reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomóżcie :(

Magda_lena24

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
26 Sierpień 2017
Postów
114
Witam serdecznie. Doradzcie mi moja córka ma miesiąc i pije tylko mm Bebiko od ponad dwóch tygodni męczą ja gazy. Wcześniej trwało to około dwóch godzin od 4 do 6 rano, a teraz już zaczyna się od 2 i tak do rana steka prezy się i puszcza dużo gazow. Przepajam ja woda , podaje kropelki BioGaia i Espumisan, masuje jej brzuszek i kładę na brzuchu. Ale mimo to mam wrażenie że jest gorzej bo w ciągu dnia teraz również puszcza dużo gazow i się strasznie denerwuje przez nie. Kupki natomiast robi często i są jak jajecznica bez zarzutu. Już nie wiem co mam robic. Pediatra mówi że jeśli robi kupy to nie trzeba zmieniać mleka, ale właśnie zastanawiam się czy nie zmienić jej np na NAN PRO 1 bo strasznie się meczy i mi jej szkoda :( doradzcie mi co zrobić i jakie mleko ewentualnie podać :(
 
reklama
Nic nie zmieniać. Z Twojego opisu wygląda to na kolkę - a ta zaczyna się zwykle ok 3 tygodnia i trwa nawet do 3 miesiąca.
Niestety nie ma żadnego magicznego środka, po którym kolka ustąpi. Jeśli już miałabyś zmieniać mleko, to porozmawiaj o tym z pediatrą - można spróbować podać mleko o obniżonej zawartości laktozy.
 
A nie ma nietolerancji laktozy?
Jeśli kupa nieprzyjemnie pachnie i są w niej nitki śluzu to może to świadczyć o nietolerancji. Oprócz tego stekanie, prezenie się, strzelające kupy i brzuszek wypełniony gazami (jak dotykasz dziecko po brzuszku to masz wrażenie ze pod skórą są pecherzyki powietrza, które pękają w momencie dotyku).
Możesz spróbować Delicolu albo Kolzymu. Oba leki mają enzym laktazy który trawi laktoze.
Tylko nie oczekuj od razu spektakularnych efektów bo zanim będzie poprawa, jelita musza się wygoic.
Po 2 tygodniach powinno być lepiej (jeśli to rzeczywiście nietolerancja).
 
A nie ma nietolerancji laktozy?
Jeśli kupa nieprzyjemnie pachnie i są w niej nitki śluzu to może to świadczyć o nietolerancji. Oprócz tego stekanie, prezenie się, strzelające kupy i brzuszek wypełniony gazami (jak dotykasz dziecko po brzuszku to masz wrażenie ze pod skórą są pecherzyki powietrza, które pękają w momencie dotyku).
Możesz spróbować Delicolu albo Kolzymu. Oba leki mają enzym laktazy który trawi laktoze.
Tylko nie oczekuj od razu spektakularnych efektów bo zanim będzie poprawa, jelita musza się wygoic.
Po 2 tygodniach powinno być lepiej (jeśli to rzeczywiście nietolerancja).

Zaczęła teraz robić lekko zielone kupy i ma.wysypke na twarzy :(
 
Do góry