reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomysł na świąteczny prezent dla dziecka

Dołączył(a)
12 Grudzień 2014
Postów
2
Hej witajcie! Poszukuje jakiś kreatywnych prezentów! Dość już nudnych przytulanejk i samochodzików! Macie jakieś fajny pomysły? Dzielcie się koniecznie :)
 
reklama
Witaj. kreatywnych prezentów ? myślę , że jest tego troszkę
dla dzieciaczka powyżej 2 latek proponuję play- doh , super fajna zabawa :-) nie koniecznie duże drogie sprzęty tej firmy , wystarczy kilka kolorów plasteliny do tego kilka wyciskaczy jakiś wałek i zabawa na całego dla dziewczynki i chłopczyka , bardzo lubię też dla moich dzieciaczków lego duplo można z nich kombinowac co nie miara , choc tu pewnie każde klocki są dobre byle by oprócz zwykłych klocków miały ciekawe elementy typu okna kółka ludziki itp. reszta w główkach naszych maluchów a mają pomysłów co nie miara co kilka dni zmiana scenariusza raz dom z żoną i mężem , raz posterunek policji , to znów remiza strażacka itp. ,u nas też co kilka dni rusza interaktywna kasa sklepowa + warzywa i owoce zabawki , pieniążki (oczywiście przeznaczone do zabawy ) i wózek sklepowy , kasa oprócz tego , że pełni rolę kasy w super domowym markecie to może nauczyc smyka kolorów , kształtów liczenia itp.poza tym podczas takiej zabawy maluchy uczą się zachowan i zasad panujących w sklepie , ciekawa jest też walizka ze sprzętem medycznym dzieciaki lubią często otwierac gabinet gdzie przyjmują wszystkich domowników albo zwierzątka -pluszaki których chyba każdy maluch ma za dużo , z tych tańszych fajne są puzzle 24 sztuki duże elementy , mogą byc już dla dwulatków z ich ulubionymi bohaterami , malowanki wodne nie brudzące dywanów ;-)no i oczywiście różne gry dostosowane do wieku i zainteresowan , dla maluszków można zacząc od gier pamięciowych - memory - dopasuj pary tu można samemu regulowac ilośc elementów do zapamiętania jak dzieciak opanuje to zwiększamy ilośc.

mam nadzieję , że podrzuciłąm jakiś pomysł ;-)
 
Zależy w jakim wieku dziecko...

Polecam gry planszowe, koniecznie! kooperacyjne, żeby uczyć współpracy a nie rywalizacji
I klocki "clics"

te pierwsze już od 3-4 lat mogą być, tymi drugami bawi się również moja córka młodsza. Jej zabawa przeważnei polega na.... wyjmowaniu klocków z pudełka i rzucaniu
 
Zgadza się,wszystko tak na dobra sprawę zależy od tego w jakim wieku jest dziecko,gry planszowe to dobry pomysł ale dla tych starszych dzieci,dla młodszych polecam kolorowanki oraz klocki z większych elementów.
 
Dokładnie wszystko zależy od wielu dziecka. Dla młodszych proponuję jakieś edukacyjne zabawki... dla starszych planszówki , czy też coś związanego z tym co lubią ... np. jeśli malec lubi malować, to może wartko kupić mu jakieś farbki, itd.:-)
 
Wydaje mi się, że najważniejsze żeby prezent był dobrany do zainteresowań dziecka. NIe wyobrażam sobie dać synkowi czegoś, czego nie zna, albo jakąś zabawkę, która nie jest jego ulubionym bohaterem. Na gwiazdkę w tym roku (ma 3,5 roku) dostał drewnianą kolejkę z wagonami na magnes. Zabawa jest przednia po dziś dzień :)
 
Teraz zbliża się Dzień Dziecka warto pomyśleć o ciekawym prezencie,ja polecam skupić się na ubrankach z bajkowymi motywami,u nas znajdziecie szeroki wybór,warto zerknąć:)
 
Moim zdaniem to ubranka są zawsze dobrym i ciekawym pomysłem na prezent dla dzieci,a akurat tak się składa ze na naszej stronie znajdziecie ich szeroki wybór w rozsądnej cenie,więc warto:)
 
reklama
A ja polecam książki. To chyba najfajniejsze, co z rzeczy materialnych można dać dziecku. Nauka i zabawa a jednym. Takim pewniakiem dla przedszkolaka jest Mikołajek, Bolek i Lolek. Bolka i Lolka jako rodzice znamy z dzieciństwa, to taka Polska bajka, teraz w wersji ksiażkowej, prezentowej idealnie na urodzinki :) BiL_Szalonyposcig.jpg
 

Załączniki

  • BiL_Szalonyposcig.jpg
    BiL_Szalonyposcig.jpg
    35,5 KB · Wyświetleń: 190
Do góry