reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomysły na obiady

reklama
Ja często robię pieczarki (kapelusze) nadziewane serem żółtym (można nadziewać w sumie wszystkim co ma się w domu, ale trzeba wcześniej to poddusić lub podsmażyć) i zapiekane w piekarniku. Trzeba wcześniej posmarować blaszkę olejem oraz pieczarki w panierce z jajka i bułki tartej lub mąki (jak kotlety) i smażone na patelni.
 
moj P lubi nalesniki z nadzieniem pieczrkowym, a'la krokiety. poza tym zupa pieczarkowa, sos, mozna tez poddusic z cebulka do drugiego dania, wykorzystac do zapiekanek
 
Ja robię tak: Ścieram pieczarki na tarce, kroję ziemniaczki w kosteczkę, włoszczyznę w paski i dodaję do rosołu . Doprawiam do smaku, zabielam troszkę jogurtem. Ot, cała filozofia.;-):-)
 
jutro zrobie zobaczym jak wyjdzie
a to jogurtem tez mozna zupy zabielac takim normalnym naturalnym? mieszazs go z maka czy jak, no ja to azwsze smietana
 
hehehe

Brukselka ala pommes frites
składniki

  • 1 kg brukselki
  • oliwa z oliwek
  • sól biała
Sposób przygotowania

  1. Na blasze umieścić obrane i wypłukane brukselki.
  2. Rozgrzać piec do 180 C.
  3. Spryskać brukselki oliwą i posolić.
  4. Piec aż staną się chrupiące.
ZUPA Z BRUKSELKI

składniki

  • 40 g brukselki
  • 1 ,2 litra bulionu warzywnego
  • 100 ml smietany kremowki lub jogort naturalny
  • 2 llyzki oleju
  • sok z cytryny
  • sol
  • pieprz
Sposób przygotowania

  1. Cebulke drobno posiekac i zeszklic na oleju nastepnie dodac brukselke zalac wszystko goracym bulionem zagotowac i potrzymac na ogniu wolnym ok 20 minut.
  2. Zupe zestawic z ognia przestudzic i zmiksowac dodac smietany, doprawic sokiem z cytryny, sola, pieprzem (do smaku)
  3. Zupke podgrzac i gotowe SMACZNEGO!!!
ZUPA Z BRUKSELKI II

SKŁADNIKI:
300 g brukselki
1 marchew
kawałek selera
kawałek pora
2 - 3 szklanki rosołu
30 g masła i łyżka mąki - na zasmażkę, pominęłam
0,5 szklanki śmietany
1 - 2 żółtka
sól, pieprz

WYKONANIE:
1. Warzywa oczyścić i opłukać. Włoszczyznę podzielić na mniejsze kawałki, zalać
rosołem i gotować 20 - 25 minut. W połowie dodać brukselkę.
2. Odłożyć kilka główek brukselki do dekoracji, resztę warzyw zmiksować.
3. Masło rozetrzeć z mąką, zalać małą ilością zupy, dodać do garnka i zagotować
- ten punkt pominęłam. Lubię beszamel, ale nie w zupie.
4. Śmietanę rozkłócić z żółtkami, zaparzyć niewielką ilością zupy, wlać powoli
do garnka, cały czas mieszając.
5. Doprawić do smaku solą i pieprzem.
6. Zupę podawać ozdobioną główkami brukselki (ozdoba tonie!) i posypaną
grzankami (jeśli nie zapomni się kupić chleba na te grzanki.)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry