reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poradnia rehabilitacyjna

Ja też nie pieluszkuję szeroko. Chirurg niby w zaleceniach napisał ale powiedział, że wystarczy trzymać go przy odbijaniu odpowiednio tzn. z ręką między nogami a nie pod tyłkiem i tyle :confused: Pod koniec sierpnia idziemy na kontrolę.
 
reklama
gosiu f - kocham Cię!!!!!!!!!!!!!!!!:tak: dzięki, ze masz taka sytuacje jak ja i dzęki za ten post. dałas mi otuchy, bo mialam kurew skie wyrzuty sumienia
 
mialam tydzien temu to USG bioderek, ale albo taka lipa (no bo czego sie spodziewac skoro pan doktor zapisuje co 5 minut pacjentow...) albo wszystko w porzadku, bo absolutnie nic nie kazal robic z Jasiem. Tylko przyjsc na kontorole za 4 miesiace i tyle.:eek:
 
a skad sie bierze to, ze niektore dzieci musza byc szeroko pieluszkowane a inne nie? kacper taki duzy chłopka a zalecili szeroko pieluszkowac
 
no ja kłade kacperka na moim brzuchu i jak go nosze to tez ma nozki szeroko. dodatkowo ćwicze z nim kolka szeroko poruszajac nozkami i spi wlasnie z szeroko rozlozonymi nozkami. moze to straczy? bez sensu jes to pieluszkowanie. pampers tez jest dosc szeroki. za niedlugo ide na kontrole to zobaczymy co mi powie.
po usg okazalo sie wowczas, ze odwodzenie pełne tlyko, ze panewki niedojrzale. o co chodzi??
 
To jest tak, jakby tryby - wiesz 2 koła się zazębiają, a tutaj kość udowa zazębia się w panewce. Czasem ta kość się nie zazębia a trze jakby o tę panewkę. Są w sumie 4 stadia tego zazębiania - IA są zupełnie prawidłowe, a IV to dysplazja biodrowa. Zobacz w książeczce, moze lekarz wpisał rozpoznanie. U mnie było na początku IB i IIA - zalecenie pieluszkowanie. Z zalecenia wywiązywałam się niezbyt sumiennie bo mi szkodsda było małego - było goraco a on miał mieć jeszcze 2 pieluch y na sobie!! Poza tym mały jak leży to i tak ma nóżki na żabkę (sam je tak układa). Po 2 tyg było już Ia i Ib, po kolejnym tygodniu obydwa stawy - IA :tak:
 
krupko mam IIA, czyli pieluszkowanie.
dzieki, ze jestescie, bo inaczej to bym sie stresowała, ze jestem wyrodna matka i bioderka krzywie.
 
no to spoko! IIA za chwilkę dojdzie do IA :tak: Pilnuj tylko, aby mały robił żabkę i już :-)
 
reklama
Do góry