reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poradnia rehabilitacyjna

biedny Quintus:no: wielki buziak dla niego! u nas juz raczej bezproblemowo, max przypomina sobie tylko o chelmie,jak Söni probuje mu go na sile zdjac:baffled: poza tym to naprawde bezproblemowo:)
 
reklama
czesc zielono-mi!!! a czy moglabys mi powiedziec gdzie takie chelmy zakladaja??? i czy moze maja jakas stronke internetowa??? i wogole jak to wyglada??? czy moze masz jakies fotki??? z gory dziekuje... mamy ten sam problem z coreczka...:-)
 
oo sorry zielono mi wlasnie zauwazylam ze w Niemczech jestes. A moze wiesz gdzie takie cos w Polsce robia???
 
TO-LA - "zielono mi" juz nie ma na forum wiec na pewno Ci nie pomoze.
Niedawno na stronach Gazety Wyborczej cos pisali o tych helmach, ale nie pamietam dokladnie co - musialabys poszukac.
 
reklama
to napiszę i tutaj :-) gdyby ktoś szukał informacji na temat krzywej główki, spłaszczonej potylicy czy plagiocefalii


Norbert urodził się ze spłaszczona tylną częścią potylicy, oczywiscie zalecenia jakie dostalismy to układać dziecko z boczku na bok i pilnowac by nie patrzył w lewą stronę. Mimo naszych starań główka wyprostowała sie tylko troszkę.


Długo by pisać o naszych przejściach z lekarzami .... dlatego dam wam linka do mojego bloga gdzie wszystko opisałam

http://karlitka.blogspot.com/2011/07/plagiocefalia-spaszczona-potylica.htmlhttp://karlitka.blogspot.com/2011/07/plagiocefalia-spaszczona-potylica.html

Plagiocefalia czy spłaszczona główka moe i nie jest uciążliwa bo jak to mówi większość lekarzy z tym da się żyć, przecież to nie jest takie ważne to tylko wygląd, kosmetyka ... ale jako matka wiedząc ze mogę pomóc mojemu synkowi nie potrafiłam tego tak zostawić ....

gdy Norb miał 7 miesięcy po tych wszystkich konsultacjach z pediatrami, neurologami, neurochirurgami, zdecydowaliśmy się pojechac do Berlina tam jest najbliższa klinika zajmująca się kaskami

w klinice okazało się ze Norbert ma bardzo nieforemną główkę



Uploaded with ImageShack.us

Ciesze się że udało mi się w sieci odszukać informacje o takich terapiach, ciesze się że natrafiłam na rehabilitanta który powiedział nam o takiej technice (większość lekarzy robiła wielkie oczy i wyśmiewała ten pomysł - podejrzewam ze z braku wiedzy), cieszę się że mogłam sie spotkać z mamą której syn przeszedł taką terapię :biggrin2: chciałabym by lekarze przestali oszukiwać rodziców ze wszystko samo się wyrówna... bo sie nie wyrównuje!! Wystarczy popatrzyć na ulicy ile ludzi ma krzywe głowy!! A u mężczyzn jest to bardziej widoczne.


Norbert od 3 tygodni nosi kask :biggrin2: i dalej jest uśmiechniętym chłopcem, nosi kask 23godziny na dobę, od razu go zaakceptował, nie było z tym problemu.

Tu zaraz po założeniu



Uploaded with ImageShack.us

a tu dzisiejsza fotka ;-)




Uploaded with ImageShack.us
 
Do góry