reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ponownie bardzo proszę o odpowiedź

Hanka3450

MIKOŁAJ[*]02-01-2009 41tc
Dołączył(a)
23 Styczeń 2009
Postów
499
Dzień dobry.Pisałam już w osobnym wątku, ale niestety nie uzyskałam odpowiedzi. JESTEM Z SZEFEM PO SĄDZIE PRACY (PRÓBA ZWOLNIENIA NA L-4) I PO INSPEKCJI PRACY ( POWTARZAJĄCE SIĘ BRAKI W WYPŁACIE)Dlatego wiem, że powrót do pracy będzie ciężki i stąd moje pytania. PRZED WYCHOWAWCZYM PRACOWAŁAM PON-PT 8-16. NIE MAM TEGO NIESTETY W UMOWIE. Wiem, że może mi zmienić godziny pracy. Ale jeśli pon-pt wypracuję 40godzin, to czy może mi kazać przyjść w sobotę, albo w niedzielę? CZY NALEŻY MI SIĘ WTEDY ZA TO DZIEŃ WOLNY? Bardzo proszę o odpowiedź, bo kwiecień ucieka, a moje nerwy są w coraz gorszym stanie.
 
reklama
JESTEM Z SZEFEM PO SĄDZIE PRACY (PRÓBA ZWOLNIENIA NA L-4) I PO INSPEKCJI PRACY ( POWTARZAJĄCE SIĘ BRAKI W WYPŁACIE)Dlatego wiem, że powrót do pracy będzie ciężki i stąd moje pytania. PRZED WYCHOWAWCZYM PRACOWAŁAM PON-PT 8-16. NIE MAM TEGO NIESTETY W UMOWIE.
A jest jakis inny dokument regulujący godziny pracy? Regulamin pracy itp.?

Wiem, że może mi zmienić godziny pracy. Ale jeśli pon-pt wypracuję 40godzin, to czy może mi kazać przyjść w sobotę, albo w niedzielę?
Tak, jesli pracodawca ma takie uzasadnione potrzeby.
CZY NALEŻY MI SIĘ WTEDY ZA TO DZIEŃ WOLNY?
Albo dzięń wolny, albo wynagrodzenie ale dzień wolny niekoniecznie natychmiast po takim weekendzie.
 
A jest jakis inny dokument regulujący godziny pracy? Regulamin pracy itp.?Tak, jesli pracodawca ma takie uzasadnione potrzeby.Albo dzięń wolny, albo wynagrodzenie ale dzień wolny niekoniecznie natychmiast po takim weekendzie.
Nie ma żadnego regulaminu, ani innego dokumentu regulującego czas pracy. Przynajmniej nie było przed moim wychowawczym. A JEST OKREŚLONE, ILE DNI WOLNYCH MUSI BYĆ W MIESIĄCU? Bo rozumiem, że nie od razu, ale w ciągu miesiąca jest to jakoś uregulowane? JEŚLI JEST TAKA MOŻLIWOŚĆ, TO BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA PYTANIA Z MOJEGO POPRZEDNIEGO WĄTKU. Może są banalne, ale ja wiem, że zostanę zwolniona i obawiam się, że PRACODAWCA będzie szukał dziury w całym i próbował dyscyplinarkę. BARDZO DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ.
 
Do góry