reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomysły na obiady

reklama
Może już znacie ten przepis ale moje dzieci je uwielbiają a Bartkowi środek tylko daję ;-)

Rybne kotleciki

1 kg filetów rybnych
cytryna,kajzerka
1/2 szkl.mleka
1 jajko
pęczek szczypiorku i koperku
przyprawa do Ryb
tarta bułka
olej do smażenia
pieprz

Filety podgotować albo wsadzić na parę minut do mokrofalówki żeby były miękkie.Obmyć,wysuszyć,skropić sokiem z cytryny,oprószyć przyprawą do ryb,odstawić na godzinę w chłodne miejsce.Bułkę namoczyć w mleku,odcisnąć,dodać doryby z posiekanym koperkiem i szxzypiorkiem,wbić jajko,masę dokładnie wyrobić,przyprawić jeszcze przyprawą do ryb i popieprzyć.Z masy formować kotlety,panierować w bułce tartej,kłaść na patelnię z dużą ilością dobrze rozgrzanego oleju,smażyć z dwóch stron na rumiano.

URL%5D
 
Wątek rewelacja!
Mam wielkie problemy z obiadami bo pracuję i nigdy nie mam czasu na robienie obiadów. Dla małego zawsze gotowałam obiady, żeby nie dawać mu wymyślnych sztucznych przypraw ale ku mojemu zaskoczeniu straszliwie się domaga tego samego co my jemy. Dziś robiłam potrawkę z cukinią i mały włomotał mi pół tallerza. Nawet przeciwnik takich wynalazków jak mój mąż dostał dokładkę. A danie robiłam niecałe pół godzinki :)
Potrawka z cukinii
Pierś z kurczaka
cukinia
cebula
marchew
carry, sól, pieprz
oliwa

Obsmażyć na oliwie pokrojoną w kostkę pierś z kurczaka, dodać pokrojoną w kostkę cebulkę i starkowaną marchewkę. Dusić pod przykryciem aż cebulka się lekko zeszkli. Następnie dodać obraną, pokrojoną w kostkę cukinię. Doprawić solą, pieprzem i curry. Dusić aż cukinia będzie miękka, można dodać troszkę wody.
Podawać z ryżem na sypko z dodatkiem kurkumy.
 
a moze ma ktos dobry przepis na sos do spaghetti ale nie takie oszukany z torebki :-)\

a na kotleciki rybne napewno sie skusze
 
a moze ma ktos dobry przepis na sos do spaghetti ale nie takie oszukany z torebki :-)\

sos mojej roboty:

podsmazam cebulke, dodaje mieso mielone, przyprawy, to wszystko sie dusi jakis czas, az mieso przestanie byc surowe. nastepniej dodaje koncentrat/ sok pomidorowy, zagotuje, zaprawiam maka i smeitana i gotowe;-)
 
Ja troszkę inaczej robię ten sos, bo daję pomidory z puszki i cebulkę startą na drobno dodaję już do prawie gotowego dania. I czasem daję tez trochę marchewki.
 
a moze ma ktos dobry przepis na sos do spaghetti ale nie takie oszukany z torebki :-)\

a na kotleciki rybne napewno sie skusze

sos mojej roboty:

podsmazam cebulke, dodaje mieso mielone, przyprawy, to wszystko sie dusi jakis czas, az mieso przestanie byc surowe. nastepniej dodaje koncentrat/ sok pomidorowy, zagotuje, zaprawiam maka i smeitana i gotowe;-)
A dla odmiany polecam miesko mielone zamienic zwyklym Tofu - pyszne! Ja i Stasio zajadalismy z mgla na oczach heheh
I ja nie zabielam smietana.
 
[
ja nie wiem co to Tofu:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
Tofu to taki twarozek sojowy. Cytuje: Tofu jest bogatym źródłem pełnowartościowego białka, roślinnych tłuszczów nienasyconych i wielu witamin Tofu jest niskokaloryczny i nie zawiera cholesterolu. Częsty składnik oryginalnych potraw orientalnych i kuchni europejskiej, dań mięsnych i wegetariańskich
Po odpowiednim przygotowaniu ( w potrawach) smakuje jak miesko. Znajdziesz go w marketach na polkach "wegetariankisch"!
 
reklama
Ja lubię eksperymentować w kuchni i wymysliłam pyszna jak dla nas zupke z mielonego mięska.

Na wrzątek wrzucamy rozdrobnione mięso mielone, po 5 min dokładam włoszczyznę pokrojona w paski czyli marchewki, pietruchę, seler i por. Po około 10 minutach dodaje ziemniaki w kostkę pokrojone, doprawiam przyprawami: wegeta, pieprz ziołowy,sól liść laurowy, ziele angielskie, oraz bazylię. My się zajadamy.
 
Do góry