reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomysł na "biznes" we Wrocławiu?

Takhisis

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Wrzesień 2009
Postów
1 396
Miasto
Wrocław
Witam,

Od dłuższego czasu zastanawiam się na własną działalnością gospodarczą. Mam stałe zatrudnienie, ale chciałabym jednak zarabiać na siebie, a nie całe życie na kogoś. Pomysłów miałam już kilka, nawet jednego podjęłam się, ale niestety spotkało mnie rozczarowanie. Mam do Was pytanie...może jest coś czego Wam we Wrocławiu brakuje? Jakiegoś miejsca, sklepu...może braki w konkretnej branży? Byłabym wdzięczna za podzielenie się spostrzeżeniami.
 
reklama
Nie mieszkam w Wrocławiu, ale u mnie powstała mini hurtownia rzeczy chemicznych. Ceny są niższe tylko wtedy gdy np kupisz 3 takie same rzeczy itd. Wszystko zaczyna się kręcić, bo sklep jest nastawiony na lokalny rynek i ludzie już robią zakupy na dłuższy okres czasu.
 
dokladnie- jezeli masz dojscie do ciuszkow, rzeczy dla dzieci to jak najbardziej.. jest to biznes na lata, bo dzieci rodzi sie coraz wiecej, sama chetnie bvym skorzystala z takiego sklepu :)

ja bym chciala otworzyc winiarnie we wroclawiu, taka mala, kameralna... bardzo mi sie marzy, ale wynajecie lokalu we wro i utrzymanie go to jednak nie male pieniadze ;(
 
Odczuwam Brak ( niestety tylko w sezonie) miejsca, gdzie można by sobie rozpalić ognisko :-) Na Kozanowie nad stawem chłopak z mojej podstawówki otworzył taki letni ogródek z piwkiem i grillem :-) pomysł super, jednak jak dla mnie lepsze by było urządzenie kilku miejsc na palenisko i w zależności co kto lubi rozpalić ognisko lub grilla, ah...ogólnie uważam, że nasze nabrzeże się marnuje. W Austrii nad rzeką co i rusz jakieś miejsce z leżaczkami, Kawą tudzież piwem i grillem...a przed Euro wydaje mi się to dobrym pomysłem o ile można sobie pozwolić na zakup tv na transmisje:-) hehe Plaża też się utrzymała koło zoo. Nie wiem jakie są możliwości zarobku, ale chyba się im opłacało skoro i w tym roku otworzyli...Ogólnie dalej brak miejsc dla mam z Dziećmi, gdzie nie trzeba się martwić co robi dziecko tylko pogadać z koleżankami...Z moim przyjaciółkami widujemy się raz na ruski rok, bo żeby spokojnie pogadać to tylko wieczorne spotkanie bez dzieci wchodzi w rachubę, a to jest mało realne jeśli np kilku mężów pracuje na późne zmiany albo w ogóle na nocki jak mój.

Maite dlatego wiele takich klimatycznych lokali powstaje na osiedlach bo jednak taniej. Teraz mieszkam w śródmieściu i co chwilę widzę, że coś plajtuje, ale ile można na otwierać warzywniaków :| Wina super, a jeszcze lepiej żeby promowały nasze dolnośląski wyroby. Podobno było stoisko na jarmarku świętojańskim ale nie trafiłam :-(
I tak właśnie to jest z tymi lokalami o kilku sie słyszy ale nic w centrum przez te ceny. a okolice Muchoboru to dla mnie kaplica np z dojazdem.
 
Ostatnia edycja:
dokladnie- jezeli masz dojscie do ciuszkow, rzeczy dla dzieci to jak najbardziej.. jest to biznes na lata, bo dzieci rodzi sie coraz wiecej, sama chetnie bvym skorzystala z takiego sklepu :)

ja bym chciala otworzyc winiarnie we wroclawiu, taka mala, kameralna... bardzo mi sie marzy, ale wynajecie lokalu we wro i utrzymanie go to jednak nie male pieniadze ;(

Winiarnia jest dobrym pomysłem, ale trzeba to odpowiednie wypromować. Nie chodzi mi tutaj o same plakaty czy ulotki dla ludzi na ulicy. Trzeba pokazać, gdzie mogą przyjść i co zrobić, by czuć się dobrze. Modne są teraz wirtualne wycieczki na stronach internetowych. We Wrocławiu zajmuje się tym firma Bizzit - możesz ich podpytać. Stworzysz sobie dobrą stronę, wycieczkę, wydasz trochę na reklamę i możesz działać. Pytanie tylko czy jesteś pewna takie biznesu? Czy już miałaś kiedyś styczność z winiarnami?
 
jako, że jest to miasto studenckie to pub/knajpka zawsze są strzałem w 10 :) tylko jakiś fajny motyw przewodni trzeba wymyśleć, żeby się wybić :)
 
Fajna klimatyczna księgarnia przystosowana dla dzieci. Wiem, ze na wrocławskim rynku ciężko się utrzymać księgarni, która nie jest sieciówką, ale pewnie oprócz sprzedaży książek w takim miejscu mogłyby odbywać się np. różne warsztaty, lekcje języków, eventy. Ja bym z miłą chęcią kupowała książki dla syna od kogoś, kto się na tym zna, kto się tym pasjonuje, umie dobrze wyselekcjonować, coś polecić, jest na bieżąco z nowościami... I gdyby było tam miło, przytulnie, możnaby posiedzieć, poprzeglądać, pogadać ze sprzedawcą... ;)I dało się wjechać wózkiem!!!
 
Według mnie najlepszą opcją jest rozkręcanie biznesu w sieci. Czy to własny sklep internetowy czy jakikolwiek inny. Nie jesteś ograniczany przez lokalizację i twoja oferta może docierać do większej grupy osób. Widzę po sobie, że sam najpierw wszystkiego szukam w sieci. Potem możesz zarejestrować sobie firmę np tu: Link do: Wirtualny adres Wrocław - oferta dla firm - IdeaPlace to fajna opcja bo przy rejestracji firmy otrzymujesz też dostęp do przestrzeni biznesowej. Możliwość coworkingu sprawdza się idealnie dla wszytskich wolnych zawodów i nie musimy przepłacać za biuro ;)
 
reklama
Do góry