reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomóżcie rozpoznać co to za zmiana skórna

Dołączył(a)
1 Grudzień 2020
Postów
4
macie jakieś pomysły co to może być za zmiana ?
takie same „paski” występują na obu rękach w tych samych miejscach, nie wygląda jak on jakiegoś ubranka bo tych schodzi multum i są przeróżne.
 

Załączniki

  • 05F82441-E9F0-4B49-934F-0D3B48E1D67B.jpeg
    05F82441-E9F0-4B49-934F-0D3B48E1D67B.jpeg
    903,2 KB · Wyświetleń: 441
reklama
Wygląda na alergię.
Mogą być np. detergenty używane do prania, ale równie dobrze może być alergia pokarmowa. Ja bym poprosiła rodzinnego o skierowanie do poradni alergologicznej i dermatologicznej.
Może to też być objaw AZS. Ale to już do weryfikacji przez lekarza.
 
Tak jak @witch84 podpowiada, wygląda to jak odczyn alergiczny i to najczęściej alergii pokarmowej. Prawdopodobnie reakcja na bmk, ale może być na jakikolwiek inny pokarm. Można zrobić badania. Wygląda jak AZS. Moje dzieci o ja sama takie miewam. To, co ja tu mówię, to nie diagnoza. Z tym należy się udać do pediatry, gastrologa, czy alergologa. Dziecko powinien obejrzeć lekarz.
 
Do góry