reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomysły na obiady

reklama
Osobiscie lubię rzeczy mietowe, ale bedąc we Włoszech byłam czasami zmuszona napic sięsoku mietowego- wówczas kojarzyło mi sieto z piciem " Ludwika" i od tamtej pory mam awersjędo soku mietowego. POzostałe rzeczy, jak najbardziej z mietą.AGULKA dawaj przepis bedziemy smakować:)
 
MIĘTOWO-CZEKOLADOWA BŁOGOŚĆ

Składniki:

2,5 szklanki mąki
1,5 szklanki cukru
30 dag masła
20 dag czekolady deserowej
6 jajek
4 jabłka
paczka cukru waniliowego
4 łyżeczki proszku do pieczenia
10 torebek mięty ekspresowej / suszona mięta

Przygotowanie:
Utrzyj masło z cukrem i cukrem waniliowym, a następnie dodawaj po jednym jajku, dokładnie ucierając. Dodaj mąkę i miętę ( suchą) oraz proszek do pieczenia. Zetrzyj jabłka i dodaj pokrojona czekoladę. Wszystko wymieszaj i przełóż do tortownicy lub podłużnej długiej blachy. Piecz 60 min w 160 st.C
 
Ostatnia edycja:
Może to nie ten wątek ale wrzucę. Czyta się smakowicie i na zdjęciu ( w gazecie ) tez mniam, mniam....

EGZOTYCZNA PYCHOTKA

Składniki:
3 pomarańcze lub 10 duzych mandarynek
szklanka zmielonych migdałów
szklanka cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
6 jajek

dekoracja:

1 pomarańcza
10dkg cukru pudru
2 łyzki wody

Przygotowanie:
Ugotuj całe pomarańcze/mandarynki ze skórka. Kiedy będą w miarę miękkie, przestudź i zmiksuj na papkę. Następnie dodaj pozostałe składniki i dokładnie wymieszaj. Wysmaruj tortownice masłem, a na dnie połóż pergamin. przelej masę do formy, piecz przez 60 min w 190st.C. wymieszaj gorącą wodę z cukrem pudrem i polej ciasto, na lukier poukładaj kawałki pomarańczy.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Placek miętowy nienajgorszy,a te placki ziemniaczane+przesmażona cebulka... Pychotka!! Nawet Mateusz zajadał się,a on jest zdecydowanie pyrczany
 
Do góry