reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porada

Autorko, idź do lekarza jak najszybciej. Nie wiem dokładnie, jaką czułość mają te testy, ale podobno w skrajnym przypadku mogą nie wykryć ciąży pozamacicznej.
Co do wątku pobocznego - 20-letnia dziewczyna boi się ciąży, co w tym dziwnego? To nie robota dla psychiatry, tylko dla ginekologa, który dobierze właściwe tabletki anty.
 
reklama
Autorko, idź do lekarza jak najszybciej. Nie wiem dokładnie, jaką czułość mają te testy, ale podobno w skrajnym przypadku mogą nie wykryć ciąży pozamacicznej.
Co do wątku pobocznego - 20-letnia dziewczyna boi się ciąży, co w tym dziwnego? To nie robota dla psychiatry, tylko dla ginekologa, który dobierze właściwe tabletki anty.
Czułość 10 mają , a to nie jest tak przypadkiem , że przy ciąży pozamacicznej testy dodatnie a beta ujemna ?
 
Beta nie może być "ujemna", co najwyżej bliska 0. Nikt na forum nie zdiagnozuje, co Ci jest. Idź do lekarza, bo szkoda zdrowia.
 
Autorko, idź do lekarza jak najszybciej. Nie wiem dokładnie, jaką czułość mają te testy, ale podobno w skrajnym przypadku mogą nie wykryć ciąży pozamacicznej.
Co do wątku pobocznego - 20-letnia dziewczyna boi się ciąży, co w tym dziwnego? To nie robota dla psychiatry, tylko dla ginekologa, który dobierze właściwe tabletki anty.
Ale dlaczego wprowadzasz dziewczynę w błąd? Testy wykryją ciążę pozamaciczną ponieważ beta rośnie. Owszem może rosnąć nieprawidłowo, ale nie ma szans żeby test nawet o czułości 20 jej nie wykrył. To hormon który wytwarzany jest w zarówno prawidłowo rozwijającej się ciąży jak i cp. Więc nie ma co straszyc dziewczynę cp. Chcesz żeby wpadła jeszcze w większą panikę?
 
Autorko, idź do lekarza jak najszybciej. Nie wiem dokładnie, jaką czułość mają te testy, ale podobno w skrajnym przypadku mogą nie wykryć ciąży pozamacicznej.
Co do wątku pobocznego - 20-letnia dziewczyna boi się ciąży, co w tym dziwnego? To nie robota dla psychiatry, tylko dla ginekologa, który dobierze właściwe tabletki anty.
6 tygodni po stosunku to by jej jajowód pękł 🤷‍♀️
Nie nakręcaj jej niepotrzebnie, tu nie ma żadnej ciąży.
 
Ale dlaczego wprowadzasz dziewczynę w błąd? Testy wykryją ciążę pozamaciczną ponieważ beta rośnie. Owszem może rosnąć nieprawidłowo, ale nie ma szans żeby test nawet o czułości 20 jej nie wykrył. To hormon który wytwarzany jest w zarówno prawidłowo rozwijającej się ciąży jak i cp. Więc nie ma co straszyc dziewczynę cp. Chcesz żeby wpadła jeszcze w większą panikę?

6 tygodni po stosunku to by jej jajowód pękł 🤷‍♀️
Nie nakręcaj jej niepotrzebnie, tu nie ma żadnej ciąży.
Nie każda ciąża pozamaciczna jest w jajowodzie. Testy z krwi nie były wykonywane, więc ilościowo nie wiadomo jaka była beta na przestrzeni tych tygodni. Spotkałam się kiedyś z artykułem naukowym (konkretnym przypadkiem) ciąży pozamacicznej mimo negatywnych testów z moczu. Straszyć nie zamierzałam, ale 2 miesiące bez okresu to już czas na diagnostykę.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nie każda ciąża pozamaciczna jest w jajowodzie. Testy z krwi nie były wykonywane, więc ilościowo nie wiadomo jaka była beta na przestrzeni tych tygodni. Spotkałam się kiedyś z artykułem naukowym (konkretnym przypadkiem) ciąży pozamacicznej mimo negatywnych testów z moczu. Straszyć nie zamierzałam, ale 2 miesiące bez okresu to już czas na diagnostykę.
Ona była u gina na USG. Założyła już z 6 nicków pisząc o tym samym. Gin nie znalazł ciąży.
 
Do góry