reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomysł na obiad

Kinek, to ja pewnie proporcje złe dałam, może za dużo masła...sama nie wiem.

W każdym bąd razie dziś znowu robię te ciacha bo nam baardzo zasmakowały. Nawet Mackowi.
 
reklama
Pewnie za dużo masła :tak:. Ja robiłam w niedzielę i dałam za mało masło i nie rozlały się tak jak za pierwszym razem ...Za trzecim razem wyjdą nam idealnie :-D
 
A my dzis mamy na obiad filety z kurczaka, w sosie ziolowo/smietanowym (Winiary) ze szpinakiem, brokulami i makaronem.

Polecamy, bo jest naprawde pyszne:-)
 
To taka "jednogarnkowa" potrawa ?

Dokladnie, zajmuje cale 20 minut:tak:

Ja gotuje zawsze na 2 dni.
Kroje filety w kostke,
daje pol opakowania szpinaku mrozonego z Hortexu,
dodaje sos Winiary (pomysl na kurczaka w sosie smietanowo/ziolowym) ze smietana i dusze wszystko na patelni, doprawiam troche wegeta.
W miedzyczasie w jednym garnku (z lenistwa) gotuje makaron kokardki z brokulami.
Potem wszystko lacze ze soba w jednym garze;-)
Wszystkiego dodaje wedle uznania, a ostatnio coraz wiecej szpinaku, wtedy sos jest gesciejszy.
 
Murzynek

1/2 szkl wody
kostka masła (lub margaryny jak kto woli)
2 szkl cukru
2 1/2 szkl mąki
4 jajka
6 łyżek kakao
1 1/2 łyżeczki proszku do picz
cukier wanil
czekolada mleczna lub/i bakalie

wykonani

Masło(ew margaryne) + 1/2 szkl wody + cukier+ 4 łyżki kakao+ cukier waniliowy = do garnka,gotować 3 minuty, mieszać!!

Od tego co w garnku odlać troszkę wiecej jak pół szklanki (to bedzie pierwsza polewka) - do szklanki dodać 2 łyzki kakao.

Reszte masy w garnku ostudzić, dodawać po 1 zółtku i ucierac ( ja robotem to robie ale jak ktos ma cierpliwość można ucierać taka pałka do ucierania ;-)), Gdy 4 żółta utarte dodawać make + proszek do piecz (trzeba patrzeć żeby nie było za geste, zależy to od mąki, jak gęste dodać pół szklanki goracej przegotowanej wody!), utrzec,
na końcu ubić piane z białek, i dodac do ciasta, przelać do foremki, i jak już jest w foremce wkłądać do środka kawałeczki czekolady - tak z pół czekolady (lub dodac bakalie jak ktos woli), wstawic do pekarnika 200 stopni na około 1 godzine (sprawdzać!!)

Gdy upieczone a jeszcze ciepłe, porobić dziurki w cieście (patykiem, wykałaczka lub suchym makaronem spagetii), i polać polewą którą mamy w szklance tak żeby ładnie spływała, a na to zetrzeć reszte czekolady

i już
to jest murzyn potrójnie czekoladowy;-) bardzo słodki :tak:

ale oczywiscie mozna robić bez czekolady w srodku i tylko z polewą (bez wiórek czekoladowych) wtedy jest mniej słodki ;-)
 
Lulka, rewelacja :-D:-D:-D
Jutro przyjdę przed kompa z potrzebnymi ingrediencjami i będę tworzyć :-D:-D:-D

Fajny pomysł na udekorowanie potraw na dziecięcym party :tak:
 
reklama
Do góry