reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poradnia rehabilitacyjna dla dzieci w Krakowie i okolicach

Poszukuję rehablitantki(rehabilitanta) dla naszej 3 miesięcznej córeczki u której zdiagnozowano zbyt duże napięcie mięśni. Nie musi być z kasy chorych - może być prywatnie i płatnie. Byle było skutecznie i fachowo. Bardzo proszę o pomoc - bo tam gdzie dzwoniłam(Prochowa czy Radziszów) terminy są bardzo odległe(powyżej 1.5 miesiąca). A nam zależy na czasie.
 
reklama
Polecam :
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Św. Ludwika w Krakowie
31-503 Kraków ul. Strzelecka 2
Pracuje tam Pani która świadczy tez prywatne usługi, była u mojego synka 2 razy i pokazała nam jak ćwiczyć.Jest bardzo miła i myśle,ze zna sie na tym co robi. Jej numer to:
501025513 - Pani Ania.
 
HaniaMM a dzwoniłaś do tego Fizjomedu? Sprawdź jakie mają terminy, może będzie ok ;> Pytaj o Panią Joannę Michalczyk :)
 
Od siebie dodam, że dobre gabinety rehabilitacyjne w Krakowie prowadzi dr Więcek. Mają cztery placówki, więc raczej nietrudno do nich trafić. Dużą uwagę poświęcają pacjentom i nie traktują ich jako kolejnego źródła pieniędzy (a zdarzało mi się już tak czuć). Chodziłam tam przez miesiąc, jak miałam problem z prawą nogą i jestem zadowolona z wyniku rehabilitacji.
 
Gabinety dr Więcka - jezeli chodzi o wiedze i kulture fizjoterapeutów to jak najbardziej w porządku. Głownie ortopedia, urazówka, itp. Z neurologicznymi przypadkami to tam maja do czynienia raz na ruski rok. CO do samego Pana doktora to wiele pozostawia do zyczenia - dla mnie wyrafinowany i odpryskliwy mezyczyzna, mowiacy o obciazaniu stawów a jego własne stawy chyba kwiczą z tej otyłości..
 
Ja z 3 miesięcznym synkiem byłam ostatnio w Rehabilitacja Dzieci Magmed Wojewódzki Ośrodek Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży. Nasz lekarz pediatra stwierdził, że synek przekrzywia główkę wyraźnie na jedną stronę. Po ok. tygodniu bardzo prostych ćwiczeń, które pokazano nam ww. przychodni jest zdecydowana poprawa :) ćwiczenia proste, sprawiające dzieciaczkowi dużo radości :) Terminy w przychodni są krótkie - zadzwoniłam w poniedziałek, a na czwartek tego samego tygodnia była wizyta.
 
Jako rehabilitantka dziecięca - polecam centrum maltańskie lub szpital dziecięcy na strzeleckiej. W obu placówkach poza rehabilitacją na nfz, rehabilitantki również chodzą prywatnie do pacjentów.
Odnośnie gabinetów dr. Więcka, tak jak już ktoś napisał, dla dorosłych tak, dla dzieci radzę decydować się na fachowców specjalizujących się w rehabilitacji dziecięcej.
 
Witam, nam bardzo pomogła p. Patrycja Trala. Kubuś miał 4 tygodnie, wyginał sie jak rogalik i patrzył tylko w jedna stronę. Dostaliśmy skierowanie do Prokocimia, ale wyznaczyli nam termin dopiero za 3 miesiące. Dlatego szukaliśmy pomocy prywatnie, chodzilismy do gabinetu w Skawinie. Na efekty rehablitacji nie trzeba było długo czekać, juz po pierwszyej wizycie była znacząca poprawa. P.Patrycja pokazywała nam na koniec każdej wizyty nowe aktywności do domu i sprawdzała jak ćwicze z Kubusiem. Kontynuowaliśmy terapie na NFZ w Radziszowie, gdzie p. Trala równiez pracuje. W moim odczuciu jest rehabilitantem godnym polecenie, ze względu na kompetencje i zanangażowanie w prace. Podam kontakt na priv. Pozdrawiam:-)
 
reklama
fakt, centrum maltańskie to chyba najlepsi specjaliści od rehabilitacji dziecięcej - każdy z nich poza studiami z rehabilitacji musiał ukończyć specjalistyczne szkolenia z metody NDT Bobath - niesamowicie drogie i wymagające już doświadczenia i ogromnej wiedzy. Są przygotowani do pracy już z noworodkami. Szczególnie polecam nie pracującą już tam Asię Michalczyk i Magdę Kmitę oraz p. Dorotę Lesiuk i Ewę Kucharską.
 
Do góry