reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomysł na czyli przepisy kulinarne Wrzesniowek:PP

reklama
Szpinak-trochę oliwy bądź masełka rozpuścić na patelni(rondelku)wrzucić szpinak i dusić.Jeśli używa się świeżego szpinaku poodcinać ogonki można rozdrobnić,mrożony lekko podlać wodą.Ja używam pieprzu np cytrynowy,czosnek dzisiaj zaszalałam i użyłam 2 ząbki,sól.
Można dodać gałki muszkatołowej.Jak ktoś lubi także śmietana pasuje
 
na szpinak jest kilka sposobów, ja lubie najbardziej robiony na masełku, czosnek, sól, pieprz i obowiązkowo gałka muszkatałowa. Taki robi za sałatkę.

Lubie tez na wersje obiadową czyli makaron ze szpinakiem w sosie z avokado i bazylii. Kiedys gdzies na internecie dorwałam przepis i bardzo mi posmakował.

Przepyszny również jest w połączeniu z limonką i białym winem.
 
A ja lubie szpinak jak Galaxia z fetą, lub z serem typu bałkańskiego - a kupuję szpinak w kostce w lidlu - mi bardzo smakuje jest fajnie przyprawiony, dodaje do niego cała paczkę bałkana pokrojonego w kostkę, z dwa ząbki czosnku i wcinam z makaronem razowym, lub z grillowaną rybką, albo cyckiem z kury- uwielbiam
A pojawiły się też kurki i jest super sos z kurek, z cebula podsmazoną do tego kurki, sól, pieprz ziołowy, cały pęczek a nawet dwa zielonej pietruchy i smietana, to do makaronu, ryżu, ziemniaków, ja to robię najczęściej z polędwiczką, w sezonie zimowym kurki zastępuję pieczarkami, ale ostatnio jak wcisnęłam kurki to pieczarki marny substytut.
 
Przepis na salceson (oczywiście ciasto;)):
4 jajka;
1 szkl. cukru;
1 szkl. oliwy;
2 szkol. mąki;
1 łyżeczka sody;
2 łyżki kakao;
5 średnich jabłek w kostkę;

Jajka całe utrzepać z 1 szkl. cukru. Dodawać po trochu olej, mąkę, sodę i kakao a na końcu jabłka. piec 50 min. Ja nakładam na mniejszą blaszkę ( tzn. rozmiar mniejszą od standardowej;)) smacznego:)
 
A ja dziś zrobiła swój pierwszy w życiu chlebek wyszedł przepyszny:-) Robi się go bardzo prosto
oto przepis:

1kg mąki pszennej
pół szklanki słonecznik+nasiona lnu (można dodać trochę ziaren dyni) ale wszystkiego razem ma być pół szklanki
pół szklanki otrębów pszenicznych
4 szklanki ciepłej wody
10dkg drożdzy
1 proszek do pieczenia
1 łyżka soli
2 łyżeczki cukru

Połączyć wszystkie składniki razem wymieszać dokładnie i wylać na dużą blachę. Piec ok.1godziny w temp. 180 stopni
 
reklama
reklama
Do góry