reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pora do kuchni ;-)

Beabea, wyglada smakowicie! ja jeszcze takiego nie znalam, wiec tez nie robilam.
Niestety nie przepadam za beza, wiec raczej nie bedzie to moje ulubione ciasto ;-):-p
 
reklama
Ciasto bananowe
2 jajka
200g drobnego cukru brazowego
2 lyzeczki sody
1/4 lyzeczki soli
130 ml oleju
240 g maki
300g bananow
Jajka utrzec z cukrem na mase dodac 150 g babana rozgniecionego widelcem , sode sol olej o miksowac dalej do polaczenia skladnikow
Przesiac make do masy i dalej miksowac na mniejszych obrotach bo na wysokich maka bedzie wszedzie ale nie w ciescie :)
posiekac reszte banana i dodac lyzka do masy wymieszac i do piekarnika na godzine nagrzanego do 160 stopni
 
Kathinka rewanzuje sie moim przepisem na bananowca:
50 dkg bananow
2 czubate szklanki maki
1/2 szklanki cukru
1/3 kostki masla
2 jajka
15 lyzek mleka
3 lyzeczki proszku do pieczenia
5 dkg platkow migdalowych
5 dkg suszonych moreli
1 lyzeczka cynamonu
sok z polowy cytryny
tluszcz i maka badz bulka tarta do wysmarowania formy
cukier puder

Do stopionego masla dosypac cukier, przestudzic lekko mieszajac
Wbijac jajka mieszajac
Dodac mleko, wymieszac
Dodac malymi porcjami make, proszek do pieczenia i utrzec na gladka mase
Obrane, pokrojone w plastry banany wymieszac z sokiem z cytryny, cynamonem, platkami migdalowymi i pokrojonymi morelami
Mieszanke przekladac porcjami do ciasta i wymieszac.
Piec 45 min. w 190 stopniach
 
No dobra ,przyznaje sie-nosi mnie na ciasta ostatnio.A najlepiej jakies z owocami,a jeszcze konkretniej na szarlotke.
Macie moze sprawdzony nie za trudny przepis na to ciasto?????I ktore jablka nadaja sie najbardziej?
 
Beabea ja mam dwa przepisy. Jeden z pianka, ale do tego potrzebny jest kisiel, a drugi bez. Najlepsze sa antonowki, ale ja w sumie nie patrze jakie, tylko zesmazam kazde :tak:
Pierwszy przepis:
1 margaryna
5-6 zoltek
3 szklanki maki
troche cukru (ok 1/2 szkl)
cukier waniliowy
3 plaskie lyzeczki proszku do pieczenia.
Ciasto wyrabiasz, dzielisz na pol. Polowe na spod i zapiekasz, a potem na to kladziesz jablka z odrobina bulki tartej. Scierasz lub rozwalkowujesz druga porcje ciasta. Pieczesz w 180 stopniach ok 40 minut.
Drugi:
CIASTO:
kostka margaryny
3 szkl.maki
5 zoltek
3 lyzeczki proszku do pieczenia
cukier waniliowy
2-3 lyzki cukru
OWOCE- ja daje najczesciej juz uduszone jablka z rodzynkami i odrobina cynamonu, bo moj maz tylko z tymi owocami je. Ale dobre jest tez ze sliwkami, rabarbarem
PIANA
5 bialek
szklanka cukru
kisiel (najlepiej cytrynowy)
Ciasto ugniesc, podzielic na dwie czesci. Jedna zamrozic, druga ulozyc na spod i zapiec.
Na ciasto ulozyc owoce, posypac cukrem i bulka tarta.
Z bialek ubic piane ze szczypta soli. Dodac szklanke cukru, a nastepnie kisiel. Calosc wymieszac.
Piane przelozyc na owoce. Zetrzec druga czesc ciasta.
Piec 40 minut w 180 stopniach.
 
Ostatnia edycja:
jakby ktoras nie miala pomyslu na niedzielny obiad.... lub sobotni....

dzis robie, wiec polecam: BITKI WOLOWE W SOSIKU :tak:

pyyyyycha....
 
Hwj.
Jesli chodzi o majonez,ja nie lubie tych austryjackich,a jak nie mam polskiego to robie sobie sama.
Majonez:
1 jajko
2 lyzeczki musztardy (nie ostrej,najlepiej miodowej)
1/2 lyzeczki bialego pieprzu
1 lyzeczka cukru
odrobina soli
1 lyzeczka soku z cytryny
280 ml oleju.

wszystko (bez oleju) ubijamy (miksujemy) ok 2-3 minuty i dodajemy powoli olej w trakcie ubijania,az do uzyskania jednolitej masy czyli naszego majonezu,.

Mozecie sobie doprawic jak lubicie.Ja musztarde daje np. jaka mam bo lubie bardziej ostro czasami i wiecej cytrynki wcisne .Ale to zalezy jaki lubicie.Kilelecki jest bardziej ostry a Babuni bardziej mdly,. Ja wole zdecydowanie ostre.
Pozdrawiam i moz Wam sie przepis kiedys przyda.:tak:
 
Dzieki maxmama. O tym nie pomyslalam:-D:-D:-D
Poziomeczka pycha obiad. Do tego najlepiej kopytka,kluski slaskie albo kasza gryczana i surowka z kapusty kiszonej :tak:
 
mamy mamuski witam i pytam.
Macie moze jakis przepis na szybkie danie? cos tak fik mik w kilka chwil? Zbliza sie wiosna i juz po tej zimie mam dosc stania w kuchni.Oczywiscie nalesniczki czy racuszki to znam,,,,,,ale moze macie cos fajnego i nadajacego sie dla 2latka?
 
reklama
hej
maxmama moja 2-latka bardzo lubi wszelkie makaroniaste dania typu:spagetti,lasagne,pierogi,kopytka,kluski z serem:tak:Pierogow,kopytek robie wiecej i zamrazam,a potem jak piszesz fik-mik i obiad gotowy:-)
Poza tym wszelkie mieszanki typu risotto mozna szybko kombinowac.Ryz,groszek ziel.,troszke mieska podsmazonego z kurczaka,marcheeczka i co ino w lodowce sie znajdzie....
Do spagetti uzywam nieraz gotowego proszku knorra lub magi-fix i calkiem niezle smakuje.
A poza tym omlety z wszeklimi nadzieniami,najlepiej z owocow na slodko dzieciaki uwielbiaja.Do tego najczesciej uzywam mrozonych malin na te pore roku,ale jak tylko sie truskawy pokaza to wiadomo:happy2:
 
Do góry