reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomożecie?

Dołączył(a)
8 Czerwiec 2014
Postów
1
Witam. Mam 15 lat, we wrześniu będzie 16.. Mój chłopak ma 23..
Wiem, że to duża różnica wieku, ale ja nie lubię chłopaków w swoim wieku, bo dla mnie są oni za bardzo dziecinni i nie podchodzą poważnie do związków.
Więc problem jest taki, że współżyliśmy jakiś czas temu (będzie jakiś miesiąc) bez zabezpieczenia i teraz podejrzewam, że chyba jestem w ciąży.. Zaokrąglił mi się brzuch, ale gdybym była w ciąży to nic by jeszcze nie było widać, wczoraj jak wyszłam spod prysznica zauważyłam białe kropki wokół sutek i jak nacisnęłam to wypływała z nich woda, a z sutka biała wydzielina.. Okres mam nieregularny, a w zeszłym miesiącu dziwne było to, że dostałam dobrze tak jak wskazywał kalendarzyk.. Moja siostra mi mówiła, że miała okres przez pierwsze trzy miesiące jak była w ciąży..
I jeszcze jest jedna sprawa.. Moja mama lubi mojego chłopaka, a mój tato go nienawidzi.. Mówi, że to debil itp. i boję się, że może to gdzieś zgłosić jak mu powiem i mój chłopak mieć lipę za współżycie z nieletnią, bo nie ukończyłam 16 roku życia.. Ehh.. nie wiem co robić, nie powiedziałam jeszcze rodzicom tylko siostrze i jutro dopiero kupię test..
 
reklama
Zrób test. A na przyszłośc skoro sama czujesz sie dojrzała i mię lubisz chłopców w Twoim wieku,to zabezpiecz się!!!!
 
Reniu - kochana, pamiętaj, że jesteś jeszcze młoda i Twoje ciało cały czas dojrzewa, rozwija się i zmienia, więc tego typu objawy wcale nie muszą oznaczać ciąży. Najlepiej idź do apteki i kup dwa różne testy ciążowe. Zrób jeden w ciągu dnia a drugi rano, zaraz po przebudzeniu.

Pamiętaj o jakiejś formie zabezpieczenia. Musisz uświadomić sobie jedną ważną rzecz, ciąża to jedno ale jest wiele chorób przenoszonych drogą płciową, musisz mieć 100% pewności że twój partner jest zdrowy, jeżeli ryzykujesz sex bez zabezpieczenia.

Dobrze by było, żebyś poszła do ginekologa, sprawdzić czy wszystko ok i porozmawiać o dostępnych formach zabezpieczenia.
 
Po pierwsze. Jeśli decydujesz się na sex w tak młodym wieku MUSZISZ pamiętać o zabezpieczeniu, Ty albo Twój partner...

Po drugie. Po miesiącu od wspołzycia brzuch się nie zaokrągla ani nie leci nic z sutków..za wcześnie na takie objawy...

Po trzecie. To nie tylko Ty masz pamietac o zabezpieczeniu! Zwłaszcza ze nawet nie jestes pelnoletnia, wiec to ON bierze za Ciebie odpowiedzialność...

Po czwarte. Idz do lekarza...
 
Napewno nie jest To ciaza ja pamietam ze tez mialam okres nieregularny i nie bylam w ciazy musisz wybrac sie do gin pö tabletki chormonalne wtedy okres sie ureguluje;)
 
Do góry