reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Popsuty czajnik, woda primavera

Aniaanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Marzec 2018
Postów
700
Popsul mi sie czajnik czy moge zrobic mleko z woda primavera zamiast przegotowna z czajnika? Nadaje sie ta woda do robienie mleka?
 
reklama
Rozwiązanie
Popsul mi sie czajnik czy moge zrobic mleko z woda primavera zamiast przegotowna z czajnika? Nadaje sie ta woda do robienie mleka?
Osobiście robię dziecku mleko na tej wodzie i nic się nie dzieje. Podgrzewam w mikrofali wsypuję proszek i mieszam. Proszę was nie popadajcie w paranoje. Gdzieś jeszcze czytałam, żeby i butelkową wodę przegotować. Dla mnie to non sens. Wlewam i tyle. Jestem pewna że twoje dziecko nie umrze
reklama
Dokładnie tak 👍 Przegotowana w czajniku jest ok, wysoka temperatura wybija wszystkie żyjątka ;)
Też z ciekawości. Skąd masz takie informacje ? Studia, czytanie, zainteresowania ? Ja po biologii, ale chyba się trochę przeterminowałam, bo pisze wszystko z dystansem, żeby nie wprowadzać w błąd, chociaż moja wiedza wskazuje na co innego.
 
Też z ciekawości. Skąd masz takie informacje ? Studia, czytanie, zainteresowania ? Ja po biologii, ale chyba się trochę przeterminowałam, bo pisze wszystko z dystansem, żeby nie wprowadzać w błąd, chociaż moja wiedza wskazuje na co innego.

Mam znajomych pracujących w sanepidzie oraz w miejscu uzdatniania wody. Rozmawialismy wielokrotnie na temat zdatnosci wody miejskiej do picia 🙂

Zdradzisz na co wskazuje Twoja wiedza? 🙂
 
To rozumiem, że bardzo ufasz tym filtrom 😉 ja po Twoim opisie nie mam ochoty na ŻADNĄ wodę 🤣
Ale fakt - do wszystkiego używamy tej filtrowanej. Do gotowania też.

Tak super mocno to im nie ufam, ale mając świadomość tego co pływa w kranowce lepiej mi się psychicznie żyje jak dodatkowo przelewam tę wodę przez jakis filtr 😜
 
Mam znajomych pracujących w sanepidzie oraz w miejscu uzdatniania wody. Rozmawialismy wielokrotnie na temat zdatnosci wody miejskiej do picia 🙂

Zdradzisz na co wskazuje Twoja wiedza? 🙂
Mysle tak jak Ty. Studiowałam toksykologię środowiska. Wtedy temat wody mnie interesował, ale szybko z głowy wszystko paruje. Ogólnie wiem, ale żeby wytłumaczyć trzeba się odświeżac, zrobiłaś to za mnie ;D
 
.
IMG_20200522_174704.jpg
 
Tak szczerze to nie za bardzo rozumiem jaki jest sens w takim przygotowywaniu mleka. Nie można od razu schłodzić wody do tych 37 stopni i rozpuścić mleko? Zawsze mówią, żeby nie była to gorąca woda bo właśnie wtedy mleko traci te cenne składniki.
Ja mysle, że tu bardziej chodzi o sens przegotowania wody najpierw i później zrobienia w tej cieplej mleka. Nigdy bym nie zalała mieszanki wrzątkiem.
 
reklama
Tak, ale na zdjęciu jest to inaczej napisane.
Masz rację, chyba przeczytałam to tak jak chciałam :p ja osobiście nie widzę większego problemu w zrobieniu mleka dla dziecka. Jest tyle sposobów, termosy, odstawiona przegotowaną woda... Każdy znajdzie coś dla siebie. I na pudełku też jest instrukcja.
 
Do góry