reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomóżcie odczytać wykres (zdjęcie)

arjot

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Kwiecień 2019
Postów
33
Nie rozumiem jeszcze za bardzo na czym polega prowadzenie takiego kelendarzyka z temperaturą (dopiero się uczę),

temperaturę mierzyłam codziennie rano o tej samej porze. Cykl jeszcze trwa, ale zmierza ku końcowi (moje cykle mają ok 28-32 dn)

Staramy się z mężem o dziecko, więc chciałabym wiedzieć kiedy następuje owlacja, pomóżcie mi proszę zinterpretować ten wykres i określić kiedy wg. temperatury ona wystąpiła.


I czy normalny jest tak duży wzrost temperatury jak dzisiaj? Nie było zbyt dużych wahań w ciągu cyklu, aż tu nagle bum, mierzyłam kilka razy, bo nie wierzyłam własnym oczom, czuję się dobrze, nic mi nie dolega, nie wiem zupełnie o co chodzi.


967284
 
reklama
Mierzysz o stałej porze? Nie było zakłóceń? Nie piłaś alkoholu przed tym skokiem itp? jak mozesz połącz punkty wtedy wykres jest bardziej czytelny
 
Może właśnie teraz była owulacja, skoro taki skok. Jakieś inne objawy? Płodny śluz, ból jajników, test owulacyjny, szyjka?
Na podstawie wcześniejszych temperatur raczej nie widzę owulacji, ale też nie znam się na tym aż tak. Ja korzystam z wykresów, które interpretują programy komputerowe, wcześniej na OvuFriend, a teraz w aplikacji telefonicznej Fertility Friend.
 
Owu moim zdaniem 11 ale raczej 16 dzień cyklu. Wzrost temperatury po owu to podniesiony progesteron i wyższa temperatura ciała. 24 dzień cyklu temperatura wysoka bo może implantacja jajeczka w macicy za 5-7 dni zrób test. Życzę Ci powodzenia i trzymam kciuki daj znać
 
Biorac pod uwage koniecznosc 6 niższych temperatur to skok obstawiam najwcześniej 18 lub 20dc. Ale trudno tez rozczytac bo raz na środku zaznaczysz raz na linii. To Twój pierwszy obserwowany cykl? Masz inne karty?
 
Biorac pod uwage koniecznosc 6 niższych temperatur to skok obstawiam najwcześniej 18 lub 20dc. Ale trudno tez rozczytac bo raz na środku zaznaczysz raz na linii. To Twój pierwszy obserwowany cykl? Masz inne karty?
Od 4 lat obserwuję długość cyklu, ale dopiero 2 miesiąc zaznaczam temperaturę :)
To poprzedni wykres, ale tez nie połączyłam punktów (byłam wtedy niedługo po wycięciu wyrostka, więc nie wiem czy ten wykres jest w ogóle miarodajny)

967422
 
Bardzo CI skaczą te temperatury (na poprzednim cyklu). Na pewno dobrze mierzysz? Jak długo, jakim termometrem?
Ten z OvuFriend już bardziej przejrzysty ;) Jaką metodę ustawiłaś?
 
reklama
Bardzo CI skaczą te temperatury (na poprzednim cyklu). Na pewno dobrze mierzysz? Jak długo, jakim termometrem?
Ten z OvuFriend już bardziej przejrzysty ;) Jaką metodę ustawiłaś?
No, właśnie, bardzo skaczą, dlatego nie biorę tego wykresu pod uwagę :) mierzyłam dobrze, mam termometr microlife (ale w tym cyklu non stop jakaś infekcja była i dużo innych czynników zaburzających - więc może dlatego takie skoki)

Jak to jaką metodę? A jakie były do wyboru, nie pamiętam kompletnie czegoś takiego :)
 
Do góry