reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomysły na ŚNIADANIA i KOLACJE

sylwia.m super pomysl wiedzialam o czyms takim ale zapomnialam i wlansi eo cos takie mi chodzi smaczne szybkie w robocie i malo zmywania :-D

dzieki i pozdrawiam
jak macie cos takiego jeszcze to piszcie
 
reklama
U nas są też czasem leniwe, szybciutko się robi, a jak się komuś nie chce blatu brudzić to zawsze można więcej zrobić i do zamrażalnika na następny raz.
Omlet z dżemem, kremem czekoladowym, serkiem waniliowym, cukrem, ketchupem (oczywiście do wyboru ;-):-p) Też zawsze znika każda ilość :tak:
 
Ja też robię kromeczki bułki w jajku, a potem smaruję dżemem. Poza tym jeszcze płatki czekoladowe z mlekiem, chlebek z Almette ogórkowym (uwielbia kiszone ogórki), jajecznica, omlet, kabanos drobiowy zagryzany chlebkiem, chlebek z miodkiem.
 
ech... tosty francuskie... :) sama uwielbiam, moja ksiezniczka uwielbia, wiec kroluja na sniadanie :) ostatnio na pikantnie zdecydowanie :) jak mamy ochote, to wycinamy je najpierw w rozne wzorki. no i niesmiertelne jajka na miekko obowiazkowo. a jak omlet to z serem zoltym. czyli nic oryginalnego, ale za to wszystko smaczne :)
 
dzieki wielkie za pomysly,
mam pewne pytanie i mysle ze dla niektorych z was jest ono glupie,
ale.. pytam :-)
jak piszecie o platkach na mleku to to mleko to takie zwykle z kartonika?!

i ta odpowiedz rodzi kolejne pytanie ->

czy 1,5 rocznemu dziecku moge podawac juz takie mleko?
ja slyszalam ze takie mleko to jakos ok3 roku zycia?!

co wy o tym sadzicie?:rofl2:
 
Ja podaję mleko 2% UHT z kartonu. Przez 13 misiecy karmiłam synka piersią, a jak odstawiłam, to nie chciał pić moyfikowanego. Zasmakowało mu zwykłe mleko, jak pił z mojego kubka. Ja rozmawiałam z pediatrą i powiedziała, że moze pić takie mleko.
Wiem, że w poradnikach żywieniowych zalecają do końca 3 roku dawać modyfikowane, ale to zalecenie. Jak ma powyzej roku to można tez dawać takie mleko, jeśli dobrze toleruje je dziecko.
Jogurty też mozna dawać. Są dobre, bo ponoc zawierają wiecej przyswajalnego wapnia niż mleko, a poza tym maja bakterie pozytywne i dobrze wpływają na układ trawienny. Ja daje synkowi mleko w postaci kakao oraz jogurty.
 
Możesz jeszcze podać Sinlac z owocami - dzieci go lubią bo ma słodki smak, płatki ryżowe na mleku albo nalesniki z dowolnym farszem
 
Parówki i jajka to królowie śniadań u nas :-) jajówka rulez! teraz z pomidorkiem i szczypiorkiem :-) Parówki bobaski, ciepłe, zimne, niewazne. Można je memlać i zjeśc niemalże każdą ilośc :-)
Ostatnio jajko na miękko. Poza tym serki homogenizowane, budyn na zwykłym mleku. jak dam kanapke z wędliną to wedlina znika (zółty ser rowniez) ale chlebek jest beeeeeeeeeeeeeeee.
Kaszki odpadają, choc ostatnio zasmakowała w zwykłej mannie (z łyżką dżemu). Teraz kupiłam krupice, może wejdzie :)
Chetnie zrobiłabym z rana nalesniki, ale niesety - brak czasu.
 
reklama
Hej jestem nowa i nie bardzo jeszcze wiem jak poruszac sie na forum !mam oewnien problem nie mam pojecia co dawac mojej rocznej córeczce na kolacje i podwieczorek chciała bym aby był to posiłek zdrowy zbilansowany nie jakies tam zwykłe kanapki prosze o pomoc
 
Do góry