reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomysły na ROCZEK naszych Milusińskich :)

Kamlotko super sukieneczka, my mamy dwie bo w maju bylismy na komuni i na chrzcinach wiec chyba cos wybiore.A co do imprezy na roczek to nie bedzie to cos duzego, chcialam spedzic ten dzien tylko w trojke, kupic fajnego torta a potem chcialam jechac z Amelka bo takiego parku rozrywki, tam sa zwierzatka i rozne atrakcje dla maluszkow, ale moj luby sie nie zgadza, wiec musimy zaprosic jego rodzine, bo moja jest w PL.Bedzie 13osob sami najblizsi.Tort, jakies ciasto i mufinki upieke,obiadek ale jeszcze nie mam pomyslu co dla tylu osob ugotowac, jak pogoda dopiesze to bedzie grill, baloniki ,serpentynki itp.A na ta wyspe z parkiem pojedziemy kilka dni pozniej, niech dziecko ma rozrywke w koncu to jej swieto a nie doroslych.Co do prezentow, to ja chce kupic niuni taki nocniczek grajacy z fisher price ale narazie nie moge nigdzie dostac, a co rodzinka kupi to nie wiem , pewnie dadza pieniazki.Nawet lepiej to wplacimy na niuni konto, niech sobie zbiera.
 
reklama
Ja to raczej nei jestem za imprezkami na 1 roczek :-) To dlatego,ze to sa raczej imprezki dla rodziny i znajomych niz dla dzieci. Bylam na takich kilku i w domach iw lokalach i jakos nie spodobaly mi sie, bo dzieci szly na drugi plan... I takie maluchy nawet nie kumaja o co chodzi... Na 2 urodzinki to co innego.. :-)
Ja zrobie bardzo skromne tylko dla najblizszych.. chyba, ze cos mi sie zmieni do 19 lipca . Imprezke to ja moge zrobic ale pt. pierwsza rocznica pordu hehe i zaprosci znajomych
 
Ja to raczej nei jestem za imprezkami na 1 roczek :-) To dlatego,ze to sa raczej imprezki dla rodziny i znajomych niz dla dzieci. Bylam na takich kilku i w domach iw lokalach i jakos nie spodobaly mi sie, bo dzieci szly na drugi plan... I takie maluchy nawet nie kumaja o co chodzi... Na 2 urodzinki to co innego.. :-)
Ja zrobie bardzo skromne tylko dla najblizszych.. chyba, ze cos mi sie zmieni do 19 lipca . Imprezke to ja moge zrobic ale pt. pierwsza rocznica pordu hehe i zaprosci znajomych
U nas byli tylko chrzestni , babcia i my, no i kuzynostwo , co na pewno sprawiło małemu dużo radości, bo ich uwielbia zwłaszcza ,że bawią się z nim i robią to co on chce! A zapomniałabym najlepsza zabawą było dla niego śpiewanie sto lat , chyba się nawet posikał ze śmiechu!
 
No to teraz ja powiem o moich planach i prezentach które dostał Tomi i co było prezentem trafionym, a co nie.
PLANY:
Chyba będą 2 imprezy:
1- Dla babć i prababć (w domku, torcik autko, ciepła kolacja) - 9 osób
2- Dla cioć, wujków i dzieci + znajomi z dziećmi (na ogrodzie, zabawy z nagrodami dla dzieci, basen+zjeżdżalnia, tort boisko, ewentualnie kanapeczki + 2 sałatki w formie szwedzkiego stołu)

PREZENTY, które Tomi dostał na roczek:
- Duża ciężarówa-wywrotka (mógł w niej usiąść, często w niej siadał a my go do siebie odpychaliśmy, fajnie się bawił, teraz wozi w niej Adama)
- Jeździk (w okolicy 2 lat sprawiał mu najwięcej radości, do teraz na nim śmiga, bardzo go lubi)
- Szczeniaczek uczniaczek (bez rewelki)
- Lala szmaciana zuzia (czasem go najdzie ochota, żeby się nią pobawić, np. jak mu brakuje księżniczki w zamku z klocków)
- Klocki (typu Duplo tyle, że innej firmy... Dopiero teraz to dla niego najlepsza zabawa... potrafi 2 godziny budować zamek, schody itp...)
- pociąg do ciągnięcia za sobą na sznurku (swego czasu bardzo go lubił, co rusz odczepiał mu się wagon i trzeba było mu go montować :))
- traktorek z rolnikiem i 4 zwierzątkami w przyczepie wydającymi odpowiednie dźwięki po wsadzeniu na odpowiednie miejsce (uczy dzźwięków zwierzątek + dopasowanie kształtów)
.... kurczę więcej nie pamiętam...
- bardzo lubił osiołka na biegunach - ale jak miał 1,5 roku go dostał.
- lubił też zjeżdżac na zjeżdżalni takiej małej plastikowej niecały 1m wysokości - stała u niego w pokoju...

