reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Masa kreatywności, czyli Farma Świeżości!

Wskakuj na Farmę Świeżości i sprawdź propozycje dla dzieci 3-10 l. Jasne, że wskakuję.

Nie zapomnijcie wziąć udział w konkursie Netto: Zdobądź nagrody!

reklama

Pomóżcie:/ za dużo schudłam

isia28111988

Początkująca w BB
Miasto
Lipnik k.Myślenic
Witam co mam zrobic po urodzeniu córeczki schudłam 10kg (w ciagu 3 miesiecy)waze zaledwie 45kg a wazyłam 55kg jak przytyc?? jestem chudzielec i zle sie z tym czuje pomóżcie dziewczynki??:zawstydzona/y:

reklama

Nikita84

Mamusia Kubusia
Miasto
śląskie
Polecam sposób jedzenia który znaleźli naukowcy całkiem niedawno, a ktróry tak naprawdę jest naturalnym, stosowany był przez wieki. Chodzi mianowicie o kolejność jedzenia. Trzeba jeść normalne posiłki, ale składniki zjadać w takiej kolejności, w jakiej są trawione w przewodzie pokarmowym. O tym się z pewnością uczyłaś na biologii, najpierw trawione są węglowodany, czyli cukry (już w ślinie), potem wchłaniają się witaminy i mikroelementy, a potem białko i tłuszcze.
W praktyce: deser jesz przed obiadem, a obiad kolejno: ziemniaki, potem surówka, potem mięso.
Dodatkowo nie należy w jednym posiłku zjadać pożywienia z różnych grup, czyli np. mięsa z nabiałem (tylko jaja zaliczają się do tego i do tego), zgodnie z biblijną zasadą " nie będziesz jadł cielęcia z mlekiem jego matki".
Ta "dieta" nie polega konkretnie na dodaniu kilogramów, tylko stosowana regularnie doprowadza każdy organizm do jego wagi idealnej, a mi się też wydaje że ważysz za mało.

kamilkar

Zaciekawiona BB
Miasto
Łódź
Może pomogą ci takie kaszki jakie się robi anorektykom. Tzn. mleko tłuste dodaj dodatkowo łyżeczkę masełka, dobrze posłodź i dodaj do tego kaszkę, kleik, albo budyń. Ja gotowałam tak mojemu dziecku żeby przybrał na wadze bo jest chodzącą pomocą naukową do nauki anatomii :-) Troszkę pomogło.

kasia 1985

Zaciekawiona BB
Miasto
kraśnik
radzilabym pojsc do lekarza ogolnego i wziasc skierowanie na ogolna morfologie z rozmazem i tarczyce tsh oraz 3 i 4 lekarz bdzie wiedzial ja tez szybko schudlam po pordzie a nawet wiecej niz przytylam okazalo sie ze mam nadczynnosc tarczycy potem niedoczynnosc raz tak raz tak i zalezy czy ogolnie sie dobrze czujesz bo ja przy nadczynnosci milam wysoki puls tzn 130 , 140 wzielam leki i narazie spokoj moze to byc zwiazane z ciaza i chdniecie tez jest jednym zobjawow niedo albo nad czynnosci ale poszukaj w inetrnecie prywatnie morfologia z rozmazem kosztuje 19 zł w Luxmed a hormony tarczycy jak ja robilam to po 15 zł wiec duzo a i jesli okaze sie ze jest tarczyca chora to tak mozna leki brac i karmic piersia jesli oczywiscie karmisz

Elizufka

Zaciekawiona BB
Polecam sposób jedzenia który znaleźli naukowcy całkiem niedawno, a ktróry tak naprawdę jest naturalnym, stosowany był przez wieki. Chodzi mianowicie o kolejność jedzenia. Trzeba jeść normalne posiłki, ale składniki zjadać w takiej kolejności, w jakiej są trawione w przewodzie pokarmowym. O tym się z pewnością uczyłaś na biologii, najpierw trawione są węglowodany, czyli cukry (już w ślinie), potem wchłaniają się witaminy i mikroelementy, a potem białko i tłuszcze.
W praktyce: deser jesz przed obiadem, a obiad kolejno: ziemniaki, potem surówka, potem mięso.
Dodatkowo nie należy w jednym posiłku zjadać pożywienia z różnych grup, czyli np. mięsa z nabiałem (tylko jaja zaliczają się do tego i do tego), zgodnie z biblijną zasadą " nie będziesz jadł cielęcia z mlekiem jego matki".
Ta "dieta" nie polega konkretnie na dodaniu kilogramów, tylko stosowana regularnie doprowadza każdy organizm do jego wagi idealnej, a mi się też wydaje że ważysz za mało.

jak mialabym deser zjesc najpierw to obiadu bym nie ruszyla ;] a tak powaznie idz sie zbadaj przedewszystkim krew, moze jakas anemia czy cos.. :|

reklama

annn31

Początkująca w BB
Miasto
Warszawa
Isia, tak jak kilka moich przedmówczyń, radzę wizytę u lekarza. Na początku, zapisz się do lekarza pierwszego kontaktu, powiedz co i jak. Z pewnością on już dalej Cie pokieruje, ale dla pewności pamiętaj, że taka utrata wagi nie jest czymś normalnym. Możesz mieć problemy metaboliczne i hormonalne (zalecam wizytę u endokrynologa). Tak jak czytałaś, sprawcą tego „zamieszania” może być tarczyca a mianowicie hormony tarczycowe.
Więc jak najprędzej zapisz się do lekarza i na wszystkie potrzebne badania! Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i osiągnięcia „wymarzonej” wagi! J
Annn

Do góry