reklama

Pomysły na obiady

Temat na forum 'Dzieci urodzone we wrześniu 2007' rozpoczęty przez majandra, 14 Luty 2009.

1. majandra

majandra Mamusia Maciusia 17/08/07

Ponieważ wiele z nas nie ma pomysłu co serwować rodzince na obiad zakładam ten wątek, abyśmy mogły wymieniać się pomysłami.:tak::-) Kto pierwszy?;-)

2. etka99

etka99 Czerwcowe Mamy 2005

Może już znacie ten przepis ale moje dzieci je uwielbiają a Bartkowi środek tylko daję ;-)

Rybne kotleciki

1 kg filetów rybnych
    cytryna,kajzerka
    1/2 szkl.mleka
    1 jajko
    pęczek szczypiorku i koperku
    przyprawa do Ryb
    tarta bułka
    olej do smażenia
    pieprz

Filety podgotować albo wsadzić na parę minut do mokrofalówki żeby były miękkie.Obmyć,wysuszyć,skropić sokiem z cytryny,oprószyć przyprawą do ryb,odstawić na godzinę w chłodne miejsce.Bułkę namoczyć w mleku,odcisnąć,dodać doryby z posiekanym koperkiem i szxzypiorkiem,wbić jajko,masę dokładnie wyrobić,przyprawić jeszcze przyprawą do ryb i popieprzyć.Z masy formować kotlety,panierować w bułce tartej,kłaść na patelnię z dużą ilością dobrze rozgrzanego oleju,smażyć z dwóch stron na rumiano.

3. reklama
  4. ruda-iza

ruda-iza wrzesień '07 grudzień '12

Wątek rewelacja!
    Mam wielkie problemy z obiadami bo pracuję i nigdy nie mam czasu na robienie obiadów. Dla małego zawsze gotowałam obiady, żeby nie dawać mu wymyślnych sztucznych przypraw ale ku mojemu zaskoczeniu straszliwie się domaga tego samego co my jemy. Dziś robiłam potrawkę z cukinią i mały włomotał mi pół tallerza. Nawet przeciwnik takich wynalazków jak mój mąż dostał dokładkę. A danie robiłam niecałe pół godzinki :)
    Potrawka z cukinii
    Pierś z kurczaka
    cukinia
    cebula
    marchew
    carry, sól, pieprz
    oliwa

Obsmażyć na oliwie pokrojoną w kostkę pierś z kurczaka, dodać pokrojoną w kostkę cebulkę i starkowaną marchewkę. Dusić pod przykryciem aż cebulka się lekko zeszkli. Następnie dodać obraną, pokrojoną w kostkę cukinię. Doprawić solą, pieprzem i curry. Dusić aż cukinia będzie miękka, można dodać troszkę wody.
    Podawać z ryżem na sypko z dodatkiem kurkumy.

5. asiek1000

asiek1000 mama Juli & Leny

a moze ma ktos dobry przepis na sos do spaghetti ale nie takie oszukany z torebki :-)\

a na kotleciki rybne napewno sie skusze

6. donkat

donkat Fanka BB :)

sos mojej roboty:

podsmazam cebulke, dodaje mieso mielone, przyprawy, to wszystko sie dusi jakis czas, az mieso przestanie byc surowe. nastepniej dodaje koncentrat/ sok pomidorowy, zagotuje, zaprawiam maka i smeitana i gotowe;-)

7. majandra

majandra Mamusia Maciusia 17/08/07

Ja troszkę inaczej robię ten sos, bo daję pomidory z puszki i cebulkę startą na drobno dodaję już do prawie gotowego dania. I czasem daję tez trochę marchewki.

8. hruda

hruda Fanka BB :)

A dla odmiany polecam miesko mielone zamienic zwyklym Tofu - pyszne! Ja i Stasio zajadalismy z mgla na oczach heheh
    I ja nie zabielam smietana.

9. asiek1000

asiek1000 mama Juli & Leny

ja nie wiem co to Tofu:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:

10. reklama
  11. hruda

hruda Fanka BB :)

[
    Tofu to taki twarozek sojowy. Cytuje: Tofu jest bogatym źródłem pełnowartościowego białka, roślinnych tłuszczów nienasyconych i wielu witamin Tofu jest niskokaloryczny i nie zawiera cholesterolu. Częsty składnik oryginalnych potraw orientalnych i kuchni europejskiej, dań mięsnych i wegetariańskich
    Po odpowiednim przygotowaniu ( w potrawach) smakuje jak miesko. Znajdziesz go w marketach na polkach "wegetariankisch"!

12. 30Agulka

30Agulka Wrześniowe mamy'07

Ja lubię eksperymentować w kuchni i wymysliłam pyszna jak dla nas zupke z mielonego mięska.

Na wrzątek wrzucamy rozdrobnione mięso mielone, po 5 min dokładam włoszczyznę pokrojona w paski czyli marchewki, pietruchę, seler i por. Po około 10 minutach dodaje ziemniaki w kostkę pokrojone, doprawiam przyprawami: wegeta, pieprz ziołowy,sól liść laurowy, ziele angielskie, oraz bazylię. My się zajadamy.

Poleć forum