reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomysł na czyli przepisy kulinarne Wrzesniowek:PP

SHAKE BANANOWY

2 banany
500ml jogurtu naturalnego
3 łyżki płatków owsianych
2 łyżki miodu
2 łyżki mielonych migdałów
1 łyżka podprażonych wiórków kokosowych
garść suszonych moreli

banany i morele pokroić. wszystkie składniki wsypać do misy blendera i miksować. smacznego! :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
PIECZONA OWSIANKA
Składniki: (6-8 porcji)
SUCHE:
2 szklanki płatków owsianych
2 łyżki cukru brzozowego lub zwykłego
1/3 szklanki żurawiny , 1/3 szklanki pokrojonej suszonej śliwki
1/3 szklanki posiekanych orzechów lub płatki migdałów lub to i to:)
1/2-1 łyżeczki cynamonu
1 łyżeczka proszku do pieczenia

Można dodać oczywiście różne dodatki wg upodobań, suszone morele, figi, rodzynki

MOKRE:
1,5 szklanki mleka 2%
1/2 szklanki przecieru jabłkowego ( może być 1 słoiczek, 125 g, przecieru jabłkowego dla niemowląt )
2 łyżki delikatnej oliwy
1 lekko ubite jajko

dodatkowo:
banan
naczynia do zapiekania (u mnie foremki sylikonowe na muffinki); może też być jedno duże albo 8 kokilek (około 200 ml każda) na pojedyncze porcje
masło do wysmarowania foremek


Wykonanie:
Piekarnik rozgrzać do 180-190 stopni. Foremki nasmarować wewnątrz cienką warstwą masła.

W dużej misce wymieszać składniki suche. W osobnej misce wymieszać składniki mokre. Połączyć zawartość obu misek i wymieszać. Odstawić na 15 minut aby płatki lekko napęczniały.

Rozłożyć ciasto do foremek (maksimum do 3/4 ich wysokości). Po środku ułozyc pokrojony w kawałeczki banan (ciasto-banan-ciasto)

Wstawić do piekarnika i piec około 20-30 minut, do czasu aż wierzch owsianek stwardnieje i się ładnie zarumieni.

Owsiankę najlepiej smakuje na ciepło, ale niekoniecznie:).
Do owsianki można podać dodatkowo np. truskawki lub jogurt.

Smacznego:)
 
drozdzowki:-)
mleko podgrzac dodac drozdze ja tak na oko dawalam..mniej niz polowa do tego lyzka cukru..wymieszac zeby drozdze sie roztopily..dodac szklanke maki..wymieszac odstawic do wyrosniecia
po ok 30 min dodac roztopione maslo lub margaryne tez na oko taki plasterek 2 cm;-)dodac szczypte soli i wyrobic ciasto
odstawic
rozwalkowac grubo wyciac szklanka zrobic wglebienie i na to polozyc co tam macie ja dalam borowki i marmolade i na to kruszonke...15 min w piekarniku na 200stopni i gotowe;-)
nasteponym razem nie bede wykrawiac szklanka tylko uklepie kawalki zeby byly okragle bo wychodzi jak ta na zdjeciu a ze szklanki wychodza male ale dla dzieci w sam raz
 
SAŁATKA Z MAKARONU, CUKINII I SUSZONYCH POMIDORÓW

2/3 paczki razowego makaronu świderki
2 średnie cukinie
8 sztuk suszonych pomidorów
średnia cebulka
3-4 ząbki czosnku (ja preferuje polski, bo te inne smaku nie mają)
garść uprażonych orzeszków pinii (wg mnie niekoniecznie, ale wzbogaca smak;-))
oliwa z oliwek
sól i pieprz
parmezan do posypania

Na patelni poddusić na oliwię poszatkowaną cebulkę i przeciśnięty czosnek. Cukinię przeciąć na pół i pokroić w pół talarki, dorzucić na patelnię. Dodać pokrojone pomidorki. W między czasie ugotować makaron al dente. Jak cukinia zmięknie dodać makaron i chwilkę poddusić. Doprawić lekko solą, nie dużo, bo parmezan sam w sobie jest słonawy i pieprzem.
Posypać parmezanem, przemieszać i dodać orzeszków. Dobre na ciepło i na zimno.
smacznego
 
reklama
Do góry