do wypełnienia i lekarza mamy darmowego,w dodatku najmłodszy z racji przebytej choroby miał wizytę u kardiologa w szpitalu i też nie musieliśmy płacić za nią.Jeśli masz NIN to nie powinnaś za nic płacić.:sorry:
Jak pracujesz to nie musisz płacić dzieci wogóle nie muszą płacić ale jeżeli nigdy tu nie pracowało się pada często pytanie czy pracujesz na terenie UK przynajmniej rok bez przerwy. Więc radzę to sprawdzić. Ja pracuję w szpitalu i znam polaków którzy po leczeniu dostali rachunki i to nie małe, a ponieważ w Polsce nie byli ubezpieczeni bo wiadomo byli tutaj musieli zapłacić. Tak samo sprawa wygląda z zasiłkami czy macierzyńskim musisz tutaj pracować przynajmniej 26 tygodni u jednego pracodawcy aby należał ci się macierzyński i to tylko ten państwowy przez 6 miesięcy a do zasiłków musisz być rok i pracować. Jeżeli ojciec dziecka jest tu rok i pracuje to on dostanie child benefit na dziecko ale to tylko 81 funtów miesięcznie.
 
Ostatnia edycja:
Niestety nigdy tu nie pracowałam, mój partner jest tu 7 lat ale to pewnie nie ma żadnego znaczenia bo nie jesteśmy małżeństwem.Chciałabym się dowiedzieć więcej na temat wywiadu z położną , czy jest podobny jak w Pl? Tzn. przebyte porody , poronienia, choroby etc? Czy może powinnam przygotować się na inny zestaw pytań? Jeśli tak to na jakie?
 
reklama
Tak właśnie wygląda wywiad przebyte porody, poronienia, choroby w rodzinie, przetłumacz sobie nazwy chorób jeżeli jakieś występują w rodzinie Twojej np. cukrzyca, gruźlica itp. Jeżeli Twój partner pracuje tutaj 7 lat to nie powinnaś nić płacić, tutaj związki bez ślubu liczą się tak samo ;)
 
Do góry