reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomysły na obiady

reklama
O jak dobrze że mi przypomniałyście o tym programie:-) ogladałam odcinek w którym robiły pierogi i chodzą za mnie pieczone z boczniaczkami;-) jak znajde wszystkie składniki to jutro spróbuje zrobić:tak:
 
placki zrobione i powiem tak maja całkiem inny smak niż normalne placki ale dobre nawet są mi smakowały a co najważniejsze maja dużo mniej kalorii niż normalne Oli średnio smakowały Mateusz nawet nie spróbował a znając gusta D nie będą mu smakowały....
a oto przepis

Na placki:
1 kg ziemniaków
1 cebula
1 ząbek czosnku
garść liści świeżego majeranku (ja dałam taki z torebki)
1 małe jajko
sól, pieprz
olej rzepakowy do wysmarowania blachy (ja smarowałam zwykłym )

Na sos:
1 jogurt niskotłuszczowy (ja użyłam jogurtu naturalnego Bakoma)
1 łyżeczka chrzanu (ja dałam prawie 3 łużeczki zeby miało bardziej wyrazisty smak)
sól i pieprz

Ziemniaki zetrzeć na grubych oczkach. Cebulę zetrzeć na tarce o drobnych oczkach. Do ziemniaków i cebuli dodać jajko, wyciśnięty czosnek i przyprawy, dobrze wymieszać. Blachę wyłożyć papierem do pieczenia i posmarować olejem rzepakowym. Na posmarowany papier nakładamy łyżką zgrabne placki ziemniaczane, smarujemy je olejem rzepakowym. Zapiekać w piekarniku nagrzanym do 200 stopni przez 25 minut. Przygotować sos. Jogurt wymieszać z chrzanem, solą i pieprzem. Upieczone placki ziemniaczane podawać z sosem chrzanowym.
Tradycyjna porcja placków ma 612 kcal, nasza wersja ma 270 kcal.
 
Monia chciŁAś to masz
ŚLEDZIK POD PIERZYNKĄ

Śledzik solony(jak za mocno to troszkę wymoczyć)
cebulka
ziemniaczki utarte na tarce duże oczka
majonez cieniutko
jajka ugotowane starte na tarce duże oczka
majonez cieniutko
marchewka ugotowana starta na tarce duże oczka
majonez cieniutko
jajka ugotowane starte na tarce duże oczka
majonez cieniutko
marchewka ugotowana starta na tarce duże oczka
 
Moja dzisiejsza szybka zupka.. niby gulaszowa po mojemu

Miesko gluaszowe podsmażone,zalane wodą jak juz podpieczone, do tego 2 słoiczki fasoli białej, por w plastry, koncentrat pomidorowy, 4 pieczarki ( bo tyle miałam, ale ogromne), 3 ogórki kiszone w kostke, przyprawa do flaków i gluaszu, na koniec makaron z 1 zupki chińskiej, mocno pokruszony... zaciągnięte mąką......PYCHA
 
reklama
Do góry