reklama

Pomysły na II śniadanie dla 11-miesięcznego malucha...?

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez kinga205, 11 Luty 2013.

1. kinga205

kinga205 Początkująca w BB

:confused: Może podpowie mi ktoś jakieś pomysły na II śniadanko dla mojej córy..?

2. Ciocia_klocia

Ciocia_klocia Aktywna w BB

Hmm ja swoim dawałam owoce (jabłka w kawałkach, banany, śliwki) albo ze dwie, lekkie kanapki - z szynką gotowaną i pomidorem/ogórkiem na ciemnym chlebku najlepiej. Oczywiście, skład kanapek był zmienny, bo szybko się nudziły. W pewnym momencie królowały u nas pasty - jajeczne, rybne itp. Czasem dawałam chrupki kukurydziane albo jakieś herbatniki - chociaż to częściej na podwieczorek. Owoce też można modyfikować np. dawać z jogurtem naturalnym albo serkiem homogenizowany. Kiedyś wybierałam jogurt taki z zielonym wieczkiem, teraz sięgam po serki, jogurty z duchem "Bieluchem" na opakowaniu - te serki mają taką konsystencję homogenizowanego, więc pasują do owoców.

3. reklama
  4. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

mogą być kremy zbożowe na bazie np. kaszy np. jaglanej, gotuje się kaszę jaglaną a następnie miksuje z niewielką ilością wrzątku i owocami, może być owsianka, może być jogurt z owocami, budyń, omlet z warzywami

Poleć forum