reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pomożcie mamusie juz nie daje rady

Dołączył(a)
16 Styczeń 2015
Postów
1
Miasto
Legnica, Poland
Witam jestrm tu nowa moj problem polega na tym ze moj syn 3.02 skonczy rok i od urodzenia nie przespal zadnej nocy . Wychowalam jyz 2 dzieci i nie mialam takuego problemu rece opadaja potrafi budzic sie co 20 minut z placzem staje w lozeczku i placze a ja np.wczoraj wstawalam 15 razy do niego w koncu usnal o 5 nad ranem wiec poszedl spac o 22 wstaw kolo 23 pozniej znow usnal na 20 minut i tak do rana mam to co noc i od malegk w nocy miedzy posilkami dawalam mu herbatke aby nauczyc przespania w nocy teraz zabkuje ale nie widze roznicu daje nurofen przed snem smaruje dziasla wyczerpalam juz wszystko pomocy :( a dodam jeszcze ze jak wstaje to szaleje jakby upil sie kawy z mezem wczoraj az sie przestraszlismy doslownue biegal po lozku gadal cieszyl sie jakby szalu dostal to juz nie jest chyba normalne ze tyle czasu daje mi tak popalic teraz rowniez nie spi :(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Może śpi za długo w dzień? Może jest mu za gorąco/zimno. Może ma problemy jelitowo-brzuszne? Pasożyty? Może je coś ciężkostrawnego na noc? Może ma za dużo bodźców? Albo za mało? Może za mało przebywa na świeżym powietrzu? Czy tak jest jak śpi sam i czy też by tak było jakby spał z Tobą? Może brak mu bliskości i poczucia bezpieczeństwa. Dobrze jest udać się do pediatry i zobaczyć co powie na ten temat. Przyczyn może być wiele.

Nie chcę Cię straszyć ale mój syn zaczął przesypiać noce dopiero w okolicach 2,5 lat. Owszem nie budził się co 20 minut ale minimum jedna pobudka w nocy i darcie się. Też przyczyna nie znana, ale poszłam z nim do neurologa. Przepisała łagodne środki lecznicze i po kilku miesiącach młody zaczął spać i w ogóle się wyciszył i uspokoił. Dostawał na noc łagodny środek na sen a raz na tydzień przez 6 tygodni lek homeopatyczny na usprawnienie pracy mózgu.

Jako dziecko też się budziłam w nocy. I pamiętam to ale nie wiem dlaczego się budziłam.
 
może twój syn ma problem ze snem, moja starsza też lubi budzić się w nocy z płaczem wtedy trzeba ja przytulic i uspokoić a jak ma ochotę na zabawę to bawimy się z nią max do godziny i biorę do spania nawet jak płacze i wtedy śpi do ok 8 rano
 
Miałam takie same problemy z synkiem. W dzień potrafił się 6 godzin bawić, przespać 15min i gotowy do działania. Nocami była tragedia, bujalismy kołyskę na zmianę z mężem, żeby chociaż 2 godziny przespał. Skończyło sie na wizycie u neurologa bo zaczęły się pojawiać niepokojące symptomy :) W eeg głowy nie wyszło nic strasznego, a Pani doktor stwierdziła że malarz van Gogh tez tak miał :) 15min spał reszte godzin tworzył :)) Dostaliśmy leki które mielismy dawać jakby jednak nie chciał sam zasypiać i magnez, obowiazkowo magnez :) koło 2 r.ż się skonczyło tak jakby ;) doszło- nie będę spał sam :) Będzie dobrze, powiedz moze pediatrze o problemie :)
 
Dokładnie jak dziewczyny piszą. Jeśli problem trwa to warto wybrać się do pediatry i do neurologa. Zapytać, zbadać dziecko.
 
Mam podobny problem. Zerknij może to co dziewczyny napisały w moim wątku coś Ci pomoże.
https://www.babyboom.pl/forum/potrzebuje-porady-f571/psycholog-terapeuta-blagam-o-pomoc-73420/
My wciąz wahamy się z eeg narazie czekamy. Syn ma 15 miesiecy jest to samo co u Was. Ale powiem tak. Troche zaczęliśmy go wyciszać i jest minimalnie lepiej tzn budzi się nie 8 a 4 razy hheeh a dokładnie. Od 17 zero wyjść, placu zabaw, bawialni, energicznych zabaw, broń Boże tv czy bajek ( w sumie nasz wcale nie ogląda bo to najgorzej w nocy dzieci przeżywają nawet durne Teletubisie wierz mi). No i atmosfera w domu..zero podniesionych głosów i spokój. To podstwawa.

Poza tym może zrób porządnie pasożyty. Często to okazuję się być przyczyną pobudek.
 
reklama
Ja miałam taki problem, ze mój syn w ogóle nie spał w nocy a na dodatek płakał non stop ale nie bez powodu bo miał przepuklinę. Moze pani dziecku też cos dolega?
 
Do góry