reklama

Pora usypiania

Temat na forum 'Spanie' rozpoczęty przez mamamili, 5 Październik 2007.

 1. mamamili

  mamamili Zaciekawiona BB

  Mam problem, z ustawieniem pory spania mojej córeczki. Przez dłuższy czas usypiała miedzy 21 a 22, wcześniej oczywiście kąpanko i mleczko.Budziła się około 6-7 rano, ale od pewnego czasu coś się zaczęło przestawiać, malutka usypiała czesto około 19.30 i tak mocno zasypiała, że trudno ją było obudzić na kąpanie. No jak już ją delikatnie obudziliśmy to była taka rozespana i płakała, czesto rezygnowaliśmy z kąpieli tylko przecierałam ją odświeżającymi chusteczkami dla dzieci, karmiłam i usypiała. Próbowałam kilka razy położyć ją o 18.30-19, żeby się zdrzemnęła przed kąpielą i nie była taka zaspana i zmęczona po myciu tak, że nie ma siły zjeść mleczka. I z tego powodu budziła się w nocy bo niedojadała. Prosze o wasze zdanie na ten temat, bede wdzięczna.
   
 2. nineczka

  nineczka Fanka BB :)

  U nas odwrotnie - im mała większa tym później chodzi spać - właśnie tatuś się męczy ;-)
  Zgadzam się z Gosią - wcześniejsza kąpiel i do wyrka. Nie ma sensu przetrzymywanie jej na siłę. Jeśli pośpi sobie porządnie przed kąpaniem to potem pół nocy jej nie uśpisz.
   
 3. reklama
 4. kasiulka0901

  kasiulka0901 Gość

  mój synek zasypia między 19:30 a 20 i śpi do 5 czy 6 rano na mleczko, a po mleczku dalej śi czasami nawet do 8:30.:-)
  ważne jest w jakim wieku jest dziwcko, jaki ma rytuał.
  Ja na pewno nie zrezygnowałabym z kąieli, bo tę mój synek uwielbia i bez kąpieli sypia gorzej..
   
 5. scruffy

  scruffy Mamula Zbulula

  :-)Zgadzam się z dziweczynami, przesuń kąpiel na wczesniejszą porę i kładź maluszka o 19 19.30 spać. Mój synek też tak chodzi i śpi do rana do 6, czasem zdaży mu się wstawać o 5, i zawsze rano po 1,5-2h idzie spać dalej jakieś 1h 1,5
   
 6. mamamili

  mamamili Zaciekawiona BB

  Dzięki za odpowiedzi, spróbuje tej metody. I dam znać jak to wychodzi w przypadku mojej Milenki.
   
 7. 1985Magda

  1985Magda Nadinka moja kruszynka

  Spróbuj poobserwować małą i się do niej dostosować. Ja tak zrobiłam i wszystko działa
   
 8. Melasa_27

  Melasa_27 Fanka BB :)

  Nie słuchaj rad scruffy bo to matka wyrodna pod nadzorem kuratora ;-)
  Chociaż tutaj akurat przytaknę i jej i reszcie, bo u mnie też zasypianie jest ok 19-19:30 i nie przeszkadza to w spaniu do 6 (no czasem jest to 5 i mamusia "holuje" do 6 podtykając smoczek i nie zapalając jeszcze światła ;-) Zazwyczaj działa).
  Próbowałam przesunąć ten czas na trochę później, ale nie da się zbytnio. Zwyczajnie wiem że ok 18 bierzemy się za ostatnie zabawy, potem kąpanie, wyciszanie i chodzenie po domu (bo ogólnie w wieku 4miesięcy ona tak godzinkę do półtorej wykazuje aktywność) i jak już jest zmęczona to siup do łózka. No i śpi.
  Jak w przeszlości się jej pomieszało i ok. 18 zapuszczała sen nocny (charakterystyczna poza, wyplucie smoka) to otwierałam szeroko drzwi, robiłam światło itp żeby się jednak wybudziła po godzince. W 80% działało i choć była wtedy bardzo marudna, to kąpaliśmy i ponownie do łóżka wrzucali, a przynajmniej pobudka rano nie była o jakiejś zabójczej porze.
   

Poleć forum