reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Popsuty czajnik, woda primavera

Aniaanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Marzec 2018
Postów
700
Popsul mi sie czajnik czy moge zrobic mleko z woda primavera zamiast przegotowna z czajnika? Nadaje sie ta woda do robienie mleka?
 
reklama
Rozwiązanie
Popsul mi sie czajnik czy moge zrobic mleko z woda primavera zamiast przegotowna z czajnika? Nadaje sie ta woda do robienie mleka?
Osobiście robię dziecku mleko na tej wodzie i nic się nie dzieje. Podgrzewam w mikrofali wsypuję proszek i mieszam. Proszę was nie popadajcie w paranoje. Gdzieś jeszcze czytałam, żeby i butelkową wodę przegotować. Dla mnie to non sens. Wlewam i tyle. Jestem pewna że twoje dziecko nie umrze
Ja natomiast nigdy nie podawałam przegotowanej wody z kranu córce a butelkową żywca. I co ciekawe nigdy nie robiłam mleka na takiej wodzie 🤔🤔😉 ale każdy robi inaczej
Myslisz ze przegotowna z kranu jest zla dla niemowlaka? Mialam dylemat jaka wode dawac bo w sumie pediatra nie okreslila ktora woda jest lepsza.
 
reklama
Możesz użyć albo przegotowanej z kranu, albo Primavery albo Żywca prosto z butelki. Ja do picia daję wodę z kranu nawet 🙂Ale córka ma już prawie dwa lata.
Tak poprostu z kranu? Czy destylowaną?
Mi mama od zawsze mówiła "nie wolno pić wody z kranu bo będzie brzuch bolał" 😉 i tak zostało do teraz. Córce mówiłam tak samo😜
 
Nigdy nie daje z kranu. Może zależy od miasta, ale u nas śmierdzi i ma tyle kamienia, że dna w garnku nie widać. Mnie też od zawsze uczono, że się jej nie pije bez przegotowania. Już nie mówiąc, że jak mieszkałam w Bieszczadach to woda leciała z soliny. (Tam zatopiona wioska), zresztą co chwilę słychać ogłoszenia, że się nie nadaje do picia, bo bakterie wykryli. Oczywiście teraz jest eko i takie picie jest bardzo polecane, a woda uznawana za super czysta i zdrowa. Także jak ze wszystkim, co kto woli.
Daje Primavere i żywca od urodzenia. Na poczatku przegotowalam, teraz tylko podgrzewam, moja mała ma rok.
 
Ostatnia edycja:
Tak poprostu z kranu? Czy destylowaną?
Mi mama od zawsze mówiła "nie wolno pić wody z kranu bo będzie brzuch bolał" [emoji6] i tak zostało do teraz. Córce mówiłam tak samo[emoji12]
Kiedyś woda z kranu była brudniejsza, dziś jest lepiej oczyszczana. O jakości wody w swoim kranie możesz się dowiedzieć w lokalnych wodociągach. Coraz więcej miast ogłasza, że u nich wodę z kranu można pić. Ja pijalam i starszemu dziecku też pozwolę, ale nie niemowlęciu. To już raczej kwestia smaku.
 
Ja mieszkam w kraju, gdzie picie wody z kranu to normalna rzecz. Dzieci w przedszkolach i żłobkach taką dostają. W restauracjach do obiadu też taką się daje. A woda pobierana jest z morza.
 
reklama
Na stronie naszego miasta jest napisane, ze woda jest teraz dezynfekowana promieniami UV, bo chlor był wyczuwalny przez konsumentów. Oczywiście podane normy, a kamień wytrącający się w czajniku to minerały i lepiej pic bez gotowania. Jeśli leci gnojówka brązowa to tylko więcej żelaza :D, ale warto się wstrzymać, aż sie kolor poprawi :p.

Starałam się tam do pracy, moze się kiedyś uda i po tym zacznę pić wodę z kranu, albo wręcz przeciwnie :p
 
Do góry