reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomóżcie zinterpretować wyniki

Dołączył(a)
31 Październik 2020
Postów
12
Hej, od roku staramy się o dziecko bezskutecznie, ja robiłam podstawowe badania wyszło wszystko okej🙄 narzeczony zrobił ostatnio badanie nasienia i oto wyniki, błagam pomóżcie zinterpretować.. czy jest aż tak bardzo źle ☹️?
 

Załączniki

  • IMG_20201031_065646.jpg
    IMG_20201031_065646.jpg
    101,1 KB · Wyświetleń: 236
reklama
Hej, od roku staramy się o dziecko bezskutecznie, ja robiłam podstawowe badania wyszło wszystko okej🙄 narzeczony zrobił ostatnio badanie nasienia i oto wyniki, błagam pomóżcie zinterpretować.. czy jest aż tak bardzo źle ☹?
Hej ! Nie znam się na wynikach ale w rozpoznaniu masz Teratozoospermia a objaśnienie niżej -czyli nieprawidłowa budowa plemnika. Lekarzem nie jestem ale są tu mądre dziewczyny ;). Poczytaj jeszcze w necie.
 
Hej ! Nie znam się na wynikach ale w rozpoznaniu masz Teratozoospermia a objaśnienie niżej -czyli nieprawidłowa budowa plemnika. Lekarzem nie jestem ale są tu mądre dziewczyny ;). Poczytaj jeszcze w necie.
Właśnie czytałam już bardzo dużo i mniej więcej wiem o co chodzi z tą teratozoospermią z tym że przy ocenie płodności bierze się jeszcze pod uwagę inne parametry i chce żeby jakaś dobra duszyczka co się na tym zna mi podpowiedziała co i jak. Może ktoś mial tą samą sytuacje 😏 no i ta aglutynacja 🙄
 
Spokojnie, tragedii nie ma. Z tego może być ciąża. 2% to nie aż tak zle, bo skoro jest 51 mln plemników w ejakulacie to sama policz. Ten wynik bardzo niepełny jest bo nie wiemy, z czym te plemniki maja kłopot (główka, witka). Plemniki są dość ruchliwe i to jest ok. Bardziej by mnie ta aglutynacji zmartwiła.
Warto iść do dobrego androloga i poszerzyć badania - test mar zrobić, dfi, hba.
Czy mąż pije alkohol, pali? Jak się odżywia? Na początek wdrożyłabym, ruch, dietę proplodnosciowa i kupiła suplementy supraman, profertilmen, profertilmen plus. Androlog powie co jeszcze.
 
Właśnie nie pije alkoholu ani nie pali, dotychczas nie zwracał uwagi na zdrowe odzywianie, nie wiem czy energetyki mają na to jakiś wpływ ale pił praktycznie codziennie.. wczoraj kupiliśmy witaminki wszystkie te co ma np supraman i zaczynamy kuracje, dodatkowo zamówiliśmy l-karnityne. Zaczynamy zdrowa diete. Owoce dużo warzyw sok pomidorowy i orzechy. Nie wiem czy to pomoże ale będziemy się starac. Bardzo martwi mnie aglutynacja, wie ktoś czym to może być spowodowane ? I czy na się to wyleczyć ? Dodam że mam 21 lat a narzeczony 23 ☹️
 
Właśnie nie pije alkoholu ani nie pali, dotychczas nie zwracał uwagi na zdrowe odzywianie, nie wiem czy energetyki mają na to jakiś wpływ ale pił praktycznie codziennie.. wczoraj kupiliśmy witaminki wszystkie te co ma np supraman i zaczynamy kuracje, dodatkowo zamówiliśmy l-karnityne. Zaczynamy zdrowa diete. Owoce dużo warzyw sok pomidorowy i orzechy. Nie wiem czy to pomoże ale będziemy się starac. Bardzo martwi mnie aglutynacja, wie ktoś czym to może być spowodowane ? I czy na się to wyleczyć ? Dodam że mam 21 lat a narzeczony 23 ☹️
Energetyki sa niezdrowe, radziłabym odstawić. Nie wiem czy na płodność maja wplyw, ale niech je odstawi.
 
Moim zdaniem 2 % z prawidłową morfologią to bardzo mało i jak sama widzisz ciąży z tego nie ma już tyle czasu. Niech partner odstawi energetyki, zdrowa dieta, suplementy, maca, profertil. I wizyta u androloga. A jak to nie pomoże to zostaje IUI lub ivf.
 
reklama
reklama
Do góry