reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porada

stepienk24_12

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
13 Marzec 2020
Postów
106
Mam problem syn za ponad 3 miesiące kończy 2 latka a jeszcze nie mówi wcześniej mówił tata czasami mama teraz tylko czasami mu się wymcknie nie i tyle i nie wiem czy się martwić a dużo do niego mówimy i czytamy książeczki i staramy się żeby jak najmniej oglądał tv. Udać się już do logopedy czy poczekać aż skończy 2 latka. Tylko proszę bez hejtu
 
reklama
Mam troje dzieci. Jedno nawijalo przed drugimi urodzinami. Dwoje praktycznie nie mówiło nic. Poczytaj o wpływie motoryki małej na ośrodek mowy, jest dużo zabaw takich normalnych, domowych, które stymulują. Jeśli jednak chcesz zasięgnąć opinii specjalistów, to radzę poszukać takich, którzy się calosciowo zajmują mową dzieci w tym wieku, bo można trafić na takich, którzy wmawiają ciezkie choroby lub takich, którzy nie widzą żadnego problemu. Z takim małym dzieckiem można iść do logopedy, ale mam wrażenie, że lepiej do neurologopedy.
 
No chcialbym znaleźć takiego specjalistę. Bo dzisiaj np na placu zabaw usłyszałam że moje dziecko jest upośledzone bo jeszcze w tym wieku nie mówi bo jej dziecko miało ponad rok i zaczęło mówić. Normalnie mnie zatkało
 
Mam problem syn za ponad 3 miesiące kończy 2 latka a jeszcze nie mówi wcześniej mówił tata czasami mama teraz tylko czasami mu się wymcknie nie i tyle i nie wiem czy się martwić a dużo do niego mówimy i czytamy książeczki i staramy się żeby jak najmniej oglądał tv. Udać się już do logopedy czy poczekać aż skończy 2 latka. Tylko proszę bez hejtu

Mialam ten sam problem z córka.
Pojedyncze słowa gdzieś, kiedys, od czasu do czasu.
Skonczyla 2,5 roku i poszło lawinowo. Paszczak się nie zamyka….
 
Teraz się martwię że nie mówi a jak zacznie to bd się modliła żeby tyle nie gadał. Moze poprostu poczekam aż skończy 2 latka wiem że każde dziecko rozwija się swoim tempem
 
Moja córka dlugo tez nie mówiła. Zaczelam chodzic z nia do logopedy w wieku 2. 5 lat, pierwsze co kazala mi logopeda zronic to sprawdzić słuch. Poszlam i okazało się, że korkują jej sie uszy... Po czyszczeniu jakby się odblokowlaa. Teraz chodzimy raz na pół roku i wyciąga jej jakieś zaległości z uszu. Nadal chodzimy do logopedy
 
reklama
Do góry