PREZENTY, które chciałabym dla Adama i Tomka
- Huśtawka IKEA | Zabawki | Aktywność ruchowa | SVÄVA | Huśtawka <-pisze, ze od 3 lat... ale jako wspolny prezent mogła by być
- Układanki typu Układanki dla najmłodszych - Zig Zag. Dzikie zwierzęta - zabawki - sklep internetowy Merlin.pl
Więcej pomysłów nie mam :/

Teraz znalazłam Wyniki wyszukiwania "patryk" w dziale Zabawki / Naśladowanie dorosłych, wyników 21 - Merlin.pl ale czad!!! Mój Tomi by chyba oci... zwariował :D
 
my robimy skromnie, dziadkowie, pradziadek i chrzesni. wszedzie mnowstwo balonow, jakies salatki, miesko, tort i moje ciasta.
co do prezentow to rowerek typu trycykl od jednych dziadkow, od drugich kaska, od chrzestnej nie wiem, od chrzestnego takie cos
http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/3474138/c_1/1|category_root|Toys+and+games|14417629.htm
od nas http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/0474636/c_1/1|category_root|Toys+and+games|14417629.htm
i jednorozec na biegunach.
 
Co do rowerków takich 3 kołowych z pedałami przy kółku - jeszcze nie widziałam dziecka na moim osiedlu (ani nigdzie gdzie przebywam), które by jeździło na takim rowerku. Owszem mamusie pchają swoje dzieciaczki, wszystko jest pięknie, ale dzieci nie są w stanie pedałować tymi swoimi nóziami. a biorac pod uwagę, że tam żadnego przełożenia nie ma, że jeden obrót nóżek to jeden obrót takiego małego gó...anego kółeczka to naprawdę nei jest to łatwa sprawa gdziekolwiek na tym zajechać. Mój Tomi jak miał może z półtorej roku dostał taki rowerek LAK MAGIC - producent rowerw dziecicych MAGIC z napdem na acuch Te rowerki mają łańcuch. Tak jak zalecają ortopedzi pedały sa prawie pionowo pod biodrami. Pozycja jaką przyjmują dzieciaczki w tyych rowerkach z pedałami przy przednim kole nie jest zalecana przez ortopedów. Osobiście uważam, że na takim rowerku dziecku łatwiej załapać o co chodzi z tymi pedałami :)
A co sądzicie o takich Rowerki biegowe Puky, LIKEaBIKE, Kettler, EarlyRider, Ridgeback, Micro rowerkach bez pedałów... to już dla starszych dzieciaków... ale chyba fajnie uczą utrzymywać równowagę nie??
 
U nas też imprezka będzie skromna, dziadkowie, chrześni i pradziadkowie ( o ile będą się dobrze czuli). Danie na ciepło, torcik na deser i zimna płyta. Balony muszą być bo Tomiś je uwielbia.
Od części osób dostaniemy kaskę, reszcie zrobiłam listę prezentów ;-) Bo każdy przychodził i pytał co by kupić a uważam, że lepiej powiedzieć niż żeby dostał kolenego misia.
Mi się podobają:
IKEA NAMIOT Z TUNELEM SUPER ZABAWA PREZENT (1068775028) - Aukcje internetowe Allegro, albo w wersji osobnej, mały już parę razy przechodził przez tunel a domki mu się coraz bardziej podobają
BASEN BASENIK BRODZIK MUCHOMOREK OKAZJA (1077981423) - Aukcje internetowe Allegro potrzebuję małego basenika na działkę lub balkon, czegoś w tym stylu
Nie mamy też zabawki w której trzeba dopasowywać kształty, typu "garnuszek na klocuszek", oczywiście nie koniecznie z FP

Ewa w Niemczech te rowerki z Puky są bardzo popularne, szczerze to nie widziałam dziecka które by jeżdziło na takim co ma pedały w przednim kole, za to na tych bez śmigają ciągle, my napewno też się w taki zaopatrzymy za jakiś czas
 
reklama
Do góry