reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomysly na imiona naszych lwiatek ??

Kasiu, no może masz rację... Może przesadzam z tego typu obiekcjami;-) Ale to pewnie też dlatego, że zawsze chciałam mieć Franka i Zosię (tak na marginesie Zosia to babcia męża a Franek to jej brat, ale mój wybór się dokonał długo przed tym, jak zaczęłam się spotykać z małżem moim). Więc mi ten - bądź co bądź bardzo ładny - Maciuś jakoś nie leży. No ale jest jeszcze masa czasu:tak:
 
reklama
nasze typy imion to:
dziewczynka - Hania lub Liliana
chłopiec - Tymon
mąż najchetniej dla chłopca chcialby Zbyszek, ale mu ten pomysł wybilam z glowy;-)
 
chrobek ja też rozważam imię Tymon, bo na Dominika M się nie zgodzi:-D także Tymon albo Ignacy, jak chłopczyk będzie-to na chwilę obecną:-D
 
ja dla dziewczynek poki co mam wybranych 20 imion ktore mi sie podobają :eek: pójdą jeszcze do segregacji i negocjacji do mojego M choć najbardziej jestem nastawiona na Aurelie o ktorej on nie chce słyszeć bo chce jakies imiona żeby można było zdrobnić a dla chłopca jakoś tylko jedno znalazłam które mi sie baaardzo podoba Maksymilian
 
U nas postanowione, dziewczynka Hania Marianna a chłopiec M chce Tadeusz a ja Janko :)
Szkoda ze Hania stała się tak bardzo popularna,a ja chcialam klasycznie i oryginalnie-miałam babcie hanie i prababcie Marianne więc imiona dla dziewczynek były wybrane od lat :) z chłopcem jest problem bo to co ładnie brzmi po polsku, po francusku jest nie do użycia (tzn wg M) np. Po pradziadku chciałam Antoni, a M kategorycznie odmawia heh. Poza tym uparł się na typowo polskie imię (z czego jestem bardzo dumna ^^)
 
Ja znalazłam bardzo dużo imion dla dziewczynek, myślałam o Mariannie, albo po babciach Maria Anneli, ale dla chłopców w ogóle nie mam pomysłu. Chciałabym żeby imię było, w miarę możliwości, tak samo zapisywane i podobnie wymawiane po polsku i po fińsku. Nie chciałabym dawać imienia typowo polskiego jak Bożydar lub typowo fińskiego jak Yrjö, którego dziadkowie nie bedą w stanie poprawnie wypowiedzieć.

Mój mąż, już dawno temu, zachwycił się nazwą pewnego polskiego miasta i wymyślił, że bedzie to najlepsze imię dla syna. Teraz też mu się przypomniało - tylko Wałbrzych!
 
reklama
Do góry