reklama

Pomysły na domowe sesje zdjęciowe z maluchami :)

Temat na forum 'Moje hobby' rozpoczęty przez Majorka636, 7 Marzec 2013.

1. Majorka636

Majorka636 Zaciekawiona BB

Hej! Wiem że temat o fotografii już jest, ale pomyślałam że fajnie byłoby stworzyć topic z naszymi pomysłami na sesje domowe, takie "zbliżone" do tych studyjnych. Ja jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o fotografię, zawsze robiłam fotki kompaktem, ale niedawno kupiłam sobie lustrzankę - doszłam do wniosku że wolę wydać te 2tysiące, bo jedna sesja w studio kosztuje 500zł, a ja chciałabym takie studyjne robić średnio raz na 3 miesiące, więc szybko się zwróci :)
    Nie powiem, efekt nie jest taki mega łał, jak od fotografa, ale troszkę pomysłowości i wychodzą naprawdę fajne fotki :)

Moje pomysły:

1. Dzidziuś leżący w koszyku wyłożonym szalem, przed koszykiem główka kapusty i kilka rozrzuconych liści. Dzidziuś na głowie również ma liść kapusty :) - wyszło ekstra!

2. Dzidziuś leży buziaczkiem na rękawicach bokserskich, zdjęcie robione od dołu - wygląda jak mały bokser.

3. Dzidziuś siedzący w dużym garnku, zjadający trzepaczkę do jajek, na głowie ma czapkę kucharską (ja wycięłam ją z kawałka papieru)

4. Dzidziuś włożony w kawałek przezroczystego materiału - firanka, duży kawałek organzy. Jedna osoba podnosi dzidziusia w materiale - małe wygląda jakby wisiało (poziom) w kokonie - super efekt! Dodatkowo mojemu bardzo się podobało - mam wrażenie że skojarzyło mu się z bujaniem w brzuszku, bo pozycja też jest taka troszkę "złożona".

5. Golas w ciekawej czapie wyglądający z pudełka (jeśli już troszkę podnosi główkę) lub leżący w pudełku (zwykłe pudełko, np. po pomaranczach).

6. Tata podnoszący gołego dzidziusia do góry (dzidziuś na rękach, poziomo, bokiem do fotografa). Tata podnosi do góry, tak że widać tylko jego duże dłonie i kawałek rąk.

7. Makra - zawinąć dzidziusiowi nóżkę lub dwie (w zależności od ruchliwości modela) w szal - stópka w szalu wygląda na zdjęciu uroczo.
    Zawinąć całego dzidzusia, tak że widać tylko oczy i uśmiech. Też słodko :)

Zapraszam do redagowania ciągu dalszego :)
    Takie foty są naprawdę super - a dodatkowo dla mojego Julka to fajna zabawa z Mamą, a dla mnie chwila relaksu, nie muszę go nosić, zabawiać, bujać, on ma radochę a ja robię to co przynosi mi frajdę :)
    Obecnie Julo ma 3 miesiące.

2. maddlena

maddlena Fanka BB :)

super pomysły.szkoda,że sama na nie wpadłam!:cool:Bardzo lubię robić zdjęcia.

3. reklama
  4. Majorka636

Na zdjęcia dzieciaków nigdy nie jest za późno :)
    A poza tym widzę że kolejne maleństwo w drodze więc można nadrobić :D

5. maddlena

maddlena Fanka BB :)

Tak będę kombinować z dwójką. Co prawda nie mam lustrzanki, ale mam kompakta z merazoomem 30x, wię też można uzyskać niezłe fotki.

6. PINKA25

PINKA25 mama razy DWA;-)

pochwal sie fotkami jak wyszły....

7. Majorka636

Proszę bardzo, kilka moich foteczek.
    Tak jak mówiłam - nie jestem żadnym fotografem, jestem tylko i wyłącznie mamą, która foci swoje dziecko z każdej strony :)

czarno-biale.jpg kwiatki.jpg mniejsze1.jpg wilczek1.jpg z photoshopem.jpg JULOPS.jpg julu.jpg kapustaaa.jpg

8. zuzika

zuzika Aktywna w BB

Jak na amatorkę to naprawdę świetne fotki!:) Też uwielbiam fotografowac swoje dzieciaki choc już nie są niemowlaczkami;)

9. PINKA25

PINKA25 mama razy DWA;-)

Majorka- synus uroczy !!! a moje serce skradla fotka z ta czapką lisa??? na biebieskim tle z tyłu;-)

ja tez amatorka napoczatki klikałam dlasibie potem zrobiłam jeden drugiej i trzeciej koleżance i tak sie teraz roznioslo ze jak sie komus podoba to klikam zdjecia za drobną opłatą co by sobie zwrócisz koszty związne z uzyciem materialów i czasami zeby na przysłowiowe waciki starczyło

10. reklama
  11. bogusia1975

bogusia1975 Początkująca w BB

Bardzo fajne, słodki dzieciaczek. Gratuluję udanej sesji! :)

12. natki3

natki3 Zaciekawiona BB

fajne takie zdjęcia :), ale tak sobie myślę, ze nieraz może lepiej nie przebierać dziecko tylko dobrze dobrać światło, miejsce i robić naturalne zdjęcia.

Ja jestem fotografem, ale tez mamą i swoim dzieciom najczęściej robię naturalne zdjęcia.
    Na blogu nie mam aktualnych zdjeć, ale jak z bloga wejdziecie na facebooka mojego to znajdziecie tam dużo zdjęć włąśnie takich naturalnych :) - zapaszam :)

A tu tylko kilka z nich - zwykłe zdjęcie, bez doświetlania tylko zrobione na tle firanki - światło z tyłu:

A to po prostu w lesie :)

no i uważajcie tez na ujęcia
    to 2 zdjecia zrobione w tym samym dniu, temu samemu dziecku- na przebieraku ;)

DO tych zdjęć nie używałam niczego poza aparatem- czyli bez lamp, teł itp.

Ostatnia edycja: 21 Marzec 2013

Poleć forum