reklama

Pomylka plci na usg ??

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez majusz, 21 Maj 2012.

1. majusz

majusz Zaciekawiona BB

dzien dobry wszystkim :-)
    mam takie pytanie czy zdarzyło się wam ze lekarz byl przekonany ze np nosicie pod sercem syna pokazywał wam niby siusiaka a tu przy porodzie niespodzianka jest corka :-)albo w druga stronę ?
    jesli tak macie np moze jakieś zdjęcia z usg jak pokazywali np siusiaka albo pupinie a tu wyszło cos innego ?to jeśli możecie to dodawajcie.
    Założyłam taki watek bo coraz częściej się spotykam ze lekarze zle oceniają pleć dziecka .

2. *martusia*

*martusia* Fanka BB :)

no czasem sie zdarza. wszystko zalezy od sprzetu i wprawnego oka lekarza, ktory wykonuje badanie. ja niestety nie mam takich zdjec z USG, ale lekarz w 19tc powiedzial, ze synek i pokazal nam siusiaka, czekam jeszcze na polowkowe w 22tc co powie lekarz w przychodni ;).

co gorsze, lekarze czasem w ogole nie chca powiedziec, czy coreczka czy synek, tylko ze zdrowe i cale. albo stwiedzaja 'po co Pani plec, wazne zeby z gola pupa nie latalo i zdrowe bylo'...

odnosnie plci co Ci mowia lekarza?

3. reklama
  4. kłaczek

kłaczek Fanka BB :)

Dlatego lekarze przewaznie mowia ze NAJPRAWDOPODOBNIEJ chlopiec/dziewczynka. U nas, mimo ze widzialam "armatke" i sama nie mialam watpliwosci co do plci, operatorka scanu uparcie twierdzila ze PRAWDOPODOBNIE chlopczyk, ale to nigdy nie jest 100% pewnosci. Od kiedy "przepowiedzieli" pewnej pani corke, a ta urzadziwszy pokoj na rozowo, pokupiwszy ciuszki na rozowo i w ogole organizujac sie na "rozowa ksiezniczke" urodzila syna i podala szpital do sadu, nikt w tym miescie nie powie przyszlej mamie "masz syna/corke".:-D

5. mainichii

mainichii Zaciekawiona BB

Nie wiem, jak jest teraz w Polsce, ale w Szkocji nie dowiesz sie o plci w szpitalu, bo zbyt wiele pomylek z tego wyniklo. Przytrafilo sie to mojemu narzeczonemu - powiedziano mu, ze bedzie syn, a ma corke ;-)
    Chcesz sie dowiedziec o plci? Zaplac sobie. Kosztuje to tutaj chyba kolo £100, ale to chyba tez zalezy od miejsca, wiec klamac nie chce.

6. agnieszka116

agnieszka116 Mama Dominiki i Antosia;)

ja tak miałam do końca ciązy byłam przekonana ze będzie syn ta tydziń przed porodem dowiedziałam się że będzie jednak córcia :))
    także moja niunia woziła się niebieskim wózkiem

7. miq

miq Fanka BB :)

u moich znajomych lekarz też się pomylił, wziął pępowinę za siusiaka, jak do tatusia zadzwonili, że ma córkę, to się rozłączył i powiedział, że on będzie miał syna, w takim był szoku...

8. Ainhoa

Ainhoa Mama Zuzi

kłaczek, i jak się sprawa zakończyła?? Też mam taką znajomą, która wszystko na różowo miała, a chłopak się zjawił:D

Mi już trzy razy powiedział, że jest dziewczynka, pokazał nawet wargi sromowe, ale jak wiadomo mi to nic nie mówiło:D 5 par bodziaków mam już różowych:D

Ostatnia edycja: 21 Maj 2012
  9. Kamiśka :)

Kamiśka :) Moderator

Moim znajomym też to się przytrafiło :tak: do końca czekali na Julkę a na porodówce wyskoczył Sebek :-D wszystkich Nas zwaliło to z nóg.

U mnie wszyscy utrzymywali że będzie dziewczyna i jak widać siusiak jej nie wyrósł...

10. reklama
  11. losiczka72

losiczka72 Mama 4 chłopaków :)

Witam.

Ja to mam patent na pomylki plci. W 3 ciazy lekarka cala ciaze mowila ze corcia a przez cc urodzilam synka. No to mialam juz 3 razem. W 4 ciazy mowi cora to ja polecialam do 3 innych lekarzy wszyscy powiedzieli ze cora. Jeden pokazywal mi wargi sromowe:baffled: gratulowal mezowi i co??? W 36 tyg ciazy 2 tyg przed porodem wyrosl mojej corci siusiak :-D no i jest przylepa Szymonek .Ale ja w zadnej ciazy nie kupilam nic rozowego bo tak naprawde ja nie czulam tej cory .

Teraz staram sie o kolejne malenstwo i jak sie uda cora to w zyciu nie uwierze dopuki nie urodze :-D:-D:-D

12. RiSiA

RiSiA Gość

u mnie w pierwszej ciaży w 12 tc stwierdzony syn, potem potwierdzony na każdej wizycie bo... po przylożeniu glowicy synek pokazywal co ma miedzy nogami i jest syn. Teraz ten sam schemat od 12 tc syn, ale na pozostalych usg się ukrywa, potwierdzony na badaniach prenatalnych w 20 tc ale zobaczymy:)

Poleć forum