reklama

Pomylona tasiemka na ramieniu/nóżce

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez sbd, 23 Maj 2009.

1. sbd

sbd Początkująca w BB

Już sporo ładnych lat upłynęło od momentu, kiedy przyszedłem na świat. Niedawno zaś dowiedziałem się o pewnym fakcie z pierwszych dni mojego życia tuż po narodzinach. Kiedy moja mama odebrała mnie ze szpitala, zauważyła, że mam nieprawidłowo oznaczoną płeć, na tasiemce pisało dziewczynka zamiast chłopiec. Zaintrygowało mnie to. Czy możliwe jest, że mogło dojść do przypadkowej zamiany chłopca (mnie), z innym dzieckiem i w takim przypadku mógłbym nie być biologicznym synem ludzi, których uważam za rodziców? Może zaś powinienem zbagatelizować zwyczajnie tą sprawę?

2. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

No a mamę to nie zaintrygowało jak zauważyła tą tasiemkę?
    Nie zapytała pielęgniarek dlaczego jest tak a nie inaczej?
    A poza tym mamie pewnie zaraz po urodzeniu Ciebie powiedzieli czy to syn czy córka.
    Lekarz przyjmujący poród pewnie widział jakiej płci dziecko odbiera :tak:
    Jak dla mnie raczej mało prawdopodobne.:sorry2:
    Bardziej prawdopodobna jest zamiana dzieci tej samej płci,ale nie przeciwnej :tak:

3. reklama
  4. sbd

sbd Początkująca w BB

Zauważyła ją, kiedy już przyjechała ze mną do domu - poruszyło ją to i ją spaliła, nic nie mówiąc tacie. Od razu po urodzeniu zaś mama nie widziała dziecka, bo miała cesarskie cięcie.

5. mikusia84r

mikusia84r Entuzjast(k)a

wiesz mi się wydaje to możliwe, ze w latach 70tych i 80tych w czasach największego przyrostu i komunistycznego podejscia do pracy, niedbalstwa pielęgniarek i lekarzy mogło dojsc do wielu, wielu zamian dzieci.
    Np. u nas pewna pani starsza salowa opowiadała jak np. były kąpane dzieci, że zdejmowano im tasiemki z rąk
    była to jedna wielka masówka:no:

6. Gosia_k23

Gosia_k23 luty'07 i styczeń'10

a na tasiemce była tylko płeć chyba raczej nie :confused: pewnie i nazwisko i imię twojej matki
    bo wątpie że pisali tylko płeć bo jak niby potem by wiedzieli czyje to dziecko :confused:

7. anineczka

No właśnie też to mnie zastanawia.Albo jak nie imię matki to chociaż nazwisko.
    Ale już sama zgłupiałam.

A sbd jesteś jakoś fizycznie podobny do mamy,taty,babci,dziadka?

8. Anna25

Anna25 wrzesień2006/lipiec2012

no właśnie:confused2:

9. mija79

mija79 Patrysiowa mama

Z tego co kojarze,ze swojego paseczka to było nazwisko matki i skrótami,u mnie "c""ż""d"córka,żywa,donoszona oraz wzrost i waga.
    i już nieraz się słyszało,że pozamieniali dzieci,ostatnio w tv o tym mówili,że rozdzielieli bliźniaczki,a dali córke innej kobiety

10. reklama
  11. anineczka

Ostatnio w sądzie wygrały dwie pary rodziców ponad 200 tyś.zł za to,że 25 lat temu zostały zamienione dwie dziewczynki.
    Największe pieniądze nie zwrócą cierpienia tych rodzin,ale właśnie wydaje mi się,że bardziej prawdopodobna zamiana jest dzieci tej samej płci.

sbd jesteś?

12. mija79

mija79 Patrysiowa mama

Też tak myśle,chyba,że odrazu po porodzie zabierali nie mówic co się urodziło,ale to raczej mało prawdopodobne.Bo każda matka chce wiedzieć.

Poleć forum