reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Popuszczanie moczu

Dziewczyny a ja mam problem bedac w ciazy to dopiero 12tc a juz mam problem z popuszczaniem moczu przy kichnieciu kaszlnieciu i kazdej czynności praktycznie. Ginekolog powiedziala ze mam obniżone narządy i tyle zero rad zero jakiejs informacji a ja czuję się zestresowana nie swiezo wydaje mi się że ciągle ten mocz gdzieś ucieka
Zapytaj ginekologa czy nie ma przeciwwskazań do ćwiczeń mięśni Kegla. Ja też już od II trymestru miałam problem z nietrzymaniem moczu, ze względu na ciążę zagrożoną nie mogłam sobie pozwolić na ćwiczenia. Na szczęście po urodzeniu syna, po jakimś czasie od cc zaczęłam ćwiczyć te bardzo ważne mięśnie i wszystko wróciło do normy.
 
reklama
Na moim przypadku mogę powiedzieć, że czasem zwykłe ćwiczenia to mało. Po ciąży zaczęłam czuć ogromny dyskomfort w okolicach intymnych, dokuczało mi ciągłe bieganie do toalety, nietrzymanie moczu zwłaszcza w czasie ćwiczeń lub kaszlu. I co się okazało, moja Pani ginekolog Niewęgłowska z SCM clinic w Krakowie zdiagnozowała u mnie obniżenie narządu rodnego W pierwszym kroku zastosowaliśmy pessary ginekologiczne, a teraz jestem po zabiegu i problem mam z głowy.
 
Dziewczyny a ja mam problem bedac w ciazy to dopiero 12tc a juz mam problem z popuszczaniem moczu przy kichnieciu kaszlnieciu i kazdej czynności praktycznie. Ginekolog powiedziala ze mam obniżone narządy i tyle zero rad zero jakiejs informacji a ja czuję się zestresowana nie swiezo wydaje mi się że ciągle ten mocz gdzieś ucieka
 
W Polsce to wstydliwy temat ogółem (przyjemniej ja tak to odczuwam) wiele z Nas nic z tym nie robi. Bo niby to normalne w ciąży czy po ciąży. Nie prawda jak się okazuje. U mnie występuje taki sam problem i to od lat,jakoś po ciąży 2 ciąży nie minęło 🙈Próbowałam ćwiczyć mięśnie Kegla ale robiłam to źle i sobie tym zaszkodziłam, słuchałam koleżanki która powiedziała że mam to robić jak mam mocz w pęcherzu. To był błąd przekonałam się o tym gdy trafiłam do znajomej fizjoterapeutki i ona mówi że tak się nie robi tylko z opróżnionym pęcherzem. Poszłam do zwykłego ginekologa on stwierdził że nic tam nie widzi żebym miała z tym problem bo działa. Więc zostawiłam temat i nie miałam pieniędzy by iść prywatnie do tej znajomej ćwiczyć czy na gina. Żałuję bo problem się pogłębił. Przed 3 ciążą nie mogłam zbytnio skakać, kaszleć, biegać a nawet wykonywać niektórych ćwiczeń. Teraz w 3 ciąży kichanie, kaszlenie powoduje duże wycieki moczu. Dopiero od niedawna dowiedziałam się że tym problemem zajmuje się uroginekolog i fizjoterapeuta i da się coś z tym zrobić. Jeśli nie ćwiczeniami to zabiegiem jak ktoś pisał. Szkoda tylko że takie zabiegi są bardzo kosztowne bo to problem wielu z Nas a wmawia się nam że to normalne. Nie dajmy się zbyć kobiety. Ja po ciąży działam z tym bo chce normalnie funkcjonować życie mamy jedno:)
 
Witam, czy są jakieś sprawdzone ćwiczenia na problem z nietrzymaniem moczu po porodzie? Nie mam z tym ogromnego problemu, ale jest lekki dyskomfort gdy poza domem kicham lub się śmieje. W przyszłym miesiącu planuję się wybrać do ginekologa z tą sprawą. Jeśli usłyszę antidotum, dam znać :))
Na oddziale lezaly ze mną 2 kobietki, ktore laparaskopowo miały jakiś zabieg, żeby pozbyć się tej kłopotliwej sytuacji.
 
Do góry