reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomóżmy dzieciom z Domu Małego Dziecka

Bardzo dziękuję w imieniu dzieci z Domu Małego Dziecka Izce (izka-mummy-to-be) za ogromną przesyłkę z ciuszkami!!!

Wybieram się do dzieciaczków w najbliższy wtorek tj.31.10 z tym, co mam od siebie i od Izy - po powrocie napiszę co i jak.

Jeśli któraś z Was chciałaby coś oddać to moja prośba nadal aktualna - zbieram non stop, więc bardzo Was proszę o wsparcie, jeśli tylko macie taką możliwość.
 
reklama
Wstyd się przyznać, ale dopiero dzisiaj dojechałam do domu dziecka i do szpitala na oddział noworodków. Ciągle coś wypadało - a to małego nie było z kim zostawić, a jak już było to nie było samochodu.

Ciuszków dla dzieciaczków z domu dziecka nazbierało się całe duże pudło po krzesełku do karmienia. Poza ciuszkami były kosmetyki (pudry, kremy), trochę zabawek, kubki niekapki, butelki i smoczki. Panie, które to ode mnie przyjęły prosiły o przekazanie goracych podziękowań - a więc izka-mummy-to-be BARDZO CI DZIĘKUJĘ ZA TO, ŻE CHCIAŁAŚ WSPOMÓC TEN MÓJ SKROMNY POMYSŁ.

Na oddział noworodków zawiozłam te najmniejsze ciuszki i troszkę tetrowych pieluszek. Bardzo się tam ucieszyli, bo akurat mają jednego maluszka, który od razu po wypisaniu ze szpitala ma trafić do rodziny zastępczej, więc dostanie choć taką wyprawkę.

Jeśli któraś z Was chciałaby przekazać coś dla tych dzieci, którym pomagam to chętnie znów zostanę pośrednikiem - będę jeździła tam co jakiś czas, w miarę jak Szymon będzie wyrastał z tego, co ma.

Zachęcam do pomagania dzieciakom przebywającym w takich miejscach, bo ta pomoc jest im naprawdę potrzebna.
 
WITAM
GRATULUJE POMYSŁU I ZANGAŻOWANIA W TAK SZCZYTNY CEL. WŁAŚNIE DZISIAJ BYŁAM W DOMU MAŁEGO DZIECKA NA PARKOWEJ I ZAWIOZŁAM CAŁY SAMOCHÓD RZECZY. MOŻE POŁACZYMY SIŁY, JESTEM WONOTARIUSZKĄ I POMAGAM JAK UMIE I JAK POTRAFIE TAKIM MALUSZKĄ. ZBLIŻAJĄ SIE ŚWIĘTA I WIEKSZOŚĆ Z TYCH DZIECI ZOSTAJE W DOMU DZIECKA. MOŻE MAMY WSZYSTKICH POCIECH POGRZEBAŁY BY W SZAFACH I ZEBRAŁY TROSZKE CIUSZKÓW ZABAWEK,MOŻE KTÓREJŚ MAMIE ZOSTAŁY PAMPERSY PO JEJ BOBASIE. PROSZE POSTARAJMY SIE WSZYSCY RAZEM. WIOLETTA:-) IDĄ ŚWIĘTA
 
Witajcie,
dawno tu nie zaglądałam, ale wtedy kiedy zbierałam rzeczy na pomoc to miało już bardzo nikły sens. Podejrzewam, że teraz jest jeszcze gorzej. W ubiegłym roku dzwoniłam do tego domu z pytaniem czy mogę przywieźć rzeczy po synku - ubranka, zabawki, książeczki (wszystko w idealnym stanie) to mnie pani wyśmiała - "Używane? A po co nam używane graty?" - dosłownie zacytowałam. Więcej tam nie dzwoniłam i stwierdzam, że lepiej pomóc komuś z własnego środowiska niż takim instytucjom, na które tak naprawdę są pieniądze.
 
ivka76, dziękuję Ci za rzeczy, które zawiozłaś jesienią 2006 na Parkową. To miało sens. Wtedy były tam moje przyszłe dzieci. Na pewno korzystały z tych rzeczy. W tym domu dziecka rzeczywiście zabawek jest mnóstwo, brakuje osób, które by się z dziećmi nimi bawiły i przytulały. Dwie panie na 12 godzinnej zmianie nie zdążą wiele zrobić poza karmieniem i przewijaniem... Dziękuję wszystkim, którzy pomogli moim adoptowanym dzieciom
 
reklama
Dzieci w Domach Małego Dziecka potrzebują głównie pieluch, biedne płaczą jeszcze mocniej ponieważ oszczedności zmuszają opiekunki do rzadkiego ich zmieniania i leżą z czerwonymi pupkami, jeśli chcecie pomóc warto wysyłać,zawozić im pieluchy,kremy do pupy ,chusteczki ,mleczka i słoiczki z jedzonkiem.
Wszystkie Domy małego Dziecka,a w szczególności z najuboższych rejonów PL, powinny mieć strony www tak jak te :

Domy Dziecka - Ogólnopolski Portal Domów Dziecka w Polsce - znjajdź Dom Dziecka - Aktualności
Dom Małego Dziecka im. Jana Brzechwy


z opisem dokładnych potrzeb.
Wyszukałam big paki na necie Zestawy produkt�w w sklepie Bli�ej Ciebie - Sklep Internetowy Bli�ej Ciebie ,aby dać dla dzieci, z mojego miasta - bydgoskiego domu przy ul.Stolarskiej.

Co do cynicznej baby to tak czy siak rzeczy się przydaja, wiadomo jak szybko przy dziecku się niszczą i robią się wyświechtane, może zbyt dużo mocno zuużytych dostały,ale jak są w miarę to uważam ,że trzeba zostawiać i nie patrzeć na baby -że się nie przydadzą w to nie wierze.
 
Do góry