reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomylka plci na usg ??

majusz

Początkująca w BB
Dołączył(a)
21 Maj 2012
Postów
16
dzien dobry wszystkim :-)
mam takie pytanie czy zdarzyło się wam ze lekarz byl przekonany ze np nosicie pod sercem syna pokazywał wam niby siusiaka a tu przy porodzie niespodzianka jest corka :-)albo w druga stronę ?
jesli tak macie np moze jakieś zdjęcia z usg jak pokazywali np siusiaka albo pupinie a tu wyszło cos innego ?to jeśli możecie to dodawajcie.
Założyłam taki watek bo coraz częściej się spotykam ze lekarze zle oceniają pleć dziecka .
 
reklama
no czasem sie zdarza. wszystko zalezy od sprzetu i wprawnego oka lekarza, ktory wykonuje badanie. ja niestety nie mam takich zdjec z USG, ale lekarz w 19tc powiedzial, ze synek i pokazal nam siusiaka, czekam jeszcze na polowkowe w 22tc co powie lekarz w przychodni ;).

co gorsze, lekarze czasem w ogole nie chca powiedziec, czy coreczka czy synek, tylko ze zdrowe i cale. albo stwiedzaja 'po co Pani plec, wazne zeby z gola pupa nie latalo i zdrowe bylo'...

odnosnie plci co Ci mowia lekarza?
 
Dlatego lekarze przewaznie mowia ze NAJPRAWDOPODOBNIEJ chlopiec/dziewczynka. U nas, mimo ze widzialam "armatke" i sama nie mialam watpliwosci co do plci, operatorka scanu uparcie twierdzila ze PRAWDOPODOBNIE chlopczyk, ale to nigdy nie jest 100% pewnosci. Od kiedy "przepowiedzieli" pewnej pani corke, a ta urzadziwszy pokoj na rozowo, pokupiwszy ciuszki na rozowo i w ogole organizujac sie na "rozowa ksiezniczke" urodzila syna i podala szpital do sadu, nikt w tym miescie nie powie przyszlej mamie "masz syna/corke".:-D
 
Nie wiem, jak jest teraz w Polsce, ale w Szkocji nie dowiesz sie o plci w szpitalu, bo zbyt wiele pomylek z tego wyniklo. Przytrafilo sie to mojemu narzeczonemu - powiedziano mu, ze bedzie syn, a ma corke ;-)
Chcesz sie dowiedziec o plci? Zaplac sobie. Kosztuje to tutaj chyba kolo £100, ale to chyba tez zalezy od miejsca, wiec klamac nie chce.
 
ja tak miałam do końca ciązy byłam przekonana ze będzie syn ta tydziń przed porodem dowiedziałam się że będzie jednak córcia :))
także moja niunia woziła się niebieskim wózkiem
 
u moich znajomych lekarz też się pomylił, wziął pępowinę za siusiaka, jak do tatusia zadzwonili, że ma córkę, to się rozłączył i powiedział, że on będzie miał syna, w takim był szoku...
 
kłaczek, i jak się sprawa zakończyła?? Też mam taką znajomą, która wszystko na różowo miała, a chłopak się zjawił:D

Mi już trzy razy powiedział, że jest dziewczynka, pokazał nawet wargi sromowe, ale jak wiadomo mi to nic nie mówiło:D 5 par bodziaków mam już różowych:D
 
Ostatnia edycja:
Moim znajomym też to się przytrafiło :tak: do końca czekali na Julkę a na porodówce wyskoczył Sebek :-D wszystkich Nas zwaliło to z nóg.

U mnie wszyscy utrzymywali że będzie dziewczyna i jak widać siusiak jej nie wyrósł...
 
Witam.

Ja to mam patent na pomylki plci. W 3 ciazy lekarka cala ciaze mowila ze corcia a przez cc urodzilam synka. No to mialam juz 3 razem. W 4 ciazy mowi cora to ja polecialam do 3 innych lekarzy wszyscy powiedzieli ze cora. Jeden pokazywal mi wargi sromowe:baffled: gratulowal mezowi i co??? W 36 tyg ciazy 2 tyg przed porodem wyrosl mojej corci siusiak :-D no i jest przylepa Szymonek .Ale ja w zadnej ciazy nie kupilam nic rozowego bo tak naprawde ja nie czulam tej cory .

Teraz staram sie o kolejne malenstwo i jak sie uda cora to w zyciu nie uwierze dopuki nie urodze :-D:-D:-D
 
reklama
u mnie w pierwszej ciaży w 12 tc stwierdzony syn, potem potwierdzony na każdej wizycie bo... po przylożeniu glowicy synek pokazywal co ma miedzy nogami i jest syn. Teraz ten sam schemat od 12 tc syn, ale na pozostalych usg się ukrywa, potwierdzony na badaniach prenatalnych w 20 tc ale zobaczymy:)
 
Do góry